Radiohead, Coldplay, Oasis vs Şarkı Önerisi

Selamlar,

Radiohead, Coldplay, Oasis, Pink FLoyd tarzı grupların önerebileceğiniz şarkıları nedir. Direkt diskografiye girip baştan sona albüm dinleyesim yok. Dönem dönem hit olmuş şarkıları yeterli şimdilik sonra albümlere dalarım.

not: 15 yıllık Travis dinleyicisiyim.

ekleme: başka grup da olur tabii

Yanıt verenlere teşekkürler.

Radiohead- no surprises, fake plastic trees, 2+2=5, karma police, exit music for a film, street spirit,paranoid android ve creep de klasiktir zaten.

coldplay-yellow, scientist, trouble, up&up, hymn for the weekend, in my place, fix you

Oasis- çok dinlemedim bunları ama wonderwall, stop crying your heart out ve don't look back in anger diyebilirim.
  • interview with the vampire  (24.02.17 11:49:51)
fools garden lemon tree

  • jimicik  (24.02.17 11:54:09)
Oasis özelinde konuşucam

öncelikle 2005 manchester konserini izle. bana oasisi sevdiren konserdi. cidden süper başarılı.
hatta familiar to millions da izle bence. o da bir başarı öyküsü.

en çok sevdiğim şarkıları, kendi aralarında derecelendirerek yazıyorum aşağı.
bence hepsini dinle tabii.

supersonic +++
live forever ++
rockn roll star +
cigarattes and alcohol +
roll with it ++
wonderwall +++
dont look back in anger +++
cast no shadow ++
champagne supernova +++
stand by me +
dont go away +
what's the story (morning glory) ++
who feels love ++
gas panic ++
lyla +++
the importance of being idle +
songbird ++

masterplan +++
half the world away ++
talk tonight ++

hadi bir tane de radiohead ekliyim,
there there

edit: pink floyd da gelmiş listeye

tadını kaçırmayıp 3-5 tane yazıcam

high hopes +++++++++++++++++++++++++++++++++
comfortably numb
hey you
time
money
shine on you crazy diamond
echoes
the great gig in the sky
  • naberabi  (24.02.17 11:58:47 ~ 12:03:14)
Radiohead ile ilgili @interview with the vampire önerileri benim önereceklerimi içeriyor.

Coldplay - Clocks, Talk, Moving to Mars, Lost!, Violet Hill, Paradise

Oasis - ben de çok dinlemedim. En çok dinlediğim şarkılarını yine @interview with the vampire belirtmiş.

Pink Floyd - High Hopes, Hey You, Comfortably Numb, The Wall, Wish You Were Here önerebilirim ki bunlar pink floyd'un hit eserleri.

Ek olarak:

Led Zeppelin - Stairway To Heaven, Going to California, Rock and Roll, Black Dog
  • himmet dayi  (24.02.17 12:11:29)