iş görüşmeleri hakkında

2 hafta önce bir şirketle ilk görüşmeyi gerçekleştirdim. orada, ayrılırken 2 hafta sonra uygun olunması durumunda ikinci görüşmeye çağıracaklarını söylediler. ses çıkmayınca mail attım herhangi bir gelişme var mı diye. sürecin ay sonunda sona ereceğini söylediler sadece.

şimdi bu cevabı nereye çekmem lazım? ikinci görüşmeyi yaptık sanıp böyle bir mail atsa dün ikinci görüşmeyi yapmışız da bugün soruyormuşum gibi olacağından böyle bir şeye ihtimal veremedim ama kafamda soru işareti kaldı.

diğer türlü de ikinci görüşme olacak dendi direkt olarak sürecin ne zaman sonuçlanacağını söylemesi de mantıksız geldi.

n'apayım ümidi keseyim mi? :D

baskalariyla da gorusuyorlar ve bence oncelik sen degilsin bence/

  • jedilance  (02.03.17 23:11:34)
başkalarıyla da zaten görüşüyorlar, açık bir ilandı neticede. ikinci görüşme yapmadık biz bunun üstüne bu ay sonunda sonuçlanacak denilince elendim diye düşündüm. sonra acaba ezberden cevap mı yazdı diye düşündüm.

  • bilgedenfsaa  (02.03.17 23:15:34)
Hiç bilinmez bu işler. Daha iyi bir aday olabilir, sizi gorusturecekleri kişi müsait olmayabilir, pozisyondan vazgecebilirler vs. vs.

Ama olmama olasılığı yüksek görünüyor, siz kendinizi olumsuz sonuca hazırlayın derim. Olumlu olursa sürpriz olur, daha çok sevinirsiniz.
  • qui gon  (02.03.17 23:48:43)
merhaba
bilgi icin tesekkur ederim.
xxx tarihinde gorusmustuk
2 hafta sonra uygun olunursa 2. gorusme demistiniz.
bu konuda bilgi verebilir misiniz?
ad soyad

boyle bir mail at bakalım.
  • kingcyrax  (03.03.17 14:14:07)
bu süreçleri çok yakın zamanda çok yoğun bir şekilde yaşamış biri olarak diyebilirim ki, durum biraz olumsuz maalesef :( genelde olumlu sonuçlanacaksa tavırlardan belli oluyor. her ihtimale karşı seni de tamamen kaybetmemek için orta vadeli bir tarih veriyorlar. allahtan ümit kesilmez :)

  • helmet  (03.03.17 14:37:59)