ilk işini farklı bir şehirde bulmuş olanlar

a şehrinde ailesiyle beraber okuyordur fakat b şehrine gitmiştir.
ailesi a şehrinde yaşıyordur, kendisi c şehrinde okuyordur ama b şehrine gitmiştir.

geleceğinizin ne olduğunu bilmeden bu zorlu sürece nasıl girdiniz? ev buldunuz, kiraladınız içine 2-3 parça bir şeyler de koydunuz derken baktınız bu iş olmuyor. ne yapardınız?

benim bu ailem a şehrinde b şehrinde okudum c şehrinde işe başladım ilk etapta bikaç ev arkadaşı bulup eve çıktık sonra para kazanıp biriktikçe ayrılıp kendi hayatımızı kurduk.

iş olmuyor derken iş mi seni mutlu etmiyor yoksa ev mi yoksa şehir mi nedir?
  • basond  (12.02.17 16:37:10)
Ev bulup kiraladım içini de döşedim. Yapamasaydim esyali ev bulur ya da ev satın alırdım.

  • karacigerim vur kadehlere  (12.02.17 16:37:49)
binip uçağa geldim, 4-5 saate bir tane eşyalı ev tutup yerleştim.
bikaç ay baktım bu iş olmuyor, istifa ettim. dönüyorum ayın sonunda.
oluyor böyle şeyler
  • naberabi  (12.02.17 16:40:24)
Önce eşyalı kiralık ev tutarak kendime süre verdim, alışamazsam geri dönerim diye. İlk aylar alışamadım, süreç kötüydü ama yine de bırakmak istemedim. Pes etmeyi bir lüks olarak gördüm, bu yüzden kendimi zorladım. Sonra üniversite okuduğum şehre bile dönmek istemedim. Şu an her şey yolunda.

  • BuddyGuy  (12.02.17 16:42:42)
türkiye'de bilinen tanınan büyük bir, tekstil firması çağırdı. telefonda biraz konuştuk, olur gibi de hissettim. zaten çok bir şey beklemiyorlardı. maaş beklentisinden bahsetti söyledim ( kendime biçtiğim para oydu yalan olmasın.) görüşmeye gelir misiniz dediler. tamam olur dedim, hatta ileri bir tarihe attım o sıra y.lisans mülakatım vardı. sonra sahibinden'de kiralara falan bakayım dedim çektiğim paranın yarısı kiraya gidiyor. alacağımı düşündüğüm maksimum parayı söyledim hani fazla vereceklerini zerre düşünmüyorum.

gerçekten çok iyi bir maaş almadan zor değil mi diye soruyorum farklı bir şehir.
  • blue eyes white dragon  (12.02.17 16:57:30)
a şehrindeyken b şehrine geldim. öncesinden ev bile bakacak param yoktu. üniversiteden arkadaşım kendi arkadaşlarından birisinin evinde bana yer buldu.

hiç bu iş olmuyor deme lüksüm de olmadı, köpek gibi çalıştım ve oldu.
  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (12.02.17 18:08:13)