arabada sevişirken polise yakalanmak

bir arkadaşımdan olayı aktarıyorum, inanılmaz utanç verici bir olay lütfen yargılamayın ve hukuki olarak bilgi verin.

gece 3-4 gibi, aşırı derecede alkollüler. otoyol bağlantı yolu gibi kapkaranlık bir yerde arabayı sağa çekip kız arkadaşıyla sevişirken yakalanıyor arkadaş. bir polis aracı duruyor yanlarında, fener tutuyorlar camlara, iner misiniz kimlikleri alabilir miyiz diyorlar, sonra konuşuyor yalvarıyor ediyor alkol muayenesi yapmıyorlar, bir çorba parası istiyorlar 30 tl çıkıyor beğenmiyorlar, tc kimlik bilgilerini ve ev adreslerini alıp salıyorlar.

bunun arkasından hukuki sorun yaratacak bir şey çıkar mı? maksimum ne olabilir?

Tek diyebilecegim, iyi ki alkollu araba kullanmaktan sebep baskalarina zarar vermemisler.
Arkadasin ehliyetini alkolden almayan polisin de abv tabi.
Kapkaranlik bir baglanti yolunda kenara araba cekmek, baskasi da carpabilirdi.

Neyse. Sevistiler diye bisi yapmaz, sikinti baska sekilde olur herhalde. Bilmiyorum.
Onun disinda arkadasina soyle alkollu direksiyon basina gecmesin.
  • kuehles blondes  (18.02.17 04:33:54)
hukukçu değilim. 5237 sayılı türk ceza kanunu 285 kapsamında değerlendirilebilir. ama genelde kolluk kuvvetleri böyle şeylere yaptırımı direk kanun yerine kabahatler kanunundan uyguluyor mesela çevreyi kirletme madde 41 gibi bundan bir kaç yıl önce sahilde bira içerken jandarma size çevreyi kirletmekten ceza yazarım diye tehdit etmişti. ama yapmamıştı zaten kolluk kuvvetleri çok sinir olmazlarsa bir şey yapmıyorlar biz ceza yememiştik mangalımız falan tekmelenmişti. yeni türkiye böyle maalesef 1980 darbesinden sonra çıkan müstehcenlik yasası bile hala mantıksız olmasına rağmen kullanılıyor. 2016 da çıkan yasalarda kullanılacak.

  • alp9900  (18.02.17 04:48:31 ~ 04:54:16)
bişey olmaz hatta bu kadar bok yemiş olmasam (alkol, otoyol kenarı) o polisleri rüşvet istediler diye şikayet ederdim.

  • freetakilir  (18.02.17 04:57:40)
kimlik bilgilerini aldıkları için cep telefonu numaraları başta olmak üzere her türlü bilgilerine ulaşabilirler. ve tabii ki ev adreslerini almış oldukları için şu uyarıları yapacağım:

kız arkadaş çok dikkatli olsun. bundan sonraki süreçte taciz ve daha iğrenç şeylere maruz kalabilir. eve tek başına gidip gelmesin. ilerleyen günlerde kendisini "ben polis memuru x, şuraya gelin ifadenizi alacam!" şeklinde ararlarsa sakın ola hiçbir yere gitmesin. "ben sadece avukatımla beraber savcılığa ifade vermeye giderim" desin. hatta biraz korkmalarını ve peşini bırakmalarını sağlamak için yüksek makamlardan birinin adını falan versin; "savcı x akrabam olur, önce kendisiyle bir konuşayım size dönüş yapacağım" vs gibi.

polisin karıştığı taciz ve tecavüz vakalarını incelediğimiz vakit, ilerleyen günlerde bu kız arkadaşa yönelik bir girişimde bulunmalarının ihtimal dahilinde olduğunu düşünüyorum. umarım yanılıyorumdur. ev adresini almış olmaları bile sıkıntı tek başına.

velhasıl; orada işlem yapmadıkları için adli soruşturma açılmasını sağlayamazlar. arkadaşına söyle; kız arkadaşına sahip çıksın.
  • sfteses  (18.02.17 05:14:37)
Rusvet isteyerek zaten belli etmisler kendilerini. Dikkatli olsun arkadaslarin. Islem falan yapilmamis ama tum bilgiler alinmis. garip yani. Hersey beklenir.

  • duyurumvar  (18.02.17 05:26:20)
Normal bi ulkede arkadasinin ehliyeti gitmisti.

  • baldur2  (18.02.17 06:15:39)
umarım alkollüyken direksiyona geçtiği için ceza alır. alkol muayenesi yapmadılarsa bir sorun yok. korkutmak için almışlardır ev adresi ve tc kimlik bilgilerini.

  • golgi aygıtı  (18.02.17 06:46:08)
Bir şey olmaz adamlar rüşvet istemek için gelip bulamayınca pislik yapmışlar. Rüşvet istedikleri bu kadar aşikarken kurcalamazlar meseleyi.

  • fasulyek  (18.02.17 07:33:32)
aşırı derecede alkollüler diyorsun. o zaman olayı, fazla abartılı ya da noksan ya da yanlış aktariyor da olabilirler. sadece söylediklerinden yola çıkarsak polislerin korkutmak icin böyle bir sey yaptıklarini söyleyebilirim ki burada haklılar. sonrasında ise ifadeye cagrilma vs. gibi sebeple bir sey olacagini sanmiyorum.

  • 1adam  (18.02.17 09:04:18)
istese orada çevirip ikisinin de ifadesini alırlardı zaten tersten. akıllı olun diye yapmışlar. polisleri hiç sevmem ama siz iyilerine denk gelmişsiniz.

  • hasmetizm 2046  (18.02.17 09:35:32)
Yapması gereken işi yapmayıp üstüne bi de "rüşvet" isteyip bi de yetmeden adresi filan alan polis nasıl "iyi" polis oluyor anlamış değilim. İstediği kadar arkadaş olsun, isterse o kişi ben olayım aşırı alkollü olduğum anda ehliyetimi almayan ceza kesmeyen polis aksine zarar veriyordur. Arkadaşların oradan sonra bir kaza yapsalar onun ehliyetini en başında almayan polise verip veriştirilirdi şimdi.

Ben olsam aksine daha çok tırsardım. Kız arkadaş dikkatli olsun. bkz: Türkiye'de kadın olmak
  • kozmosta bir nokta  (18.02.17 09:56:39)
Kendimi tutamıyorum: hala evet diyecek olan varsa buyursun bassın.

Cevap: iyi bir avukat bulsunlar. ne olur ne olmaz. arkadaşları da olabilir bu. yani olayı anlatmaya çekinirlerse. mesele sevişmek değil de alkollü olup otobana çekmek. ama yargılama mercii biz değiliz. yarın öbür gün bizim de başımıza gelebilir.
  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (18.02.17 10:32:37)
hukukiyi geç kızın yerinde olsam şu an üç buçuk atıyodum. ellere var da bize yok mu diye kapıya dayanmasın olayı duyan polisler.

bir de alkollu araç kullanmasınlar bi zahmet.
  • elorelia  (18.02.17 12:04:29)
adres ve tc kimlik olayi hic iyi olmamis. hangi ekip nerede oluyor hepsinin kaydi var. arkadasin kendi ilce emniyete ya da karakola gidip sikayetci olsun onceden. olaylarin onunu simdiden kessin,

  • oscar  (18.02.17 12:32:07)
amma paranoyak olmuşsunuz.Hiç bir şey çıkmaz bu olaydan

  • turkuaz  (18.02.17 13:40:45)