Gözümdeki tik nasıl geçicek?

Bu konudan çok muzdaribim. Gözümde tik var ve şiddeti zaman zaman artıyor veya azalıyor. Bu aralar çok artmış durumda. Bu illetten nasıl kurtulabilirim?

doktora giderek bence. tikler sinir sisteminde olan bir süreçten kaynaklanır. bu nerelere gider bilemem ama doktor en iyi çaredir.

  • kurnaz  (04.03.17 23:49:05)
eskiden beri mi var? yeni mi oldu?

benim bir kaç sene önce başıma geldi. geçirdiğim stresli bir dönemde gözümde tik oldu. sürekli hem de kuvvetli şekilde segiriyordu. aylarca öyle gezdim sonra kendiliğinden düzeldi. sanırım stres düzeyim düşünce iyileşti.

ama eskiden beri varsa bir doktora gorunmenizi öneririm.
  • strawberry first  (04.03.17 23:52:28)
kayak yaptıktan sonra oldu. senelerdir var. soğuk zamanlarda oluyor sıcak zamanlarda hiç olmadığını fark ettim

  • uzman pratisyen  (05.03.17 00:37:48)
genel cevap vereyim,

çocukluğumda da dönem dönem vardı bu ama sonra kendiliğinden geçmişti. kahve çay vb tükettiğim hiçbir şey yok.

doktor önerisi olan arkadaşlar ne doktoru öneriyorlar göz doktoru mu psikoloji ile ilgili bir doktor mu?
  • mayday  (05.03.17 01:04:00)
bence nöroloji iyidir

  • catch the arrow  (05.03.17 01:15:15)
big bada bum bum,

alakayı pek anlayamadım.

tüm önerilere açığım.
  • mayday  (05.03.17 22:39:32)