Hangi tür müzik dinliyorum?

Merhaba,

Arada böyle konuşmalar geçiyor da ben pek bilmiyorum ne tür müzik dinlediğimi. Sanırım elektronik daha çok. Genelde moduma göre ne hoşuma giderse dinliyorum da, coldplay, Indie rock(?) falan ama son dönemlerde şu alttakiler sevdiklerim. Bir de bu türlerin çok alt türü var ya çok kabaca olmayarak ne seviyorumdur ben müzik guruları?

www.youtube.com

Teşekkürler

2 için minimal house ya da deep house diyebilirsin, diğerleri hakkında çok net konuşamam.

  • ben ne dedim  (17.03.17 17:08:22)
house, synthpop

  • kahoan  (17.03.17 17:18:55)
pop işte aslında. synthpop diyebilirsin herhalde. ama house yok, ikincisi de house değil yani. genelde şu beatport belası yüzünden son dönemde house diye etiketleniyor çoğu müzik. deep pop diyelim ikincisine bari de afilli olsun :)

  • philus  (17.03.17 18:06:11)
bunlara pop deneceği hiç aklıma gelmezdi :D pop diyince benim aklıma daha çok Serdar Ortaç, Demet akalın falan geliyor da ahaha peki madem müzik guruları böyle diyorsa

  • senolll  (17.03.17 18:34:56)
pop'u olumsuz anlamda kullanmadım, sen öyle algılıyorsun. synthpop dendiğinde neden bu tepkiyi vermedin mesela? deep pop diyelim dedim zaten böyle yaklaşacağını bildiğim için. nitekim alt türleri biraz anlamsız da buluyorum ben, zira bunlar daha çok şirketlerin kar arttırmak için oluşturduğu yapay sözcüklerdir. bu yüzden direkt pop dedim. öte yandan pop müzik zamanla değişikliğe uğrar. hatta sadece zamanla da değil coğrafyaya göre de içeriği farklılaşabilir. günümüzdeyse pop müziğin yönü bu şekildedir, 10 sene sonra farklı olacaktır. pop müzik tamamen ticari müzik anlamına gelmez. senin saydığın isimler (serdar ortaç...vs) pop'un da ötesinde ticari müzik yapar.

  • philus  (17.03.17 19:21:52 ~ 19:24:49)
yani yüklenmeyin bana da baştan bu konuda cahil olduğumu belirtmiştim zaten :) serdar ortaç falan abartı tabii ama benim kafamdaki "pop" anlayışı biraz daha farklı olduğu için öyle demiştim. cevaplar için de teşekkürler :)

  • senolll  (17.03.17 22:38:44)