robot genel evine giden erkek sevgilisini aldatmış sayılır mı?

barcelona'da robotların çalıştığı bir genel ev açılmış.

peki
1) buraya giden erkekler sevgilisini aldatmış sayılır mı sizce?
2) farklı bir boyuta taşıyorum soruyu. robota uçkur açmak dinen haram sayılır mı?*

sevgilin vermiyorsa aldatmış sayılmazsın. masturbasyon olarak düşün. canlı kanlı bir genel eve gidersen evgilini de karını da aldatmış sayılırsın. eğer evliysen ve bu robot genelevine gidiyorsan yine karını aldatmış sayılırsın. karından habersiz masturbasyon yapıyorsan da karını aldatmış sayılırsın. sevgilinden habersiz masturbasyon aldatmak sayılmaz :))

benim dinimde hepsi caiz. etik değil.
  • burty  (10.03.17 11:00:03 ~ 11:01:26)
1. evet
2. hangi din?

  • sta  (10.03.17 11:00:41)
1. evet
2. evet

9gag.com
  • elorelia  (10.03.17 11:01:01)
@burty: evlendin mi elin çüküne değmeyecek yani :)
@sta: zinanın yasak kılındığı bütün dinler için soruyorum.

  • teritori  (10.03.17 11:35:26)
Hayır
İnanç yok.

  • gozu acik sevisen yahudi  (10.03.17 11:52:49)
Evet, evet. Din: islam.

1. Farklı bir kadına gitmek zinadır. Beyin robotun robot olduğunu bilmez, içgüdü dünyası onu kadın olarak algılar. Yani robot bile olsa farklı birine gitmiş olunur. Dolayısıyla konu başkalarından önce kişinin kendi eğitimi olduğu için yanlış yapılmış olur.

2. Yukarıdaki açıklamada yazdım. Beyin robot falan ayırt edemez, o sadece bir bilgidir. Beyin kendinde sabit olarak kayıtlı olan kadın (ya da karşı cins işte) verilerine uyan her şeye beğeni doğrultusunda yakınlaşma tepkisi verecektir. Üreme içgüdüsü.

Din ise Allah'ın "içgüdülerin seni çoğunlukla zarara sokar, sen hayvandan daha yetenekli yaratılmış ve daha güçlü bir mahluksun, gücünü iyi yönde kullanmış olman için uygulaman gereken kurallar şunlar" diyerek gönderdiği kurallar bütünü olduğundan ve "başka kadına/adama" gitmez zina, zina da haram olduğundan robotla şey etmek de haram olur. Çünkü mesele robota ne olduğu değil insana ne olduğudur, davranış sahibinin ne neyi tercih ettiğidir.
  • yaren  (10.03.17 12:19:41)
1- Aldatmıştır
2- 2 dünyada cehennemliktir. Beter olsun, motor yağı eksik kalsın gırçgırçlasın inşallah robot sekenler.

  • lcha  (10.03.17 12:21:45)
1) Düşündüm de, bence aldatmış sayılmaz herhalde ya. Seks oyuncağı gibi bir şey sanki. Tam emin olamadım ama haberim dahilinde olursa aldatmış saymam.
2) Mantıken haram sayılmalı.

  • peggy  (10.03.17 12:26:46)
Ben aldatmak olup olmadığı konusunda emin olamadım, bence aldatma olmayabilir. Düzenli olarak gidilirse anlaşmazlık sebebi ve hatta boşanma sebebi olur da aldatmak mı bilemedim. Kadın için vibratör kullanmak neyse o bence, daha gelişmişi.

haram konusunu bilemedim, din konusuna pek hakim değilim.
  • kaymaktutmayansicaksut  (10.03.17 12:42:55 ~ 12:43:25)
We love haram.

  • bigbadabum  (10.03.17 13:15:16)
1. sevgilinin haberi yoksa evet. belki sevgilileri izin verir, o zaman hayır.
2. elo'nun verdiği linke sesli gülmekle birlikte, muhtemelen evet diyorum.

  • blatta hiberna  (11.03.17 00:50:41)
Robot saylon falansa, bilhassa number 6 modeli falansa kesinlikle duble evet.

  • kargn  (11.03.17 00:54:24)
  • melancholia  (11.03.17 00:55:45)