Çok fazla çişe gitmek

Suyu çok içerim tamam da insan 1.5 saatte bir en fazla dayanabildiğim 2 saatte bir mesanesi patlarcasına çişer mi? Şekerime baktırmıştım açlık 79 tokluk 82. Şekerli gıdalara toleransım düşük. Yani kahvaltıda bi çay kaşığı reçel yesem mala bağlıyorum. Şeker problemim olabilir mi? Doktor normal demişti şekere ama yükleme mi yaptırmak lazım?

1,5 - 2 saatte bir tuvalete gidersen şişecek kadar hissedersin tabii :)

Çok değil ki ayrıca bu süre. Ben bir saatte 3 - 4 kez gittiğimi biliyorum ortalama. Günde 2,5 litreye yakın su içerim kıyaslama yapacaksan.
  • dessy  (21.02.17 13:10:50)
Gidiş saatlerini yaz demişti bana bi doktor ama ürolojiye gitmiştim ben:(
Doktor 2 saate normal mi dedi? Ayrıca şeker tespitinden emin misin?

  • aklimdakisorular  (21.02.17 13:11:03)
1.5 saate fazla demişsiniz ama etrafımda benim kadar sık tuvalete giden görmedim. En az 2 su içtiğim 2 litredir, hiç içmesem. Normalde daha fazla içerim. Şekerim anormal mi diye eve şeker ölçğm cihazı aldım ama anormal bir ölçüm yakalayamadım. Açken veya şekerli birşey yedikten sonra kendimi kötü hissettiğimde ölçüm yaptım, hep normaldi.

  • curukturpkokusu  (21.02.17 13:15:33)
@dessy
Saate 3-4 ün sebebi ne?

  • aklimdakisorular  (21.02.17 13:15:47)
Rengi nasıl? Ben sık gittiğimde hep açık

  • aklimdakisorular  (21.02.17 13:16:31)
aklimdakisorular, sebebi ne derken? bilmiyorum, kendimi bildim bileli böyle. Bazen saatte 1 -2 kez de oluyor. Çok su içer, sıvı tüketir, haliyle çok da tuvalete giderim.

  • dessy  (21.02.17 13:17:47)
Antidepresan kullanıyor musun?
Kendimi bildim bileli demişsin pardon, görmemişim.

  • Kenboi  (21.02.17 13:20:47 ~ 13:22:04)
Soğuğa ve rüzgara maruz kaldığınız düzenli bir faaliyet yapıyor musunuz? Motor kullanmak, bazı havacılık sporları vs. gibi. Bundan kaynaklanabilir.

  • mikro patlama  (21.02.17 13:21:50)
Hayır, normal ev hali. Çalışırken de sık giderdim, öğle arasına kadar en az 3 4 defa. İlaç kullanımım yok.

  • curukturpkokusu  (21.02.17 13:24:11)
mesane çiş tutma kasları vs başkasına göre daha zayıftır daha çok gidersin. bence normal seninki ben de senin gibiyim. bazısı inat ediyor 4 saat çişini tutuyor pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. çişinde açık renkmiş normal yani. koyu renk iyi değil diye biliyorum.

  • yue  (21.02.17 14:16:03 ~ 14:16:54)