YDS geçmiş yıllar sorular

merhaba,

son 3 senenin YDS çıkmış sorularının bulunduğu bir kaynak arıyorum, varsa piyasadan kitapta olur, internet ortamı da, çözümü ya da cevapları olması gerek tabii.

teşekkürler

"6495 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren, ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda sorulan sorular hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelli veya bedelsiz olarak telif hakkı devri yapılmayacak, başka bir yolla da yayımlanmasına izin verilmeyecektir." kararı 2 Ağustos 2013'te yürürlüğe girdi. Soruların sadece küçük bir kısmını resmi siteden yayınlıyorlar.

YDS'ye hazırlanmanın en iyi yolu tense kavramlarını tazelemek, kelime öğrenmek ve cümle yapılarına aşina olmak için bol bol okuma yapmak ve bulduğunuz İngilizce testleri sınav sorusu olup olmadığına bakmadan çözmek. Sonuçta tarihi ve edebi bilgi sınavı değil. Sınav sorusu çözmek de ilk sırada gelen şeylerden değil pek. Ne bulursanız bakın, okuyun, çözün.

Edit: Aynı kanunun 2. maddesi de: "01.09.2013 tarihinde yapılacak 2013-YDS Sonbahar Dönemi sınavından itibaren, yapılan sınavlardan sonra sorulan soruların tamamı internet üzerinden veya basın yayın organları vasıtasıyla yayınlanmayacaktır." diyor.
  • desdenova34  (22.02.17 12:56:44 ~ 12:58:07)
biliyorum ben bunu, %10 unu yayınlıyorlar.

belki çok benzer sorular fln vardır diye sordum, bu arada yds puanım oldukça yüksek ama 2 sene geçti en son girdiğimden beri, sorulara bir bakayım diye çözeyim istemiştim
  • nucleon  (22.02.17 13:01:16)
Belli başlı yayınevlerinin soru bankalarının sınavlara paralel olduğu söyleniyor ama daha önce girmiş biri olarak buna sizin karar vermeniz daha uygun olur.

Öncekinden daha düşük puan almazsınız diye düşünüyorum.
  • desdenova34  (22.02.17 13:04:28)
piyasada var son 10 yılın çıkmış sorularının olduğu kitaplar ben onlardan almayı düşünüyorum senin de puanın yüksekse çıkmış soruları çöz konu çalışıp napacan.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (22.02.17 13:53:43)