Telefonu sessize alınca alarmın çalmamasını nasıl engellerim?

Gece yatmadan biri aramasın, uyandırmasın diye telefomı sessize alıyorum. Bu sefer de alarm sessiz çalıyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı? Telefonu sessize alsam da alarm sesli bir şekilde çalsın istiyorum.

telefon markası nedir?

kullandığım bütün telefonlarda, telefonu sessize alsam bile alarm sesli çaldı bugüne kadar. ilk defa duyuyorum bunu.
  • carabelli  (21.02.17 23:39:27)
cidden telefonun çalışma mantığı süpermiş :D

şaka maka, sessize almak yerine "rahatsız etmeyin" moduna mı alıyorsunuz acaba telefonu? android olduğunu varsayarak soruyorum bunu. eğer öyleyse, sadece sessize almayı deneyin, "rahatsız etmeyin" moduna almak yerine. zira bu modda sadece öncelik atadığınız bildirimler/uyarılar çalıyor.
  • m e b  (21.02.17 23:41:43)
uçuş modu?

  • zirrealist  (21.02.17 23:43:38)
sessize alıp ses tuşunu arttır tusuna basarsan zil sesi artacaktır.

gelen aramalarda sessiz olur. alarmda yuksek sesde calar. en azından ios'da böyle. samsungda da böyle diye hatırlıyorum.
  • isminivermekistemeyensuser  (21.02.17 23:58:29)
  • gneral  (22.02.17 00:03:30)
Mobildeyim düzenleme yapamadım, bildirimler alarm oluyor

  • gneral  (22.02.17 00:04:14)
Bildirimlerle zil seslerini birleştir diye bir ayar vardır belki ondan olabilir

  • fatih baker  (22.02.17 11:30:38)