aşk meşk işleri artık çok basit geliyor

aşk meşk işleri artık aşırı basit, gereksiz geliyor.

geçen bir arkadaşım içini döktü. sevdiği 6 yıldır kafasına olan kişi ile evlenemeyecekmiş. çocuk da seviyor da ailelerden ötürü. evlatlıktan reddederime kadar gitmiş olay.

üzüntüden 2016 eylül tusuna çalışamadı. tam yeni yeni toparlamıştı. geçen yine bir etkileşim olmuş. şimdi ağustos tusum da gitti uyuyamıyorum dedi. öbür tus taa 2018 şubatta. kızın kaç yılı gitti sadece bu üzüntüden. hele bir de o tusa kadar çocuk başkası ile nişanlansa fln bitti zaten bizimki.

lan hiç birşey hissedemedim. içimden dedim geçer gider o da birşey mi.

sonra erkek arkadaşımla buluştuk. gayet doğal bir şekilde ya dedim artık aşk meşk işleri bana çok basit geliyor, dertten saymıyorum, insanlar neleri kafaya takıyor. ergen miyiz, haklısın dedi çünkü tam bir mantık ilişkim var.

bu durumdan hiç rahatsız olmuyorum. öyle sevgi pıtırcığı bir ilişki aramıyorum. şuanki erkek arkadaşımdan ayrılsam yenisi gelir biliyorum.

eskiden üst sıralarda olan şeyin şuan hayatımda yeri yok. peh çok da şeyimde olarak diye bakıyorum olaya.

size de öyle geliyor mu? bu biraz erkeksi bir düşünce biçimi mi?

26 yaş, k

Sen hiç aşık olmamışsın.

  • gozu acik sevisen yahudi  (18.03.17 22:12:53)
Bana da oyle geliyor. 28, e

Eskiden oyle degildi. En buyuk sorunum asik oldugum kisilerdi. Lise son sinifta bile universite sinavindan cok asik oldugum kisiyi dusunuyordum. Simdi keske en buyuk sorunum asik olmak olsa diyorum. Is, okul, para, saglik cok daha onemli konular bugun benim icin. Ask olaylari first world problems arasinda ama keske benim de en buyuk sorunum ask olsa.
  • Traveller  (18.03.17 22:23:00)
Kadın olarak bunu söylersen sıkıntı yaratmayabilir ama bir erkek yaparsa bunu her kadın aynı tepkiyi vermez. Bu yönden erkeksi bir düşünce olarak buluyorum.
Aşk basit bir şey değil bence, senin yaşadığın basit bir ilişki sadece bunu çok net görebiliyorum :)

Edit: 1 kez aşık oldum inanılmaz ve büyülü bir şeydi. Şu sıralar normal bir ilişki bile zor geliyor ama çaktırmıyorum.
  • Playground Love  (18.03.17 22:25:03 ~ 22:39:56)
+1 net. bu his yaşamamak değil de, çok abartılıyor bence de.

  • neynep  (18.03.17 22:25:47)
aşık oldum.

ancak hikayesi buraya yazamayacağım kadar özel.

"bir gün bana teşekkür edeceksin" dedi ve gitti.

ben doktor, o öğretmen diye sanırım. hayat işte.
  • mobydick  (18.03.17 22:28:17 ~ 22:31:02)
eğer alınmazsanız açık olmak isterim, sizin kurduğunuz türden ilişkiler bana da çok basit geliyor. erkek arkadaşınızın yerinde olmak istemezdim.

gerçek ilişkiler gerçek bir samimiyetle kuruluyor. onu da kendine karşı samimi olabilen insanlar kuruyor. onun dışındakiler (yani basit diye tabir ettiklerimiz) aslında karşılıklı ihtiyaç (duygusal/fiziksel) giderme ilişkileri.

bu arada ''aşk'' çaresizce sevmek değildir. giden birinin arkasından takık kalmak hiç değildir. ama insanlar bundan ötesini yaşayamadıkları için (yukarda bahsettiğim sebeple) bu vaziyetlerini aşk sanıyorlar ve ''aa iğrenç bişimiş bu ://'' deyip aşkı küçümseme ve ''ihtiyaç giderme ilişkileri kurma'' evresine geçiyorlar.
  • otonomo  (18.03.17 22:32:44 ~ 22:35:37)
e sevgili yapma o zaman? fuck buddy yap. cinsellik dışında bir anlam ifade etmiyorsa (ki anladığım kadarıyla öyle) kasmanın manası yok. erkek arkadaşına acıdım yalnız

  • isimsiz uye  (18.03.17 22:49:24)
"Yenisi gelir" düşüncesi hem sağlıksız hem de basit insanlara göre benim için. Açıkçası iğrenç buluyorum bu tür bir düşünceyi. Karşındakine değer vermemektir bu, boşluk doldurmaktır herhangi biriyle. "Yalnız da kalabilirim" yerine "yenisi gelir", ne bileyim, basitçe.

