nasıl bir tablet almalıyım?

merhabalar,
bilgisayarı çok efektif ve sık kullanan birisiyim. günde 9-10 saatim bilgisayarda geçiyor. geneli--> makale, slayt okumak, word dosyaları oluşturmak, film/youtube videosu izlemek, ekşi-reddit-facebook gezmeleri yapmak ve kurgu yapmak. ama süper laptopumun ekranıyla klavyesi birbiriyle vedalaştı. masaüstü gibi kullanabiliyorum sadece. yaptırmak için ödemem gereken para 800 lira civarı.

ben de okuldaki ders notu-pdf/slayt okuma-yazma ve internette gezinme işleri için tablet alsam 800 liraya daha mantıklı diye düşündüm. yanında klavye de alcam tabi. ama o eski konforu verir mi? 800 liraya değer mi? düşük özellikleri ve hafızası beni sinir eder mi? gibi sorular var aklımda. ne dersiniz?

diğer sorularım, kalem alıp tablet üzerine şekilli el yazılı not alma olayı ne kadar düzgün?
ve 800-1000 civarına tavsiye edebileceğiniz 3-4 sene götürebilecek bir tablet önerisi var mı?

sevgiler saygılar

"diğer sorularım, kalem alıp tablet üzerine şekilli el yazılı not alma olayı ne kadar düzgün?"

Şu soruya yanıt verebilirim, benimki gayet güzel işliyor. El yazısı, normal bir kalem rahatlığında olmuyor elbette ama yine de okunacak kadar düzgün oluyor. Gerçi tabletten tablete fark eder mi bu, bilemedim. Ben iPad kullanıyorum, tabletle uyumlu akıllı kalemim ve kalemle uyumlu, avcumun iz bırakmasını önleyen not defterim var. Ders notlarımı tutuyorum, memnunum kendi adıma.
  • devilred  (23.02.17 01:51:45)
tablette ekran önemli. ips ya da amoled panelli almaya dikkat edin. birkaç acı tft tecrübesinden sonra bunu söyleyebilirim. görüş açıları berbattı ve göz yoruyordu. tablete yazı yazmadım ama kitap okuyorum, okunuyor.

  • aşksız prens  (23.02.17 03:01:40)