Biraz iç dökmece- saglıklı yasam

İyi geceler arkadaşlar, çok moralim bozuk bu ara. Sevdiğim kadının yanına gidemiyorum çünkü kilo vermem lazım.Görüşmemiz 1-2 ay daha ertelendi beklenen zamandan. Beni böyle görmemesi lazım. Kendisi sismanlıktan nefret eder, eski kocası öyleydi biraz. Biraz alsam,hemen laf dokundururdu. Gerçekçi bir sebep yarattım Temmuza kadar görüşemeyeceğimizle ilgili. O da ''tamam,hallet ıslernı'' de. Sonra da olumlu konuştu, yazıyor ediyor bişiler. Ben de olumluyum, eski profil fotom facete,whatsappte zaten. Hiç bahsetmiyorum ona bu konuyla ilgili. Sorun şu ki kilo veremiyorum,10 gün sıktım. 1 kg gitmiş çok az.

Kapsamlı spor salonu üyeliğim var. Havuz ve fitness dahil. Hep erteliyorum,her gün bi bahanem var 1 ocaktan beri. Bugun bi baktım takvime 5 mart olmus. Bir arpa boyu yol gidememişim. Mesela kilo alındı diye o insanın beni bırakıp gitmesi filan değil onu söliyim bastan. Tolere edebilir biliyorum ama ben onu bu duruma sokmak istemiyorum.Her sey mukemmel olsun istiyorum görüşmemizde Fazlalıgım 20-22 kg. Ama Temmuza kadar en az 15 kg versem yeter. Sizce olur mu? Nasıl olur? Diyetisyenlere gittim bir sürü,o da işe yaramadı. Erteleme hissinden bir türlü kurtulamıyorum. Yasım 33. Bi yardım lütfen. Her pazartesi,her ayın 1'i baslamaktan ama olduramamaktan yıldım.

kilo aldınız ve sevgiliniz kilodan nefret ediyor diye temmuza kadar görüşmeyecekseniz ki mart başındayız daha, bu ilişkinin kelebek kadsr ömrü yok, bence yemeye devam

  • oscar  (05.03.17 23:35:55)
  • angelus  (05.03.17 23:36:44)
@oscar

diger degiskenleri bilmeden yorum yapmayın lütfen. Zaten devam eden yuksegım ve onun yurtdısında olması sebebıyle Hazıran basına kadar görüsemicektik.Ben bir ay daha ekledim yalnızca.

Görüşmediğim sürede aldım.Hatta daha fazla aldım da biraz verdim.

Oscarcım anlıyorum, haklısın bi yerde. Ama bu benim hüsnü kuruntum ve mükemmel olma isteğimden ileri geliyor. Belki görüşücez. Olsun verirsin dert etme dicek. Bilmiyorum şu an bunu. Ama ben onu bile yasamak istemiyorum.Beni tanıdıgı haliyle tekrar görsün istiyorum. Sorun onda değil hakkaten bende.
  • basubadelmevt  (05.03.17 23:38:27 ~ 06.03.17 00:09:46)
görüşmediğiniz sürede 20 kilo mu aldınız, yoksa sizi ilk kez mi görecek?

  • elbar  (05.03.17 23:46:15)
İlk kez görecek büyük ihtimalle, karşısına tosun gibi çıkmak istemiyorsunuz. Sıkın dişinizi ve az yiyin spor yapın rahat verirsiniz kiloyu.

  • England  (05.03.17 23:59:18)
ben sizin için diyorum böylr ilişki olmaz zayıfladınız süper sonrs evlendiniz evlilikde kilo aldınız ne yapacsksınız, başks şehire mi gidip zayıflayacaksınız. kilolu olmamanızı istemesi güxel bişey sağlık açısından ama bundan nefret edip eski kocssının ds böyle olması durumları mantıklı değil

  • oscar  (06.03.17 00:07:27)
Olur.

