kullanılmak

arkadaşlar selam,
okula ek olarak hocanın şirketinde çalışıyorum. bana hoca da, üstümde, işte seni mühendis olarak alıcaz, bekle vs. bir sürü şey dediler. ben de böyle part time falan değil, sürekli olarak alacaklar galiba diye daha çok çalıştım.

okul bitiyo diye, dün sordum, ben ne zaman part timedan çıkıcam diye, işte durumlar kötüymüş, beklemem gerekirmiş, yan çizdiler. baya kötü konuştular, moralim bozuldu. çünkü geçen 6 ayda bana ihtiyaçları vardı, ben de 3 kuruşa yapıyorum diye beni hoş tuttular.

ben de dedim ki siz belli ki beni almak istemiyosunuz çünkü ben girişleri falan biliyorum dedim. hoca da, öyle düşünüyosan demek ki güven yok aramızda dedi gitti. bir de orada hocadan sonra ki, üstüm diyim, o sürekli beni gazlıyordu, işte sen biliyosun, hocayla konuş, seni alsın vs. ama hocayla konuşurken en çok o batırdı beni. en çok buna şaşırdım.

çokta zoruma gitti. birde onların bana şimdi ihtiyaçları yok ama benim var. moralim çok bozuk. işten çıksam bi türlü, çıkmasam bi türlü. arkadaşta dedi ki, onlar y.lisans öğrencileriyle devir daim yapıyolar, almazlar dedi. sen doktora yapacaksın, belki kabul alamazsın burda kalırsın, referans lazım olur bişey olur, çıkma, aranı da bozma işini görene kadar devam et dedi.
:( napayım.

zaten anladığım kadarıyla o da öğrencilere güvenmiyor. güven yoksa hangi sebeple bir araya gelinebilir ki daha? şimdiden başka çözüm ara.
bir de senden önce oradan çalışanların adını öğren onlara ulaş. sor bakalım aynı şeyi onlar da yaşamış mı ?

  • 1adam  (16.03.17 00:22:07 ~ 00:22:23)
klasik türk tipi aşağılıklıklıklar (kaç lık oldu sayamadım). siz daha öğrenciyken tecrübe edip gerçeklerle tanışmışsınız. iyi niyeti ve toz pembe gözlükleri sayesinde 40'lı 50'li yaşlarında kovulup çoluk çocuk ortada kalan insanlar var maalesef.

bu ülkede şirket babanızın bile olsa gönül ilişkisi kurmayın. unutmayın reel sektörde vefa bir boza markasıdır. onun bile sadece marka değeri vardır. alınır satılır yani :)

muhakkak elinizde koz bulundurun. ''beni çıkarırsanız kodları bozar sistemi sker atarım'', ''beni kovarsanız mayışları asgariden gösterdiğinizi ihbar ederim'' gibi
  • otonomo  (16.03.17 00:36:47)
pıyasa kotu bu aralar ıscı cıkarımı yapılıyor belkı gercekten ondandır, bence bı hocayla calısmak 3 kurusa da olsa buyuk bır referans, egıtımın devam edıyor gıbı bırsey. ben cok denedım de gıremedım hocamın yanına.
bence hıc soylenme devam et oradan bırılerıyla tanısırsın baska bır kapı acılır

  • hopp  (16.03.17 01:19:27)
İş ara. Bulana kadar idare et.

  • arnold schwarzeneger  (16.03.17 10:17:20)
Arani bozma denmis ama sen zaten arani bozmussun.bozmussun da degil aslinda hocaya tam istedigi bu bitti yenisini alalim kozunu vermissin,yaptigin konusmada bidi bidiyi ben biliyorumya ondan minvalli bir konusma olunca o da aramizda guven yok sutunu cekmis ve gol olmus.kisaca artik araniz iyi degil ve oradan alabilecegin pek bir sey olmayacak.

Yeni bir yer baksan daha iyi ve daha fazla yararina olacak gibi.
  • duptıs  (16.03.17 11:36:53)
İş hayatına girmişsin ve böylelikle ilk dersini almışsın. Seni gazlayıp, öne sürerler ve en savunmasız olduğun anda karşı tarafa geçip seni bozguna uğratırlar. Hayırlı olsun. Çık git şirketten güzel tecrübe olmuştur.

  • benfakirdegilim  (16.03.17 11:48:35)
-de'lerde -ki'lerde sikinti var, okurken zorlandim.

ne yaparsin bilmiyorum da, ne yapma? yanina birakma, o net!
olur mu boyle kullan, somur, yolla. bir de akademisyen olacak ***(buraya kufur gelebilir)

isin detaylarini bilmedigim icin tam ne yapilabilir bilemiyorum ama iste bir aciklarini bul. yetkili yerlere sikayet et. bir sekilde para kaybetmelerini sagla. ama bunlari sessiz sessiz yap. kendini riske atma.
  • jimicik  (16.03.17 11:59:43)