İş kazasi

Arkadaşım işyerinde kaza geçirdi işyeri hastane masraflarını ödemeye yanaşmıyor müdürü bunla ilgili bilgi alabileceği müs.hiznetleri numarası varmı ise yeni başladı sigortalıydi

sigortası varsa sigorta öder masrafları zaten. işverenin böyle bir yükümlülüğü yok, mağduriyet oluşmasın diye yardımcı olabiliyor bazıları ama zorunda değiller. 170'i arayıp bilgi almaya çalışabilir.

  • baba jo  (07.02.17 13:32:22 ~ 13:33:12)
İşe gitmek üzere evden çıktığı andan itibaren oluşacak her kaza iş kazası olarak adlandırılır ve iş yerinin sorumluluğundadır. SGK masrafları ödedikten sonra işyerine rücu eder, buna karşılık işveren mali mesuliyet sigortası vardır.

  • cakabo  (07.02.17 13:34:36)
nasıl iş yerinin sorumluluğu yok ya. boş beleş bilgilerle doldurmayın insanların kafasını.

www.emreulusoy.av.tr

şirketiniz 50 kişiden fazla çalışana sahip ise isg uzmanı bulundurmak ya da dışarıdan bu konuda hizmet almak zorundadır.
bi tane ortak sağlık güvenlik birimini arayıp bilgi alı güzelce.

işveren'in sorumluluğu yokmuş bak bak. cehaletin sınırı yok.

sabah servise bindikten akşam servisten inene kadar şirketin sorumluluğu altındasınız.
  • hakim oynayin dedi  (07.02.17 13:45:22 ~ 13:47:42)
@hakim oynayin dedi, işyerinin hastane masrafı ödemek gibi bir sorumluluğu yok; şirkette isg bulunma zorunluluğunun ya da işveren hatası sonucu kesilecek cezanın da hastane masrafı ödemekle alakası yok.

@cakabo, o söylediğin 506 döneminde yapılan bir uygulamaydı; şu anda direkt buna yönelik bir uygulama yok. işçi dava açarsa sonucuna göre farklı uygulamalar olabilir ama bu işverenin direkt bu ödemeden sorumlu olduğu manasına gelmez.
  • baba jo  (07.02.17 14:00:05 ~ 14:10:02)
sgk'ya iş kazası olduğuna dair bildirim yaptınız mı ? sizin şikayetiniz ile dosya açılması lazım.
işveren ancak sgk'nın ödemediği kısımdan sorumlu olacaktır. kast ettiğim de dava ile olacak şeyler zaten.

  • cabiday  (07.02.17 14:05:05)
hastanede işyerinde kaza olduğunu ve iş kazası olduğunu mutlaka söylesin. gerisi için 170

  • babilbaligi  (07.02.17 14:23:20)