spordan önce yenebilecek enerji verici şeyler

evden giderken genelde haşlanmış nohut muz falan yiyorum da okuldan direkt geçtiğimde öyle bir şansım olmuyor. yanımda ne taşıyabilirim bu amaçla? muz hariç çünkü bayıyor zaten pek sevdiğim bir meyve değil kendisi.

Kuruyemiş.

  • angelus  (08.03.17 01:19:57)
kuruyemişten ziyade karbonhidrat öneririm. karbonhidrat sporcunun mazotudur :D

bulgur pilavıdır, kepekli/tam buğday/tahıllı ekmektir, bakliyattır filan

not: yanımda taşıyacak kısmını okumamışım :(
  • otonomo  (08.03.17 01:25:25 ~ 01:39:40)
badem, fındık, fıstık, kuru üzum vs. tuzsuz olanlarını tercih et. kutu süt de taşıyabilirsin.

  • burty  (08.03.17 01:26:13)
Bkz. Tadimca

  • svarte dauen  (08.03.17 01:28:09)
şahsen en güzel verimi kuruyemişten alıyorum ben. hem midede çok yer kaplamıyor, böylece spor yaparken midede o doluluk hissi olmuyor, hem de güzel enerji veriyor namussuz.

yer fıstığı <3
  • treamorg  (08.03.17 01:46:12)
Kuruyemiş bulamazsan antrenmandan "hemen önce" meyve suyu.

  • arnold schwarzeneger  (08.03.17 09:52:51)
yapacağın şu idmandan 1 saat 1.5 saat önce öğününü tüketiyorsun, artık senin makroların neler bilemem. daha sonrasında idmandan 20-30 dk önce sade bir kahve iç. hem vücuduna fazla kalori ve yağ girmez hem yağ yakımını hızlandırır hem de enerji verir. sade kahve inanılmaz doğal bir pre-workout'tur. kendimde etkisini fazlasıyla görüyorum.

  • life is not fair  (08.03.17 14:27:45)
Süt fıstık ezmesi ikilisi ve kuruyemiş, bir iki dilim de kepekli tarzında ekmek derim.

  • noluyo yaa  (08.03.17 14:50:16)