askerlik tecil bozdurma

sanırım şubeye gidip tecili bozduruyoruz. fakat benim merak ettiğim nokta şu: şimdi tecili bozdursam mayıs'ta askere gidebiliyor muyum? yoksa mayıs için geç mi kaldım?

bir de tecili bozdurdum mayıs veya sonraki dönemde askere gidicem, tarihi bekliyorum. bu bekleyiş esnasında oldu ki bir şirket dönüş yaptı falan filan iş sahibi oldum. tekrar tecil ettirebiliyor muyum? tahminim o ki, tecili bozdurduktan sonra tekrar tecil ettiremem ama bilmediğim için sormakta yarar var.

teşekkürler.

ekleme: sanırım mayıs'a geç kalmışım. 28 şubat sonra tarih vs yazıyor birkaç internet sitesinde.

mart ayona girmeden tecil bozdursaydin mayisa yetişirdin.

tecil bozdurduktsn sonra tecil olmuyor ama gecerli bir sebeple celp donemini bir donem ileri sarkitildigini biliyorum. yerin sinifin falan degismiyor ama gidecegin zaman değişiyor.

bir donem kesin ama fazliligi bilmiyorum.
  • blue eyes white dragon  (16.03.17 19:42:03)
peki internette ağustos için son başvuru tarihi 31 mayıs gözüküyor. ben 31 mayıs'a kadar şubeye gidip tecili bozdurursam ağustos'ta kesin olarak gidiyor muyum yoksa bir sonraki döneme sarkma şansı var mı gene de?

  • seksli harf  (16.03.17 19:51:00)
aynı durumda kalmıştım. eğer tecilden kastın okul bittikten 2 senelik verilen tecil hakkıysa "tecil bozulduktan sonra tecil oluyor" eminim son kararım. yok master için verilen öğrencilikten doğan tecil hakkıysa o iş olmaz.
gideceğin yer belli olduktan sonra sevk kağıdı alacaksın. o kağıdı çıkarana kadar tekrar tecil ettirebilirsin. o kağıtta askere teslim tarihinin son gününe kadar çıkartabilirsin.

edit: sarka işlemi başvuru sayısıyla alakalı. her celp dönemi için sarkma ihitmali vardır. ağustos celbi en az başvuru alınan celp o yüzden sarkabilrisin ama %1 ihtimal. hatta asteğmen bile olabilirisn bak onu da söyliyim. başvuru az olduğu için kısa dönemlere en fazla asteğmenlik ağustos celbinde çıkar derler.
  • konskenkova  (16.03.17 19:56:09 ~ 19:59:06)
o celp doneminde gidersin ama 2. grup olma olmama ihtimalinde var. yani herkes gittikten 1 ay sonraya sarkabilirsin.

  • blue eyes white dragon  (16.03.17 20:09:35)