Bu tablo hakkında neler dersiniz?

Güzel buldunuz mu? Sizde uyandırdığı hisler nelerdir? Üstüne birkaç kelam etmeniz gerekse neler derdiniz?

hizliresim.com

Bence güzel değil. Sanki halı kenarı gibi.

  • m e b  (15.02.17 00:15:23)
Ben çok sevdim. Alıp asardım evime.Enerjisi çok güzel bi kere.

  • benoyledemekistemedim  (15.02.17 00:19:10)
renk renk çeşitli uygarlıklar üzerinde süren mücadele döngüsü. salladım tabi.

  • yeraltindan potlar  (15.02.17 00:21:05)
ikiye ayırmadan edemiyorum. alt kısmı sevemiyorum. halıya benzendiği de söylenmiş. fakat üst kısım da bir o kadar güzel gözüküyor.

görsel sanatlardan hiç anlamadığımı belirtmem gerek.
  • mewthree  (15.02.17 00:23:47)
alacakaranlıkta, bozkırda dört nala koşturan süvari kafilesi.

ressam hem gökyüzünü, hem yer kabuğunun üzerindeki hareketi hem de yerin altındaki katmanları betimlemiş. üslubundaki ve renkleri kullanışındaki çocuksuluğunu sevdim.

atlıların böyle dörtnala koşturmaları bana savaşa ya da baskına gittikleri izlenimini verdi. eğer bu doğruysa resmin betimlediği şey, üsluptaki iyimserlikle tezat oluşturuyor. bu tezat da güzel.

belki de savaşa gitmiyorlardır, avdan dönüyorlardır. belki de bu atların üstünde insan yoktur, bunlar akşamın geceye döndüğü ya da şafağın söktüğü saatte bozkırda başı boş koşturan bir sürüdür.

resmi beğendim.
  • filteria  (15.02.17 00:24:54)
Ben de çok sevdim. Desen/boyama tarzı olarak Miro'ya benzettim ama konu olarak Miro'ya göre fazla epik ve Miro kadar soyut değil ama bir miktar sürreal bence. Biraz Mondrian gibi suprematist bir havası da var ama onun kadar basit de değil. Aynı dönem olsa olur.

  • aychovsky  (15.02.17 00:32:35 ~ 00:34:27)
Değişik, sevdim. Alt tarafı yorgun gibi içine kapanmış, halsiz. Üstüyse coşkulu, telaşlı.

  • chipie  (15.02.17 00:33:19)
buna benzer bir kazagım vardı onu özlediğimi hatırlattı.

  • eksisozluk kullanici sozlesmesini okudum  (15.02.17 00:35:16)
alt taraf bence jeolojik zamanları sembolize ediyor :)

  • freebird5406_2  (15.02.17 00:36:40)
bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik.

  • ben demistim zaten  (15.02.17 00:36:42)
Sarki albumu kapağı icin ideal.

  • funl  (15.02.17 00:54:22)
özellikle o göğün ağarması gibi görünen beyazlıktan etkilendim. birlikte ve kararlılıkla ulaşılabilecek güzelliklere umut hissi verdi. gece boyu yolda olan süvariler sabaha karşı çiçek açmış tarlaların yanından geçiyor. şunun gibi.

s-media-cache-ak0.pinimg.com

minimalist adamım, severek asarım evime.
  • kaichi  (15.02.17 01:53:34 ~ 01:55:31)
tam anlamıyla şöyle hissettim:
www.youtube.com

  • nocturness  (15.02.17 02:00:12)
Üstteki ve alttaki koyu renkler ortadaki beyazlığa instagramdaki lineer tilt shift özelliği katarak odak noktasını atlara çekmiş. Atların resmedilişi ise tabloya hareketlilik ve enerji katmış. Sıkıcı çizgileri dinamik bir tabloya çevirmiş.

  • premium hayat yan gel yat  (15.02.17 02:11:04)
çok güzel.

  • hmpf  (15.02.17 02:20:40)
Resmi yapan arkadas backgroundu boyamayi unutmus basinda, resmi bok etmemek icin katmanli bi hava vermis havaya, yersen.

  • mungojerry  (15.02.17 02:30:51)
mal gibi. hiçbir şey anlatmıyor.

  • freetakilir  (15.02.17 05:16:35)
atlar tabloya göre çok küçük kalmış bence.

Resimsel anlam taşıyan tablolarda üçgen kompozisyon ya da farklı kompozisyon türleri kullanılır. Bunda hem çok sayıda at var hem de çok küçük kalmışlar.
Minimalist olarak değerlendirilebilir belki de.

Ben ufuk çizgisinin altındaki renk kombinasyonunu sevemedim. Mavi ve turuncu kontrasttır ama ya aşağısı? Bir de atlarda perspektif hatası var gibi.

Yine de sanat sanattır. Kim yaptıysa eline sağlık. Ben de duvarıma asardım.
  • safepassage  (15.02.17 09:20:27)
atlar olmasaymış daha iyi olurmuş çok sırıtmışlar.

  • yue  (15.02.17 09:29:37)
Akıncı türkler gibi, sefer bizimdir.

tam olarak : www.youtube.com
  • kingsley  (21.08.17 19:59:05)