ev satın alma / kiracı

yarın bi ev alma durumu söz konusu. alacağımız evde kiracı var. ev sahibi ile kiracı arasında kira sözleşmesi yok.kiracının bize evi satan kişi tarafından yapılan evine mayıs ayında çıkacağı söylendi( böyle bir anlaşma ile evde oturuyor yani) Eve anlaşırken de ev sahibi, kiracı çıkana kadar 500 lira kira bedeli vereceğin söyledi.

yarın satış sırasında 3 ayı peşin ver dediğim zaman muhtemelen kabul etmeyecek.Belki bir ayı verir diğerlerini sonra veririm gibi bir durum oluşacak. Evdeki kiracının çıkmayı geciktirme, ev sahibinin de kirasını kafasına göre verme ihtimaline karşılık ne yapmam lazım?

3 aylık kira sözleşmesi olur mu? ya da senet/sözleşme nasıl bir çeldirici ile satışı bitireyim. Sonuçta ben de kirada olacağım için hem ev kredisi / hem de kira vermek zor olacak.

Kiracılı ev her zaman sıkıntılıdır. Çıkmak istemedğinde mahkeme süreci uzayabiliyor. Şurda incelenmişi var. Benzer durum

www.hukuki.net
  • efruz  (12.02.17 12:09:42)
Ev sahibinden, evde oturan her kimse onun adına tahliye taahhütnamesi alacaksınız. Artık evde oturan kişi/kişiler üzerine fatura falan varsa oradan da teyit edilebilir. Sonra alış yapacaksınız.

  • malheiros  (12.02.17 12:30:47)
evdeki kiracının kira sözleşmesi yok ama sadece tanıdık oldugu icin evi bitene kadar oturacagı anlasılmış, kira sözlesmesi yapılırsa dediginiz gibi bir durum olusabilir sanırım. yani sozlesme yapmadan cıkması icin orta yol bulmak lazım ?

  • therevo  (12.02.17 12:32:20)
Kira sozlesmesinin yazili olma zorunlulugu yok. Adam her ay kira veriyorsa kira sozlesmesi vardir aralarinda. Ayrica orta yolu bulmakla siz mesul degilsiniz, evi satin alacaginiz kisiye soyleyin tahliye taahhudunu o alip size versin. Sizin muhattap olmaniza da gerek yok bence.

  • kassiopeia  (12.02.17 13:01:05)
biz de ev alacaktık, içindeki kiracıdan dolayı vazgeçtik. çıkmam falan dedi, evi göstermem dedi. eeeh dedik belli yani başımıza gelecekler fasdad

  • liriamer  (12.02.17 13:14:22)
ya bizimki çıkmam demedi, hali hazırda kira sözleşmesi yok zaten. ev sahibi ile aralarında ahbaplıktan dolayı diğer yapılan evleri bitene kadar oturacaklar.dedikleri tarihte en geç 15 mayıs. aralarında kira sözleşmesi ya da kira ödemesi gibi bir durum yok bize ödemeyi ev sahibi yapacak. ben aksi bir durum olursa garantiye nasıl alırım kendimi diye düşünüyorum. oldu ki diğer evde bir sorun çıktı falan diye.

  • therevo  (12.02.17 13:32:50)