  • devilred  (18.03.17 22:56:52)
yenisi gelmiyor mu?

bilmem. belki de artık büyümüşümdür. çıplaklığı ile görüyorum, olabilecekleri dürüstçe kabulleniyorum başından.
  • mobydick  (18.03.17 23:06:09)
napalım annem plaket mi verelim? "aşk çok boş yeaa" geyikleri 16-17 yaşında kalmadı mı artık? boş geliyosa sevgili edinmeyin amk anlamıyorum bu tripleri.

  • der meister  (18.03.17 23:07:41)
Ilişkisi olan birinin aşk meşk derdi bana basit, gereksiz gelmiyor. Çünkü işin içinde duygular var kayıtsız kalamaz üzülür. Ancak bu üzüntü, dert yapman gereken şeylerin önüne geçince, arkadaşın tusu ertelemesi gibi, bana yanlış geliyor. Biraz acizlik olarak görüyorum. Içten içe üzülür ama yine de yaşamaya devam edip tamamen bırakmamalı. Çocukluk gibi geldi biraz.

Ama yalnız insanların ortalıkta aşk istiyorum ah aşk yok diye ağlaşmasını gereksiz buluyorum.

Mantık ilişkisini, biri gider biri gelir kafasını da doğru bulmuyorum. Böyle bir ilişki yerine yalnız takılmayı tercih ederim. Ne zaman bir şeyler hissettiğin biri çıkar o zaman bir ilişkiye başlarsın. Sonuçta tek başımıza da yaşayabiliriz diye düşünüyorum.
  • guzel kadinlar doktor olamaz  (18.03.17 23:07:47)
Nasıl yaşarsan öyle gelir. Duygular düşüncelerde koyuldukları yere göre etki eder kişiye.

  • harvey  (18.03.17 23:17:27)
İnsanların bu yüzden öldüklerini, akıllarını kaybettiklerini, ruh sağlıklarını gördüm. Benim başıma da geldi sanki bir daha sevemeyecekmişsin gibi... Hep aynı döngüye giriyor. Sıkıldım.

Tanışma evresi, bakışlar, kur yapmak vs. güzel de sonra iş böyle birbirine üstünlük kurma gibi saçma yere geliyor gibi oluyor veya karşıdakini yemleme. İşte orada zaten film kopuyor. Bu kadar yavşak bir döngünün, basitliğine bakamıyorum. Saçma geliyor. Bir şeyler oluyorsa, oluyor zaten kendiliğinden.

Hep bir korku var, bu hafta onu az göreceğim, geçinemiyoruz, unutamıyorum ... Triplerinden gına geldi. Hayatta başka şeyler de oluyor. O tarafa kafayı çeviriyorum, bazen insanların üzüldükleri, başkalarının derdinin yanında kocaman bir hiç.
  • evimin paspasi  (18.03.17 23:20:04)
O basitlik, bolluktan kaynaklanıyor. "Sevgili"nin anlamını yitirecek ve içini boşaltacak kadar bolluktan bahsediyorum.

"şuanki erkek arkadaşımdan ayrılsam yenisi gelir biliyorum."

Hayatının bundan sonraki aşamasında hiç yenisi gelmese mesela. 1 tane bile.. Sorun çözülecek ve bazı şeyler anlamını yeniden kazanacak.
  • mandalina kokusu  (18.03.17 23:39:29)
aşk derdinden daha büyük dert yaşayanlar yada erken olgulaşanlar, hayattan ve insanlardan türlü türlü kazıkları yemiş kişiler bu işleri basit görür.

eski sevgilime ben aşka inanmıyorum diyordum sürekli. nedeni yaşadığım ilişkilerdi. Teşbih yapacam, aşık olmak insan ruhunun bekaretidir. Bir kere olur ya çok mutlu olursun ya da çok canın yanar ve sonsuza dek onu hissedersin.

kafam rahat olsun, gönle ve göze hitap etsin yeterli kafasındayım. aşk maşk basit şeyler...
  • false pretension  (18.03.17 23:56:30)
25 yaşında kadınım, artık bana da öyle geliyor. insanların ne büyük dertleri, acıları var. ölüm var, dermansız hastalıklar var... aşk meşk ne lan. aşk yüzünden ben de çok ağladım etkilendim ama ne oldu? geçti gitti yenisi geldi. yenilenebilen şeyler için eskisi kadar üzülmüyorum artık.

  • shin  (18.03.17 23:56:47)
Boş diyemem de hiç olmasa çok daha iyiymiş, daha huzurlu olurmuşum gibi geliyor. Zaten en mükemmel olduğunu düşündüğün insandan bile bir gün geliyor soğuyorsun, eskisi gibi heyecanlanamıyorsun o kişi için. Çok üzse de, çok zamanını alsa da bir şekilde bitip gidiyor zamanla. Böyle düşününce hayatta çok daha önemli şeyler olduğunu fark ediyor insan.

