Diyetisyenim ve diyetim hk

1: benim diyetisyen hic test yapmadi. Tartiya ciktim, oradan yag kilo vs bir suru sey cikti. Program verdi. Bu normal mi. Yeterli mi yani.

2: 1.5 ay oldu baslayali. Kilo verdin diyo, etraftakiler ama gobek is still here. Hic gitmedi gibi geliyo. Neden ki. Ben mi yaniliyorum acaba.

Bir de programim susonra uyguladigim. Nasil.

Sabah
Bi kayisi ve susenle uyaninca
Iki dilim bugday ekmegi,yumurta, salatalik, domates kahvalti.

10. Bi elma.

12. Oglen. Corba, sulu veyabsebze yemegI, salata.

15: elma

17. Bi avuc falan badem.

20. Oglenin aynisi.

22. Az biraz badem veya az meyva.

12 uyu.

Benim onceki yemek duzenime gore akil almaz aslinda. Ekmek, cola, pilav ,makarna, seker, tatli, hamur, fastfood yok bir aydir.

Su da icmeye calisiyorum cok olmasa da.

He buis arada bu yemek duzenine ragmen hala haftada bir, max 2 tuvalete cikiyorum. Duzelmedi.

normalde hormon, kan testi önerilir. kilonun sebebi başka bir durumdan mı kaynaklıyor (ışın karacada olduğu gibi). bu testleri siz yaptırıp sonuçları diyetisyene verebilirsiniz yorumlaması için. yada muhtemelen 1-2 ay sonra kendi sizden talep edecektir. (en azından bende öyle olmuştu)

  • maden suyu  (20.02.17 11:30:50)
Test yapılması gerekir diye biliyorum ben ama şart mıdır değil midir bilemem.
Farklı farklı arkadaşlarımla farklı farklı diyetisyenlere gittim.
Hepsi ilk görüşmede kiloyu yağı ölçüp bir başlangıç programı hazırladı. Ve yapması için testler yazdı, en az 4 tane farklı test istedi, neler olduklarını hatırlamıyorum ama, herkesin bünyesi ve ölçüleri, özellikleri farklıdır. Test yapılması gerekir diye düşünüyorum.
  • mutekebbir  (20.02.17 11:32:44)
Sen testi ne yapacaksın, senin diyetisyenin sana "3 kilo vermişsin bu çok iyi ama hepsi kastan gitmiş hiç yağ yakmamışsın" diyen diyetisyen değil miydi, zaten dandik bir şekilde yönlendiriyor seni bu beslenme programıyla test yapsa ne olur yapmasa ne olur. Bu şekilde devam edersen zaten hormon falan kalmayacak sende, bir şeyin test edilmesine de gerek kalmayacak o zaman.

  • angelus  (20.02.17 11:40:45)
afedersin ama hiç iyi bir diyet vermemiş. lütfen şunu okur musun woto.com

bu günde 150 kere beslenme kafası çok yanlış bir kafa. bir de insülin direnci şeker vs. bakılması gerekiyordu kansızlık b12 vs bir eksiklik var mı onlarda çok önemli sağlık bir bütün sonuçta.

intermittent fasting ve karatay beslenmesini araştır kendi kendini tedavi et, boşver şu diyetisyene vereceğin parayı kaliteli omega3'e yatır. illa gidecem diyorsan da başklasına git.
  • yue  (20.02.17 11:54:00)
yue+1

araöğün saçma bişi. (üstelik bir de meyve!)
  • füt  (20.02.17 11:58:00 ~ 11:58:49)
tekrarlamis gibi olayim cok fazla ara ogun var. ara ogun yapmayin. kahvaltinizi geciktirin, aksam 7den sonra ogun yapmayin. kahvaltida bugday ekmegi yerine tereyagli yapin omletinizi bol bol yiyin yumurta sayisini arttirin. meyveden uzak durun, kuruyemislerinizi cig yemeye ozen gosterin.

  • carabelli  (20.02.17 12:12:05)
kaynak yapacagim ama ara ogun hani metabolizmayi hizlandirmaya yariyordu? hatta 4 saatten fazla bi sey yenmezse vucut ac kaldim diye dusunup yag depoluyordu? bunlar yalanlandi mi yoksa farkli gorusler mi var?

  • pide  (20.02.17 12:15:00)
Metabolizma zaten 24 saat çalışan bir şey, arada besin vererek metabolizmayı hızlandıramazsın. Metabolizmanın hızlanması için metabolik farklılıklar gerekir. Misal yaşın gençse artar, kas kütlen artarsa artar, "Kilon" çoksa (Kas ya da yağ fark etmez) artar, ki düşük kilolarda metabolizma yavaşlar yine, beslenme alışkanlığın daha az karbonhidrat üstüneyse artar. Bu hızlanmalar da öyle devasa bir fark yaratmaz yalnız; günlük 1500 kalori harcıyorsan 1530 kalori harcarsın, ancak o kadar olur. Yani öyle vücuda arada 3 tane badem vereyim de metabolizma hızlansın diye bir şey olmaz.

  • angelus  (20.02.17 12:22:41)
bu diyetle isin cok zor. where is the protein diye sor bence.

  • alperz  (20.02.17 13:53:42)
Test yapmaları lazım öncesinde.

annem de diyetisyenle benzer bir diyet yaptı.Klasik bir liste zaten bu.
1 senede 6-7 kilo verip sonra hepsini geri aldı.

En basitinden sağlık ocagına fln gidip diyetisyene gideceğim,genel kan testlerimi istedi diyip test yaptırın bence.Bir sürü sorun olabilir kilo vermenize engel olan,tiroid,şeker vs.

Değerlerinizde sorun varsa tedavi olursunuz yoksa da daha mantıklı bir beslenme sistemiyle ( benim için ketojenik + if uygundu) devam edersiniz.
  • demoniclewinsky  (20.02.17 14:29:07)
Ne yapayim nereye gideyim o zaman arkadaslar? Istanbul bostancidayim.

Karatay diyeti var mi, onu mu uygulayayim.

Bu benim diyet kilo verdirmez mi. Yedigimden az yemis oluyorum ama.
  • brad pitt  (20.02.17 15:09:00)
Arkadaslar help?

  • brad pitt  (20.02.17 16:39:50)
Karın bölgesi hem en son gider, hem de sporsuz orayı tamamen yok etmek imkansız gibi bir şey. Kilo verirsin bunla ama göbek sporsuz gitmez, azalır ama.

Ben biraz daha et ağırlıklısını yapmıştım bunun, 40 kilo falan verdim, 189 boya 71 kiloya kadar inip hala göbeğe sahiptim.
  • noluyo yaa  (20.02.17 17:06:13)
undan yapılan şeyleri yeme. paketli gıda yeme. içinde şeker olan şeyleri yeme. et, yumurta, peynir, yoğurt, sebze bunları göm. zeytinyağı ve tereyağı hariç yağ yeme. tamam işte mis gibi diyet.

  • alperz  (20.02.17 21:00:52)
Meyva da mi yemeyeyim?

  • brad pitt  (20.02.17 21:35:26)
  • alperz  (20.02.17 21:43:15)