Uçak bileti/ kredi kartı

Bileti aldığım kredi kartını kaybettim. Uçarken kk ibraz ertme zorunluluğum var mı? Sorun olur mu?

daha hiç uçağa binerken kredi kartı ibraz etmem istenmedi. 3dsecure ile aldıysanız sorun olmaz diye tahmin ediyorum. en kötü internet bankacılığından kredi kartı sayfasının çıktısını alın onu gösterirsiniz. daha önce sanal kart ile biletixten bilet aldığımda bu şekilde yapmıştım.

  • inheritance  (17.03.17 12:51:32)
son 2 yılda belki 100 kere bilet aldım. bi keresinde kart ibrazı çıktı. thy ya da anadoluydu. eğer bu firmalar ise online checkin sonrasında biniş kartı yazdırmana veya mobil göndermene izin vermezse kart ibrazı istiyor demektir. eğer sorunsuz bilet yazdırabilirsen istemeyecek demektir. bende böyle olmuştu.

  • elorelia  (17.03.17 12:53:20 ~ 12:54:37)
Valla 3D secure kullanmadan aldığım biletlerde de sormadılar. Hatta birazdan yine aynı şekilde aldığım biletle uçuşum var. Yarım saate yazarım.

  • la rana  (17.03.17 12:55:13)
bana da hiç denk gelmedi

  • cekilmis gayfe  (17.03.17 13:16:11)
Ben de yıllardır sürekli kredi kartıyla alıyorum, sadece bir kere soruldu.

  • fraise  (17.03.17 13:37:29)
herhalde 1 yil icinde 1000i gecik bilet satmisimdir hic birinde kart ibrazi istenmedi. onlarca seyahatte bulundum yine istenmedi

  • England  (17.03.17 13:44:04)
yasal zorunluluk olarak yazıyomuş o ibare. "kart ibrazı zorunludur" gibi yazan. kimse sormaz.

  • spirit crusher  (17.03.17 14:09:14)
Dün yazmayı unuttum. Yine sormadılar.

  • la rana  (18.03.17 10:56:22)