balayına hangi ülkeye gidelim?

benim hayalim londra, orada harry potter stüdyolarında gelinlikle dolaşmak istiyorum çılgın gibi şsdlfkds. ama londrada yaşayan arkadaşımız hiç romantik değil saçmalamayın filan diyor. temmuz ağustos gibi gidilecek. sizce neresi olmalı?

kriterlerimiz:
- yemek yemeyi ve tarihi, sanatsal yerleri gezmeyi çok seviyoruz. manzara fotoğraf çekimi vs pek alakamız yok.
- avrupa'da olsun. bende uçak korkusu başladı son birkaç uçuştur paniklerim tutuyor, dayanabileceğim max 4 saat falan.
- tek bi yer gezip iyi gezelim diyoruz, tur mur olmasın.

yardırın.

roma - floransa
barselona

ben olsam bu ikisinden birini yapardım, floransada gelinlikle gezmek de baya iyi :')
  • freya  (09.02.17 18:13:50)
Sen Bariz İtalya'ya gidiyorsun, araba kiralayıp dolanıyorsun... :)

  • mhm  (09.02.17 18:14:36)
Yemek ve tarihi, sanatsal yerler deyince İtalya geliyor akla. Floransa ya da Roma güzel olabilir bence de.

  • ms brownstone  (09.02.17 18:15:39)
ya bence harika bi fikir harry potter stüdyolarını gelinlikle dolaşmak

  • blacksky  (09.02.17 18:24:00)
İskoçya da olabilir.

Manzara sevmiyoruz demeseydin İzlanda diyecektim, biz oraya gittik inanılmaz geçti.
  • peggy  (09.02.17 18:27:27)
harry potter stüdyosundan sonrasını okumadım çünkü kıskanıyorum. hayalim. hatta ben de erkek arkadaşıma diyorum evlenirsek balayına gidelim diye. gelinlikle dolaşmak da çok güzel fikirmiş. romantik değilmiş pff sanki kendileri kırmızı mum yakarak dolaştılar balayında.

  • matilda  (09.02.17 18:55:41)
venedik-floransa.

viyana'da olur.
  • ravenclaw  (09.02.17 20:00:13)
Harry Potter stüdyoları ne kadar önemli bilmiyorum ama onun dışında Londra arkadaşınızın dediği gibi romantik bir yer değil ve hem pound hem de İngiltere fiyatlarından dolayı acayip pahalı. Saçma pahalı.

Yemek için Akdeniz ülkeleri. Sanatsal yerler diyince de Roma ilk akla gelen. İspanya'ya da bakabilirsiniz. Paris belki klişe romantizm ama sanat olarak adamı doyurur. Nerede yiyeceğinizi planlarsanız güzel yemekle karın da doyurulur ama Londra kadar olmasa da Paris de epey pahalıdır.
  • kaportaci mahmut  (09.02.17 20:09:35)
viyana diyip bırakıyorum.

  • kurnaz  (09.02.17 20:11:37)
harry potter stüdyoları çok ahım şahım bir yer değil. ben kitapların hastası olmama (yer yer ezberlemiştim artık sonraki cümleyi biliyordum okurken) rağmen beklediğim kadar çok keyif almadım açıkçası. film hayranları için daha çok.

bence balayının olayı seyşeller, bora bora gibi yerler.
  • antikadimag  (09.02.17 20:42:26)
bir de tamamen cehaletimden soruyorum çok kişi yazmış. balayında gelinlikle mi dolaşıyorsunuz :(

  • antikadimag  (09.02.17 20:45:47)
italya aklıma yattı gibi ama öte yandan harry potter işte. :(. fransa ve viyana düşünmüyorum oralara gittim.

şimdi iki seçenek arasındayım italya turu ya da londra.
  • mrz breezy  (09.02.17 21:12:00)
hayır ama öyle dolaştığım bi gün olsun fotoğraf çekileyim falan istiyorum.

  • mrz breezy  (09.02.17 21:53:40)
Bir cok ulke gormus ve balayını Londra da geçirmiş bir olarak kesinlikle londra diyorum.
Uzak doğu ihtimali varsa Uzakdogu>londra

  • betsy  (10.02.17 02:01:36)