turkcell çakallığı

12 aylık fatura taahhütüm aralık gibi bitmişti. ocak 4'te beni aradılar ve taahhütü yeniledik. ama fatura 20-30 lira daha fazla gelmeye devam etti. bugün yine aradılar taahütü yenilemek için. ben zaten 2 ay önce yenilemiştim dedim. hayır yenilenmemiş diyip konuşmaya devam etti ve işlemleri yaptı tekrardan yenilemek için. 2 aydır yenilediğim halde taahütsüz fatura veriyormuşum yani. Nolur nolmaz diye 2 senedir hep müşteri hizmetleriyle yaptığım konuşmaların ses kaydını tutuyorum. Açıp ocak 4 teki konuşmayı dinledim ve çok net bi şekilde taahüt yenileme talebinizi aldık bu fatura döneminden sonra indirimli bi şekilde gelemye devam edecek diyor. ama bugünkü konuşmada ise böyle bir talabin alınmadığını söylüyor. 40-50 lira umrumda değil bu çakallık yanlarına kalmasın istiyorum.

sikayetvar.com vs bi sonuç alabilir miyim? ellerimde çok net duyulan tarihli ses kayıtları var.

Btk'ya yaz. İlgileniyorlar. Btk.gov.tr
Elinde ses kayıtlarının olduğunu, istenildiği taktirde gönderebilecegini de yaz.
Turkcell o tarihin ses kaydını kendi sistemlerinden dinleyecek ve geri ödeme yapacaktır.
Ayrıca, turkcell çakalların BABASI! ******ler..
  • empty man  (08.03.17 17:19:17)
izinsiz ses kaydı almanın ve paylaşmanın kanuni durumu hakkında net bilgi aldıktan sonra paylaşırdım ben olsam o kayıtları.

  • elorelia  (08.03.17 17:23:08 ~ 17:23:18)
elorelia, konuşmanın başında yaptığınız görüşme ses kaydı altındadır diyor robot zaten. karşı taraf kayda alındığını bildiği için kayıtların hem onlarda hem bende olması sorun teşkil etmez diye düşünüyorum.

  • oddyseus  (08.03.17 17:24:32 ~ 17:24:50)
ne gerek var böyle şeylere. arayın turkcelli. şikayet kaydı oluşturacağım deyin. durumu anlatın ve konuşmanın geçtiği tarihi söyleyin. konuşma kayıtlarının dinlenip incelenmesini istiyorum deyin. onlar zaten dinliyorlar. geri de dönüyorlar araştırıp. anlattığınıza göre de haklısınız, bu da ortaya çıkacak. paranızın iadesini yaparlar.

  • veritaslibertas  (08.03.17 17:29:35)
senin tuttuğun ses kaydının geçerliliği yok. çağrı merkezi zorunlu olarak kayıt tutuyor, kayıt tutmazsa cezası var çünkü.
2 yol va birincisi direkt btk'ya şikayet, ikincisi çağrı merkezini arayıp ben daha önce şu tarihte taahhüt vermiştim fakat tekrar arayıp taahhüt istediler ve taahhüt vermediğimi ilettiler şeklinde kayıt açman.
ben olsam direkt btk'ya şikayet ederdim. sen haklıysan kesin ceza yerler ve geri iade yaparlar. süreç daha kısa olur.
  • sarlatan  (08.03.17 17:32:29)
sonuç alabilir misiniz onunla ilgili, bir şey söylemeyeceğim ama şöyle bir şey önereceğim. telefonda size "görüşmelerimiz kalite standartları gereği kaydedilmektedir" diyene siz de "benim tarafımdan da kaydedilmektedir" diyin. o zaman pek de güzel delil olur, pek de güzel geçerliliği olur. izinsiz yapılan kaydın bir geçerliliği yok. zaten o yüzden "görüşmelerimiz kaydedilmektedir" diyorlar, o yüzden "mağazamız 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenmektedir" diye yazıyorlar. yani "ben haber verdim kardeşim, izinsiz kayıt almıyorum" diyebilmek için hepsi.

siz de kendi kaydınızın başında bunu diyin, siz de kaydınızı alın. her yerde de geçerli delil olarak kullanırsınız.
  • kibritsuyu  (08.03.17 17:40:08)
Turkcell cakaldir ancak doğru taktikle istediğinizi alırsınız. Atmış olduğum mesaj üzerinden ilerleyerek mutlu sona ulasin.

  • kedimbitmis  (08.03.17 18:07:10)
benzerini yaşadım. hatalarını ispatlarsan telafi ediyorlar. sadece bir defa fazla fatura gönderdiler bana. sonraki faturada mahsup edip ayrıca 6 ay falan fazladan internet verdiler.

  • dunden beri dimdik  (08.03.17 18:13:43)
Alakasız olacak ama, ses kaydını nasıl tuttunuz? İphone ise program ismini öğrenmek isterim.
Evet, çok alakasız oldu soruyla.. Sorun için tavsiyem, kesinlikle düş peşine. Seninle konuşan kişinin hatası. İşlemin son onayını girmeyi unutmuştur.

  • lovemyself  (08.03.17 18:17:56)
lovemyself, android programın adı ACR

  • oddyseus  (08.03.17 20:50:42)