Kuruyemişle Beslenmek

günlük kalori ihtiyacımın yarısını filan kuruyemişten sağlamaya başladım. eskiden bunu 3'te 1'ini yiyince alnımda bi tane sırtımda 1 tane sivilce çıkıyordu. artık onlar da görünmüyor.

vücut yeni doza adapte mi oldu?

nerde bu sivilceler?

Sivilcenin nedeni kuruyemiş olamaz, kuruyemişle birlikte tükettiğin diğer gıdalar nedeniyle olabilir. Şimdiki rutinin çoğunlukla kuruyemiş olduğundan yanında ekstra tırt ürün tüketmiyorsundur muhtemelen, olayın yeni dozla ilgisi yok yani.

  • angelus  (02.03.17 23:48:04 ~ 03.03.17 00:14:07)
kuruyemiş sağlıklıdır sıkıntı olmaz. @angelus +1 cipsi kola şekerli gıda vb bıraktıysan onları bıraktığın için rahatsındır

  • KaraSakall  (02.03.17 23:53:39)
Bu arada 200 gram kuruyemişte günlük kalori ihtiyacının yarısı var. Eminsin di mi günlük ihtiyacının "sadece" yarısını aldığını?

  • harzem  (03.03.17 00:51:24)
@harzem

haklısınız.

evden sadece fitness'a gitmek için çıktığım saçma sapan bir yaşam tarzım var. ikisi birbirini dengelese işte normal insan ortalaması olur 2000-2300 kcal diye düşündüm

bugün kabak çekirdeği ve antep fıstığı dışında sadece 1 öğün yedim. 2 tane de muz yedim ama onu bırakmaya çalışıyorum.
2/3 'ü falan kuruyemiş galiba

yakında %100 kuruyemişe geçmeyi düşünüyorum. bu diyetle ölmeyip antreman/tv/yatış sistemiyle steroidli gibi vücut geliştirmeyi planlıyorum. tutarsa it, paleo falan gibi yeni bir diyet keşfedip kitabıyla milyoner olmak istiyorum. inş yani temennim o yönde. ya da sivilce içerde çıkıp içimde patlayacak bilmiyorum. zaman gösterecek
  • otonomo  (03.03.17 02:13:12 ~ 02:25:46)
Dediğin gibi içinde patlaması olasılığı daha fazla. Yemek denen şey sadece kaloriden ibaret değil. Kuruyemişin de bir gıda değeri var ama diğer gıdalarda bulunan pek çok şeyi içermeyecek. Bunların eksikliğini de vücut bir süre tolere edecek, sonrasında sana yol, su ve elektrik olarak geri dönecek.

  • mikro patlama  (03.03.17 03:02:20)
Aşırı kuruyemiş Omega-6 patlaması demek. Abartma sen yine de.

  • arnold schwarzeneger  (03.03.17 09:08:30)