Bu sabah metrobüste bir kadın çıldırttı beni

Anneanne, anne ve iki çocuğu (birisini anneannesi tutuyor bebek taşıma çantasında) seyahat ediyorlar. iki kişi kalkıp anneanneye yer verdiler. çantadaki bebek için de yer verdiler.

bir süre sonra okmeydanı'nda insan diyemeyeceğim maalesef iblis bir kadın bindi. anneanneye "kaldır o bebeği ben oturacağım" dedi. evet aynen böyle. anneanne "bebek oturuyor ama" filan dedi ama kadın zorla kaldırttı. birkaç kişi tepki gösterdi ama kadın insanlıktan nasibini almamış maalesef. "size ne oluyor, üçüncüye bok yemek düşer" gibisinden laflar etti ukalaca. geçti utanmadan oturdu koltuğa. neymiş efendim bebek için ücret ödememişler de o yüzden bebeği ayrı bir koltuğa koyamazlarmış. ulan zaten 7 yaş altı ücretsiz, istediği yere oturur. onu geçtim eğer kalbinde insaniyet namına zerre vicdan varsa o çocuğu kaldırtmazdın. inanın kaç kişi geldi geçti fakat kimse o çocuğu kaldırtmadı. bebek lan daha 2-3 aylık. uyuyor çantasında.

şimdi tekrar aklıma geldi bu konu. 3-5 kişiden fazla kimse tepki göstermedi. ben de keşke daha fazla tepki gösterseydim diye pişmanlık duyuyorum şimdi.

niye böyle insanlar? vicdanı sızlamıyor mu acaba? yazık valla yazık.

yapmanız gereken, hayır ben oturacağım ben senden önce geldim diyip oturup daha sonra koltuğu sanki bebekle konuşuyormuş gibi gel buraya bebecik diyip oturtacaktınız o kadın olacak karaktersiz de göt olup kalacaktı.

ruhları bozuk, karakterleri de yok. ne vicdanı, hangi vicdan?
  • blue eyes white dragon  (15.03.17 15:14:34)
Böyle durumlarda o carlayan kadindan daha çok carlayip susturmak gerekiyor. Önceden ben de sessiz sakin biriydim. Kavga etmezdim böyle insanlarla fakat öğrendim ki ses çıkarmazsak daha çok tepemize çıkıyorlar, kendilerini bir şey sanıyorlar.

Şimdi biri siraya mi girmiyor? Bir de üstüne sesini mi yükseltiyor? Ben ondan daha çok sesimi yükseltiyorum. Bu kadına da denk gelsem ondan daha çok bağırip tepki verirdim. Ne kadar terbiyesiz ve saygisizsiniz diye de eklerdim. Muhakkak destek veren birileri de cikiyor.Susup kalıyorlar öyle olunca.

Herkese hak ettiği gibi davranacaksiniz. İnsanlıktan nasibini almamis kisilere insan muamelesi yapmanın geregı yok. Benim 6 yıllık istanbul maceramdan öğrendiğim şey bu oldu.
  • fraise  (15.03.17 15:32:21)
girişten belli o kadının götüne şeytan kaçtığı.
ben o tarz kadınlar ile kesinlikle laf dalaşına girmiyorum.
üçüncüye bok yemek düşer dedi ya, eee napacan şimdi? vursan olmaz, küfür etsen olmaz.
onun için müdahil olmuyorum. ama erkekler arası bir konu ise müdahil olduğum zamanlar oluyor. bebek belki kucağa alınabilirdi ama mesele rahatlık ve söz konusu bebek/hasta/yaşlı/hamile olunca biraz ayakta kalsan ne olur.
insanlık boşver, insan yok.
herkes kapitalist robot olmuş mısınagoyyim.
  • seyduna6687  (15.03.17 15:40:22)
Bana o anneanne gibi olanlar saygısız geliyor. Otobüs tıklım tıklımken çocuğunu kucağına almayan insandan hiç farkı yok. Kadının tarzı yanlış olsa da anneannenin saygısızlığına bahane olamaz.

  • devilred  (15.03.17 15:50:33)
Sonradan binen kadının üslubunu haklı görmemekle birlikte ben de neden bebek çantasına ve içindeki bebeğe ayrı koltuk tesis edildiğini anlamadım. Anne değilim, bebek çantası dediginiz şeylerin süngerimsi dikdörtgen-elips arası şeyler olduğunu tahmin ederek cevap veriyorum, bence onlar kucakta tutulabilir şeyler. Ben anne olsam biri bebek için yer verse izin vermem bana verilen yere oturur, en kötü çantanın uç kısmını yanimdakinin kucağına uzatırdım rica ederek.

  • kaymaktutmayansicaksut  (15.03.17 16:15:42)
Yurtdisinda bebek arabasi otobuse girdimi ondeki 4 kisi yerinden kaldiriliyor o koltuklarin birine anne oturuyor bebek arabasinida koltuklara parallel yerlestiriyor. Hakim olsun diye cocuga. Biri ciksa ben kalkmiyorum dese atarlar otobusten. Sizde atacaktiniz o kariyi.

  • termostad  (15.03.17 16:19:10)
Çingene olan insana karşı siz daha fazla çingene olacaksınız artık böyle işliyor

  • jazzabel  (15.03.17 19:21:50)
saygısızlıkmis bilmem ne. keşke her alanda bu kadar saygılı ve düşünceli olsanız. sanki oturmasa ölecek. bu derecede tarafsızlık ve sözde ' düşüncelilik' beni kanser ediyor.

çocuk kucağa alınabilir tabii de böyle cirkefligin ne anlamı var.

ve evet çözüm daha fazla ses çıkarmak.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (15.03.17 22:40:59)
cahili, kırosu, eğitimsizi (eğitimli kıro da çok), görgüsüzü... ne çok kötü insan var. ona kapak, buna laf, ona tepki, buna lanet... ben çok yoruldum.

yaşamak çok zor bu insanlarla.

(git: karikaturhunisi.blogspot.com.tr)
  • runfor  (15.03.17 23:00:28 ~ 23:01:26)