Kararlılık ve sabır şart ama. Kız arkadaşınızla görüşme konusundan ayrı söylüyorum, eğer ciddiye alırsanız bu işi, amacınız doğrultusunda davranirsaniz 4 ayda 15 kilo vermek hiç de zor değil. Sözlükte konuyla ilgili bir sürü başlık var, hem motivasyon için hem de bilgilenmek için okuyabilirsiniz.
  • md11  (06.03.17 00:16:30)
kesinlikle verirsin.

bak şimdi ayın biri yok ayın beşi yok. içinde başlangıç yapılan her an doğru andır. şimdi karar ver ve diyete gir.

sadece onun için değil sağlığın için de.

habit diye bir kanal var youtube da onu takip et.
oradaki beyefendi ile bir görüşme ayarlayabilirsin.
ben senin yerind eolsam karbonhidratı direk bırakıp protein diyeti yaparım. bizim arkadaşlar öyle çok kilo verdi.

ayrıca kendini kasma. o tolere edecke madem 12 kilo ver. geri kalanı da o tolere etsin. yaşam tarzın yapacağın için sonra yine verirsin.

ve burdaki saçma yorumlara bakma. karşındaki kişiye ve özsaygına böyle değer vermen çok güzel :) o kişiyi kıskandım.

kendini kilo veremeyen olarak değil de vermiş olarak canlandır zihninde hergün 15 dk bu uygulamayı yap bu bile iyi gelecek farketmeden.
  • mobydick  (06.03.17 00:24:18 ~ 00:25:27)
Benim de 20 kilo fazlam vardi baya arastirdim. Eger fitness zevk vermiyorsa yapilabilecek yuzlerce spor var. Iskence gibi sevmedigin seyi yapmaya zorlamak moralman cok zor. Onemli nokta o degil aslinda, onemli nokta beslenme aliskanligi. Paketlenmis her turlu gida, kan sekerini ani yukseltip tokluk veren 1 saat sonra kaybolup gene aciktiran fastfood ve en onemlisi seker ve tuzu azaltmak hatta hic almamak en sagliklisi. Ac kalmayla ve eger zevk vermiyorsa fitness ve agirliklarla debelleserek hayati zindan etmeye cok da gerek yok. Emin ol 1 hafta bu duzene zorlarsan kendini 2. hafta aliskanlik haline gelmeye basliyor. Sonuclari almaya basladigindaki haz ise anlatilmaz yasanir..

  • dumanim ben  (06.03.17 01:08:23 ~ 01:09:44)
sabah uyanir uyanmaz muzik ac, gunun geri kalaninda hareketli olmani, dansetmeni sagliyor, butun buldugun firsatlarda danset, yemegi zevk icin degil yakit olarak yani sadece gerektigi icin ye, zevk icin sanatla sporla ugras. fakat zevk iki dudagin arasindan olmasin. 4 ayda 20 kiloyu rahat rahat degil ama bilincli olarak verirsin.

  • mavicorap  (06.03.17 03:13:03)
Saat 7de karanlıkta, spora giderken yazıyorum bunu. İstersem evden, istediğim saatlerde istedigim kadar çalışabilme luksum varken hem de, manyak gibi 6da uyandım ve 8de sporda olacağım. Diyete başladıktan sonra 4 ayda 15 kilo vermiş birisiyim, su an durum daha da iyi ve bir süredir düzenli spor da yapıyorum.

Motivasyonu nasıl kazanacaginizi kendiniz bulmalisiniz, yetişkin insansınız. Belirttiginiz durum motive etmiyorsa, üzgünüm demek ki yeterince istemiyorsunuz.

Şartlar çok basit, aldığınız kalori, harcadığınız kaloriden az olacak. Her 7400 kalorilik(kcal) fark 1 kg yağ demek. Oturun her bir şeyi hesaplayin. Herhangi bir sağlık probleminiz olmamasi durumunda geçerli tabii.
  • saygilarefendim  (06.03.17 08:05:17)
Oscar
saygılar efendim +1

  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (06.03.17 13:58:23)