  • ms brownstone  (19.03.17 00:18:26)
bu duyurunun amacı mesajın yerine gitmesi sanırım. gitmiştir herhal..

soruya cevap: böyle düşüncelerin cinsiyeti olmaz.
  • manuel mandalina  (19.03.17 01:43:38 ~ 01:44:31)
Onu geçin de yenisi niye gelmesin ki. 8 milyar insan var dünyada. Aynı işten okuldan çevreden insanlarla takılıyorsun aşık oluyorsun. Evren sizin birlikte olmanız için çalışmadı. İşlek bi caddeye çıksan en az 1 tane daha aynı derecede sevebileceğin kişi bulursun.

  • glamdr1ng  (19.03.17 02:23:22)
Tabii ki yenisi gelir ya da dünyanın sonu değil. İnsanların ne dertleri var, aşk bunun yanında hava cıva kalıyor ama bunun için üzülmekte, aşık olmakta, yanındayken aşırı mutluluk yaşamak veya ayrılındığında aşırı acı çekmekte de bir sorun yok. Herkesin birlikteliği kendisi nasıl isterse, mantık birlikteliğini kötüleyecek değilim ama aşkın da güzelliğini tatmamak ya da tatmaktan vazgeçmek de hormonlu ve tatsız salatalığı öğün diye yemek gibi bir şey.

Bir de bir şey başkasının başına geldiğinde o kadar büyük görünmeyebiliyor, hatta kızabiliyoruz bile ama aynı şeyi biz yaşadığımızda ve üzüldüğümüzde o kadar anlamsız görünmüyor.
  • aychovsky  (19.03.17 02:29:16)
@aychovsky, onu çok iyi anlıyorum. anlıyorum. ama ne bileyim ya. cidden çok daha büyük sorunlar var şu hayatta.

  • mobydick  (19.03.17 04:35:06)
hayatta daha büyük sorunlar olması neden aşkı hissetmemize engel olsun ki?

şu an daha iyi bir insan olmamın sebebi erkek arkadaşım bence benim. ve muhtemelen beni hayata bağlayan yegane şey de o. çok seviyorum, seviliyorum ve aramızda saçma sapan "fake" şeyler yok. yani oyunlar oynayalım, blöfler yapalım, şifrelerimizi öğrenip sürekli birbirimizi denetleyelim, kim kime daha çok para harcadı, kim nasıl yemek ısmarladı vs. gibi yaşamıyoruz.

şimdi ben böyle bir şeye sahipken yarın bunu kaybedersem dünyam başıma yıkılır, napacağımı bilemem. bu kadar GERÇEK olan bir şeyi yitirince insan çok üzülür, arkadaşının başına da bu gelmiş olabilir. fakat sen bu tarz bir şeyi tatmadığın, ya da şu an içerisinde olmadığın için anlamıyor olabilirsin.

mantık ilişkisini de anlamıyorum hani yaşın geçkin olur mesela çocuk istiyorum ondan falan dersin de şu an sevgiliyseniz ben bunu şahsen mantıksız buluyorum. birlikte vakit geçirmekten zevk almadığın, ne kadar süre geçerse geçsin her buluşmada koşa koşa yanına gittiğin birisi değilse, bakarken gözlerinin içi ışıldamıyorsa, uzakken de onu düşünmüyorsan neden bir ilişkinin sorumluluğunu alırsın ki?
  • dedi ayca  (19.03.17 04:49:55)
bana dolu geliyor.

  • eksimeksi  (19.03.17 06:42:13)
@dedi ayça, senin ilişkin gibisi az sayıda şanslı insanın başına geliyor. kıymetini bil.

yaşamamışım değilim. çok güçlü duygular yaşadım hayatımda bu konuda.

ama şuan böyle düşünüyorum. insanların böyle birşey için deli gibi üzülmesini çocukluk olarak görüyorum.

aşk dediğin nedir ki? yarın kaza geçirse kaçınız aşık kalacak?
yarın parasını işini kaybetse kaçınız sımsıkı sarılacak hala?

Sanmam.

işte o yüzden basit geliyor belki de. insanların bu konuda bile ne denli bencil, çıkarcı olduğunu bütün çıplaklığı ile gördüm.

bu saatten sonra da, bu konuları pek umursayamam gibi.
  • mobydick  (19.03.17 21:23:10 ~ 21:38:06)
şimdi iki seçenek var. bazı insanlar hakikaten aşk insanı diil. umrunda diil yani, ama o grupta diilsin anladığım kadarıyla. aşka inanan ve yaşayanlar da dönemsel olarak bazen salıveriyorlar kendilerini. bu çok uzun da sürebiliyor kısa da. bir daha asla olmayacak dediğim hislerin daha güçlüsünü her seferinde yaşayabiliyorum ben o yüzden şanslıyım mesela. o yüzden takılma bence buna.

  • roket adam  (19.03.17 21:32:09)