bu ses hangi enstrümandan geliyor?

iki linkte de farklı bölümler var ama aynı enstrüman, örnek vermek için koydum.

youtu.be

3-4 sn aralıklarla devam eden sesi soruyorum :)

kontrbas gibime geldi.

edit: arkada kontrbasçı abimiz yayla değil, elle çalıyor. muhtemelen o icra ediyor.
  • burty  (15.03.17 09:55:31 ~ 09:58:36)
bass çalan bir eleman var orada, o yapıyor olabilir belki. ya da kontrbass/viyolonsel çalanlardan biri yapıyor gibi geldi bana. emin olamadım

  • veritaslibertas  (15.03.17 09:56:25)
kontrbas. bas o sırada farklı bir ritm çalıyor. arkadaki uzun kontrbas.

  • babilbaligi  (15.03.17 11:00:11)
kontrbas olmadığını düşünüyorum. ayrıca kontrbas elle değil yayla çalıyor o sırada.

bas gitar çalan kişinin çaldığını düşünmekteyim. ses de pek kontrbas sesi gibi değil bence. ama kayıt çok iyi değil, net konuşmak zor.
  • windowsguvenlikduvari  (15.03.17 11:18:40)
viola

  • nocturness  (15.03.17 12:36:42)
viola diyorum ben de. sesin tonu bass için çok yüksek gibi geldi.

  • mewthree  (15.03.17 13:03:30)