2 kişilik akşam yemeği için öneri

selamlar,

yarın akşam bir hanımefendiyi davet ettim evime kendisine yemek yapacağım. biraz özenmek istiyorum, mutfakla aram fena değildir ama aklıma bir fikir gelmiyor.

yemek konusunda belli bir kısıtlama yok, tabii çok teferruatlı bir şeyin altından kalkamayabilirim.

önerilere açığım, teşekkürler şimdiden :)

bolonez soslu makarnayla yanına güzel şarap seçimi bence iyi olur.

edit: cdn.yemek.com

şu patateslerden de yapabilirsiniz. tatlı olarak da renkli makaronlar yapın.

edit2: tatlı olarak gene gelin bohçası adında bir tatlı var. ismi saçma olsa da güzel görüntüsü var, tadı da iyi. onu da deneyebilirsiniz.

en kötü cupcake yaparsınız. keklerin üstünü gene renkli gıda boyasıyla krem şanti sıkarsınız güzel olur.
  • dedimmidemedimmi  (16.03.17 18:26:09 ~ 18:35:26)
dedimmidemedimmi, bu yemeğin bi adı var mı ya güzele benziyor bir araştırayım?

ha bi de kırmızı şarabım var güzel, onu önceden ayarladım.
  • reavelyn  (16.03.17 18:42:05 ~ 18:43:21)
Salata onemli... mevsim salatasi yap.. bol yesilli olsun icine mini domateslerden ekle... sakin coban salata yapma.
Tatli da onemli.. supangle yapabilirsin.

  • nax  (16.03.17 18:45:55)
patatesin tarifini mi diyorsunuz? yaprak patates olarak geçiyor. pek bir olayı yok aslında, sadece görsellik veriyor. normal patatesi ince ince kesip fırına atıyorsunuz sadece. üstündekiler ne bilmiyorum, internetteki tariflere göre yapabilirsiniz. aralarına kaşar maşar koyarsınız güzel olur.

  • dedimmidemedimmi  (16.03.17 18:52:09 ~ 18:52:28)
crepe suzette. Hem yapması kolay, hem havaya atıp çevirmeli, hem alkol ile yakarsan alevli, üstüne dondurma, bol portakal aromalı, hem olaylı aksiyonlu hem lezzetli bi tatlı

www.youtube.com

makarna dersen de, spagetti carbonara öneririm. Et için de Namet'in füme kaburgası var. Parmesan, az sarımsak ve krema ile tadı "aşk" a benziyor.
  • jadle  (16.03.17 19:02:43)
Tatlı magnolia puding. Çilekli olsun. İnternette tarif çok ve kolay.

  • pshasha  (16.03.17 19:03:32)
ay lutfen makarna yapma. cok klise. ayip olur, ogrenci evi gibi... disardan lahmacun soyle daha iyi.

bi defa madem bayan konuk agirlayacaksin, mutlaka zeytinyagli sebze yemegi olsn menude bi de hafif bi et yemegi. tamam iste.
  • superfluid  (17.03.17 00:01:53)