Neden fotoğraflarımız az beğeni alıyor :(

arkadaşlar selam. valla dertliyim bu konuda.

1 tane bile fake takipçimiz yok. ancak bir türlü fotoğraflarımız yeterli beğeniyi almıyor.
sizden tavsiye isteyeceğim: ne yapmalıyız?

fotoğrafların konseptini tipini mi değiştirmliyiz?
açıklama metinleriyle mi oynamalıyız?
hashtagleri mi yanlış seçiyoruz?

valla bu işlerden anlayan bi arkadaş bize yardımcı olsun.

www.instagram.com bu bizim sayfamız 17 bin küsur takipçimiz var. anca 100 like alıyoruz.

www.instagram.com bizim 5te birimiz kadar takipçisi var. bizim kadar like alıyor.

www.instagram.com

bizimle aynı takipçi sayısı.

en az 600 beğeni.
  • tchuck  (09.02.17 11:25:00)
Fotoğraflarınız çok karışık.

dikkat ederseniz, diğer kişi düz, tek renk bir zemin üstünde fotoğraflarını çekmiş. Sizin arkadaki ahşap bank gibi şey çok karışık gösteriyor, ürünleri ön plana çıkarmanız lazım.

.
  • kartallar yuksek ucar  (09.02.17 11:45:35)
ikinci linkin durumu sizden kötü bence :) üçüncü link beğeni satın almış olabilir, nasıl oluyor anlamıyorum ama var öyle bir şey.

  • Aman Sen de  (09.02.17 11:47:26)
Sosyal medya uzmanı değilim ama yazılımcı gözüyle bakarak kıyaslama yapmaya çalıştım:

- Hashtag'lerde birkaç tane daha ingilizce kelime kullanırsanız dünya çapında görünürlüğü artabilir muhakkak. Ama beğeni sayısı artsa da alakasız insanlar olacaktır onlar.
- Diğer profiller ile tek farkınız paylaşım sıklığı sanki. Sizin profilinizden son bir haftada 2-3 kat daha fazla paylaşım yapılmış. Emin olmamakla birlikte, Instagram çok fazla paylaşım yapan profillerin paylaşımlarını daha altlara atıyor olabilir feed'de. Günde 4 paylaşım yerine günde 1 paylaşım yapmayı deneyin bir haftalığına mesela, test edin. Ama paylaşım başına beğeni sayısı artsa da, bir haftada aldığınız toplam beğeni sayısı (toplam interaction) azalacaktır.
  • long live rock n roll  (09.02.17 11:49:38 ~ 11:50:43)
Zemin ürünlerle yakın tonda. Göz yoruyor.

  • mavibalık  (09.02.17 12:09:30)
Babanne evine dönmüş tasarımlarınız.

  • franz kafka  (09.02.17 12:10:39)
fotoğraflar karışık, göze hitap etmiyor +1. bazılarında ürünün hangisi olduğu bile zor anlaşılıyor. aynı üründen 30 tane birden çekmek yerine daha sade bir fonda bir iki tanesini çekin. zibil gibi olunca değerini düşürmüş oluyorsunuz.

  • sir gawain  (09.02.17 12:27:50 ~ 12:29:16)
bence bu sayılanların hiçbiri 100 beğeniyi 600'e çıkarmaz. yukarıda sayılanları yaparsanız olur olur 200 olur.

her haltı beğenen otomatik takipçi, bot, fake kullanıcı falan lazım size.
  • kibritsuyu  (09.02.17 12:44:51 ~ 12:45:19)
arka plan gözü çok yoruyor iç karartıyorculara +1imle geldim. ürünü düz ve açık renk bir zemin üzerinde fotoğraflayıp paylaşımlarınızı @long live rock n roll'un dediği gibi daha seyrek yaparsanız bir miktar yükselecektir beğeni sayınız

  • dog day afternoon  (09.02.17 13:28:04)
ya sizinki kalabalık ve karanlık geldi bana, zemini falan değiştirip biraz sadeleşirseniz iyi olur sanki.

  • pamuk helvalar cebe  (09.02.17 13:57:45)
Neredeyse herkes aynı fikirde. Göz yormayacak. Zemin tek renk olacak. Kendilerine yakın hissedecekler. Aslında işin özünde insanlar internette tembeller. O yüzden basit anlayabileceklerini arıyorlar. Farkı anlamak için az sayıda ve gözü yormayan fotoğraf koyun. Gün içerisinde bu son paylaştığınız fotoğrafların saatlerini kaydedin. Mesela, çalışan kesim öğle aralarında instagram a bakabiliyor. saat 11:30 da paylaşırsanız, saat 14 te paylaştığınızdan daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Önemli bir husus da kütük kelimesi kaba kaçıyor olabilir. bu insanlar altın, gümüş tepsi gibi şeyler kullandılar. birden ağaç kütüğünü okuyunca cazip gelmemiş olabilir.

  • silver apple  (09.02.17 14:23:00)