Michael Jackson'ın

Remember The Time ve Black or White şarkılarının klipleri 1991'de çıkmış. Çok severdim iki klibi de. Ama benim anlamadığım, 1988 doğumluyum. Acaba Türkiye'de yıllar sonra mı yayınlandı, ya da yıllar boyunca mı yayınlandı? Siz hatırlıyor musunuz? 3 yaşımda bu klipleri izleyip hatırlıyor olacağımı düşünemiyorum nedense.

90'ların sonu 2000'lerin başına kadar vardı ya öyle klipler number one'da filan.

  • tepedeki psychedelic adam  (13.03.17 18:08:05 ~ 18:08:16)
biz sky tv diye bi kanaldan izliyoduk yabancı klipleri.
soru da sanki biraz şey olmuş. bana cevap verme, oku geç diyor.

  • nocturness  (13.03.17 18:10:47)
91'de daha özel televizyon olarak star vardı. Müzik kanalı yoktu ve radyoda yabancı müzik çalan çok az yer vardı büyük şehirlerde. Metro Fm ilkti ve 93'te açıldı sanırım. Hadi 92 olsun. O zamana kadar yabancı müzik TRT'de haftada bir iki saat ne yayınlanırsa o ya da Sezen Cumhur Önal'ın programında Frank Sinatra dinlenecek. Black or White'ın klibini o zaman yeni açılan Interstar ya da Magic Box (şimdiki star, o zaman iki adı vardı) televizyonu "Dünya ile aynı gün yayınlanacak" diye iki hafta bangır bangır reklamını yapmıştı. O gün ekrana kilitlenmiştik biz. Gerçekten aynı gün mü yayınladılar bilmiyorum ama dünyada da o klibin çıkması olay olmuş ve gerçekten de promo yapa yapa çıkarmışlar klibi. Macaulay Culkin'in, John Goodman'ın oynaması falan olay olmuş. Remember the Time'lar falan çok geç yayınlandı.

Hatta o en sondaki kafaların değişip durduğu sahne var ya, onu yapanilen teknoloji yeni mükemmelleştirilmişti. Onu yapan o son teknoloji neyse ilk kullanıldığı yer diye haberi çıkmıştı.
  • aychovsky  (13.03.17 19:01:46 ~ 19:09:04)