bedava yutup varken neden spotify üyeliği

yani ben mesela açıyorum sia'yı sonra yanda sia mix diye bir şey çıkıyor. aralıksız sia çalıyor sonra araya başka şarkılar falan da giriyor. ve bedava, spotify kullananlar yutuptan farklı ne var orda da onu kullanıyor. benim de alasım var da neden arıyorum.

teşekkür.

ben zaten bilgisayarda değil dışarda/yoldayken telefonda müzik dinliyorum. youtube'da da telefonda müzik dinlenmiyor. dinleyebilmek için ekranın sürekli açık, ekranda da sürekli youtube'un olması gerekiyor.

spotify'da rahat rahat her istediğimi dinliyorum.
  • king lizard  (06.02.17 00:25:45)
Ses kalitesi en onemli etken.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (06.02.17 00:28:40)
Sarkilari indirmek zorunda kalmiyorsun, offline dinliyorsun. Diyelim ki sarjin cok internet paketin super metroda youtune ac bakalim oluyor mu

  • Traveller  (06.02.17 00:28:47)
bi kere çevrimdışı olayı büyük nimet. her yerde wifi bulamıyorsun. ekranı kilitleyince youtube kapanıyor. spotify akıyor gidiyor. istediğin şarkıyıla istediğin listeyi açıyorsun ister karışık ister arka arkaya dinliyorsun. ekran sürekli açık kalmak zorunda değil falan filan.. büyük nimet.

  • canercuxy  (06.02.17 00:29:45)
youtube'da o dandik sia'nin sarkilari en fazla 128kbps bitrate'lerle kulak kanatacak kalitesizlikte. spotify'da durum oyle degil.

  • hopeless  (06.02.17 00:32:03)
şöyle ki; yutup haybeye video indirmiş oluyor buda kotaya düşman. ayrıca yutup sana istediğin janr'da sınırsız müzik sunamazken spoti mellow yazdığında çılgınlar gibi playlistler sunuyor. bir diğer etken yutup benzer sanatçıları sana sunamazken spoti redatçilipepırsmı dinliyon al sana lan pörljem diyor mesela. ses kalitesi, içeriğin kalitesi var, yutupta bazen şarkıyı açtım sanıyorsun ama karaokesi çıkıyor. veya dark tranquillity - insanitys crescendo yazdın diyelim, sazla çalınanı çıkıyo lan :/

  • Bowie  (06.02.17 00:33:48)
Çalma listeleri, offline dinleme, sürekli yeni şarkılara denk gelme ve basit kullanım olması. Basit bir örnek Youtube telefonda kullanırken arka plana atarsanız video devam etmiyor.

Ayrıca ülkemizde hizmette olmasa bile youtube red diye bir ücretli seçenek var.
  • murtiii  (06.02.17 00:35:00)
offline dinleme; daha önceden indirip sonradan dinleme olayı mı? kaydetme özelliği var mı?

  • condom kurşunu  (06.02.17 00:37:22)
mp3 veya başka bilinen bir formatta değil ama spotify ın kendi formatında telefonunda veya bilgisayarında depoluyorsun şarkıları. dolayısıyla sevdiğin veya hep dinlediğin müzikleri dinlerken kotadan yemiyon

  • Bowie  (06.02.17 00:43:07)
Çevrimdışı dinleme özelliği benim için en büyük etken.

  • devilred  (06.02.17 00:45:06)
@devilred +1

  • tociess  (06.02.17 00:54:10)
Telefonda kullanmak icin. Telefonda youtube olmuyor. Bir de ses kalitesi.

  • stavro  (06.02.17 00:56:07)
discover olayı güzel.

zamana göre mixler de ayrı güzel. mesela cuma akşamı için ayrı playlist, sakinleşmek için ayrı, spor için, odaklanmak için, yatarken dinlemek istersen ayrı.
  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (06.02.17 00:56:14)
ipad' im den açıyorum, marshall bluetooth hoparlörüme bağlıyorum. sonra tuvalete giriyorum, telefonumdan şarkı değiştiriyorum, yeri geliyor balkonuma çıkıyor macbook üzerinden yine şarkı değiştiriyorum. türlü türlü albümler, playlistlerim hemen tek 1 tık uzağımda, ve tüm cihazlarda sync. spotify varken sen neden youtube?

  • VickVickyVale  (06.02.17 01:12:48)
Spotify'ı ilk aldığımda verdiğim ilk tepki şu olmuştu:
"Oha, şarkıda bu enstrümanlar da mı varmış?"

  • bazilika  (06.02.17 02:32:28)
cok guzel sarkilar oneriyor dinledigin sarkilara gore

  • cilgin fantezilerin adami  (06.02.17 03:31:04)
çevrimdışı özelliği. yani playlistlerimi, şarkılarımı internetim yokken bile dinliyorum. bir de kendi playlistleri var moduna göre.
hergün yolda saatleri geçen ve az interneti olan benim için bulunmaz nimet.
parasına sonuna kadar değiyor.
  • innerbliss  (06.02.17 09:21:50)
Ses kalitesi bir etken ama en önemlisi offline dinlemek. Ben uçakta, metroda ve araba sürerken müzik dinliyorum, ama ilk ikisini youtube'la yapamam.

Yalnız herkes youtube arka plana atılamıyor demiş, benim telefonda atılıyor ya :O ios kullananlara tavsiyem youtube appini silip safariden açsınlar. Chromedan da brows etmeye devam edebilirsiniz, yoksa çok sıkıcı olurdu.
  • ekaterina  (06.02.17 11:09:03)