Ailesiyle aynı şhirdeki birinin ayrı eve çıkması

Daha önce de benzerini sordum sanırım ama koşullar şu an farklı biraz.

Aile evi b.düzü, işim m.köy. Servis gidiyor her gün. Sabahları 1.5 saat en az sürüyor. Yani 6da kalkıyorum. Akşam 2 saati geçtiği oluyor. 7 gibi evdeyim en erken.

Eskiden evde 2-3 saat uyuyup serviste kalaınını uyurdum ama artık pek beceremiyorum.

Servisi kaçırırsam metrobüs çilesi başlıyor yoğun saatlerde, binemiyorum bile. Taksime geçersem çift katlıyla gidiyorum.

Kalmak istediğim yer acıbadem veya beşiktaş. bjkde kalırsam bisikletle gidip gelebilirim. acıbademde kalırsam metrobüse 3 dakika, 4-5 m.büs durağı. 8de bile kalksam olur. 15-20 dakikada varıyorum. Bisikletle kadıköye filan inebilrim, caddebostan vs

Aileyle kalırsam para birikir ama nereye kadar birktir biriktir? Aileye yük olma durumu da var.

Arada 1 ay 2 ay filan dışarda kaldım. Pek sorun olmadı, zorlandım ama yapabildim. zayıfladım yağsız tuzsuz yemekten ama zaten haftaiçi evde yemiyorum akşamları hariç.

Tecrübeler, görüşleri duymak iyi olur.

Kısaca bana lüks gibi geliyor. Evet lüks de yapılması gerken bir lüks gibi. Yollar mahvediyor. Yakın bir yere eve çıksam belki gece 3de yatıp sabah 9da kalkabileceğim ama hemen hemen aynı uykuyu uyuyacağım saat olarak. Yani işe yakın olunca daha fazla vakit kalmayacak gibi bana. Psiolojik olarak evet daha rahatlatacak. Ulaşım araçlarında kitap okuduğum için kitap okumam azalacak filan.

maaşına ailenin durumuna ve bakış açılarına göre değişir.
Mecidiyeköy ve beylikdüzü istanbulda ama istanbulda değil.
Ben olsam ayrı eve çıkardım.
  • basond  (14.03.17 10:44:39)
Ailem basaksehir'de. Levent'te ise baslayinca besiktas'ta eve ciktim. Verdigim en dogru kararlardan biriydi.

  • sckxyss  (14.03.17 10:52:10)
maaşınız ne kadar sorması ayıp?

  • nıç  (14.03.17 10:52:42)
Yalnız yaşamak bir kişisel gelişim, maddi durumu önemsemiyorsan durman kabahat, yemek falan bir şekilde hallediliyor, tek düşünmen gereken maddi boyutu yoksa hayat yalnız yaşayana güzel, iyi ki ayrılmışım diyorum

  • eja  (14.03.17 10:57:22)
benzerini yaşayan biri olarak diyorum, o kadar yol çekilecek çile değil. maddi durumun elverişliyse düşünme bile, hemen taşın.

  • sedat peker in yegeni  (14.03.17 11:26:46)
ailem avcılarda ben kadıköyde yaşıyorum 5 yıldır, üniversiteyi kazandığım an taşındım.
o çile çekilecek gibi değildi, gerçi şimdi bzler asler var ama yine de binmesi bile meziyet. kendinize kalan zamanınızı çok daha verimli değerlendirebilirsiniz, avcılarda kalırken evden çıkmam ve okula girmem 2 saat veya 2 saat 15 dakika arası değişiyordu, şimdi okula 5 dakika yürüyerek gidiyorum.
maddi olarak zorluyor evet, ama yine de her şeyimden kısıp aynı şekilde yaşamayı tercih ederdim.
  • bir nick var benden iceri  (14.03.17 13:27:28)
boşa kira verme. ev al.

emlak sektörüne katkın olsun.
  • kveldulv  (14.03.17 14:39:15)
Ev satın almayı tam araştırmadım ama bu sisteme destek olmak istemem o yönde. Hem de bağlaycılığı olsun istemem.

Bizim b.düzü servisinde bir sürü insan var. Benden daha uzağa gidenelr bile var. Onlar blki benden yüksek maaş alıyor ama o kadar yol çekiyor.Belki hayalleri var, para biriktiriyor. Ben de istiyorum yurtdışı filan tabi de. Bİlmiyorum napacğaımı.

Her şey 1 ay önce geçici olarak kadıköyde 1 aylığına eve çıkmamla başladı :D ondan sonra artık b.düzü yolu çekilmez gelmeye başladı.
  • Cursed Chico  (14.03.17 20:44:34)
Sorunun cevabı maaşının miktarında gizli.

  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (14.03.17 20:48:21)
ay sakın ev alma ya ben anlamıyorum bu insanları. 20lerinde 30 larında 25 yıllık borca giriyorlar akıl alır gibi değil. tek çıkacaksan siteler gibi yerler var oralarda stüdyo ya da 1+1 bulursun. arkadaş arıyorsan aileden hiç ayrılmamış birisi(1-2 ay bi şey değil) arkadaşla yapamaz bu saatten sonra.

beşiktaş ta kiralar düşüyor yaza ne olur bilmiyorum. 1500 e bir yer vardı bu ay boşalacak benim mahallemde uyuyorsa sana sorabilirim oralara.

maaşın 3 binse beşiktaş ta eve çıkma yazık.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (14.03.17 20:48:22)