Sevgililer Gününde Sevgilinin İşyerine Çiçek Gönderilir mi?

bir arkadaşım yaklaşık bir ay önce falan bir kızla tanıştı, 1 ay görüştüler ettiler derken geçen cumartesi günü resmi olarak sevgili olmuşlar. malum 8 gün sonra sevgililer günü de, dün aramızda tartışıyorduk kararsız kaldık.

arkadaşımın başlıca çekinceleri:

1-kızı hala tam tanımadığı için belki iş yerine "sevgililer gününde" çiçek gönderilmesinden rahatsız olma ihtimali (hani doğumgünü gibi bir gün olsa rahatsız olmasını gerektirecek bir durum yok ama belki sevgilisi olduğunun bilinmesini istemiyordur, belki 14 şubat'a karşıdır vs vs. tam tanımadığı için kestiremiyormuş ne tepki vereceğini)

2-daha çıkmaya başlayalı 1 hafta bile olmamışken, "çok mu iddiali olur acaba?" durumu.

çocuk kızın işyerine çiçek göndersin mi? doğrusu nedir bu işin?

ne yapsın arkadaşım?

bu arada 14 şubat için ne yapsın? daha önce hiç ciddi ilişkisi olmadığı için tecrübesiz ve ne yapılması gerektiği hakkında bir fikri yok. işin kötüsü benim de hiç 14 şubat'a denk gelen ilişkim olmadığı için ben de bir öneri sunamadım.

teşekkürler

bu arada yaşlarını belirtmeyi unutmuşum. ikisi de 25 yaşında

not : tikler akşama

kız kıroysa olur

  • nıç  (06.02.17 15:11:52)
8 gün hediye almak için çok erken akşam minik bi pasta alıp, kutlu olsun falan desin işte.

  • ekaterina  (06.02.17 15:16:02 ~ 15:17:19)
bence ikinciden çok ilk çekince daha mantıklı. akşam görüşme ihtimalleri varsa iş yerinden alsa, hoş bi tatlı ile karşılasa vs daha mı hoş olur sanki. çünkü çiçek konusunda trumanshow gibi düşünüyorum. başka herhangi bişey yapmasına da gerek yok.

@yani bence buna çok takılmamak lazım. eğer açsa yemek teklif edilir. karşı tarafa göre hareket edilebilir. ama yemek dediysek öyle kallavi bişeye gerek yok.
  • elorelia  (06.02.17 15:31:38 ~ 15:59:48)
@elorelia

akşam yemeği falan da mı gereksiz olur?

@frozenberry

sanırım öyle yapacak.
  • wagner love  (06.02.17 15:42:59)
Akşam verilen çiçek eve giderken çöpe atılacak:)

  • England  (06.02.17 15:48:36)
Bir iki haftalık sevgilim sevgililer gününde işyerime çiçek gönderse rahatsız olurdum. Ya bana özel hayatı iş hayatına sokmak gibi geliyor. Kimisine öyle gelmeyebilir.

İş yerine göndermesin. İş çıkışı buluşsunlar, o zaman versin derim.
  • peggy  (06.02.17 15:48:56)
çiçek gönderen erkek centilmendir, ince ruhludur, naziktir.
bu önce cepte olsun.

ben olsam, ilişkim iki günlük de olsa, 234 günlük de olsa; sevgililer günü de olsa, kabotaj bayramı da olsa, çiçek almak isterim.
sıradan bir günde, çok fazla şey hissetmediğim bir erkekten bile çiçek almak yüzümü güldürür, hoşuma gider.

bir şirkette çalışıyor olsaydım masamın baş köşesine koyardım hemen.

kısa ya da uzun, bir şekilde ilişki yaşadığı adamın gönderdiği çiçekten rahatsız olacak kadın nasıl bir kadındır ben anlayamıyorum.
iş yerine gelmesinden rahatsız olurum diyenler olmuş, olabilir tabii.
ama bence bunlar ilişkideki ruhu öldürür, coşkuyu bitirir.

ben mi 60'larda yaşıyorum, millet mi tuhaf oldu anlayamıyorum bu konularda.
yani akşam yüz yüzeyken verilen çiçekle, gönderilen çiçek farklı şeyler.
çiçeği alırsın, üstündeki kartı okursun, bir telefon edersin, iki kıkırdarsın falan...
güzel şeyler bunlar.
"bundan rahatsız olacak kadın olur mu yahu?" derdim, ama cevapları görünce tuhaf olan benim herhalde diye düşündüm.

eskiden aldığımız çiçekleri kurutup saklardık.
geçen gün lisede aldığım bir gülü alakasız bir çekmecede buldum mesela.
şimdi masraf diyen olmuş, çöpe atılır diyen olmuş...
kendimi 93,5 yaşında gibi hissediyorum.

o yüzden, karşısındaki kızı analiz etsin biraz.
en güvenlisi (?!) akşam görüşüldüğünde vermek herhalde.
ama sevgililer gününe karşı (sevgililer gününe karşı olmak ne demekse) olup da çiçek buketini adamın kafasına atar falan...
saksılı bir şey almasa bari.

bilemiyorum, şaşkınım.

edit:
60'lardan kasıt, kadın-erkek ilişkileri açısından.
teknoloji açısından değil yani...
belirtmiş olayım da.
  • blatta hiberna  (06.02.17 16:18:16 ~ 16:24:34)
60'larda yaşamıyoruz maalesef. internetten kredi kartımızı tanımlayıp gönder tuşuna basıyoruz ve çiçek adrese teslim ediliyor. bence yüz yüzeyken verilmesi daha iyi (daha 60'lar)

  • nıç  (06.02.17 16:22:41)
hayatımda çiçek isteyen, çiçek hastası, çiçek manyağı kızlardan çok çektim. çiçekten nefret ettim artık. neyse. kızlar çiçeği sever evet ama daha bu kadar kısa zamanda ofise çiçek göndermek bence de hoş değil. çıkışta tatlı, pasta falan yesinler. illa çiçek alınacaksa çıkışta verilsin.

  • srdr  (06.02.17 17:28:57)