kararı duydunuz mıu?

Bu akşam neredeyse ne var ne yoksa varlık fonuna devredildi. Ziraat, Botaş, ptt, Eti Maden, araziler, savunma sanayi fonu, çaykur...
savuma san. fonunun geri ödemesi 3 ay sonra diyor kararda. yani referandumdan sonra. bu düşündürdü beni biraz. hayır çıkacağını görmek de olabilir, evetten sonra tufan da olabilir. bilemedim.

1. devletin elinde emeklilik sistemini sürdürecek bi mal kalmadı gibi. kaldı mı?
2. yorumunuz ?

Düşündürecek bir şey yok bence artık devletin sorgusuz sualsiz finansman kullandıracak araçları oldu ve bunların nerelere kullanılacağını tahmin edebilirsiniz.Latin Amerika'nın kesik damarları kitabını okursanız nasıl bir ele geçirilme içerisinde olduğumuzu anlarsınız.

  • murtiii  (06.02.17 00:20:44)
gördük, bu ülkede artık görmek isteyenin fark etmeyeceği bir durum kalmadı. diğerleri görmeyenler aslında görmek istemeyenler ne yapılsa değişmeyecek kesim artık buna inandım.
o açıdan pes etmiş sayılırım. evet de çıksa hayır da çıksa sonuç kaos.

  • orpheus  (06.02.17 00:27:03 ~ 00:27:30)
Bir yerde okuduğum kadarıyla bu kuruluşlar bu uygulamayla bütçe denetiminin dışında kalıyormuş. Bütçe denetimi yapılmıyorsa birileri bu kurumların gelirlerini istediği şekilde kullanabilecek demektir.

  • dissendium  (06.02.17 00:29:51)
dissendium, evet, devredilen yer varlık kurumu a.ş. . bir şirket. ve denetim dışı.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.02.17 00:37:44 ~ 00:54:48)
murtii, biraz ekonomi haberi okumak bile yetiyor görmeye :/
kitabı okunacaklar listesine not ettim, teşekkürler.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.02.17 00:45:00)
"emekli mayışını unut, git bi köye yerleş iki kök patlıcan bi kök biber dik karnını doyur " diyonuz yani :P

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.02.17 00:47:01)
Emekli maaşlarını mevcut çalışan primleri ödüyor diye biliyorum. Sakallı bakan var hani bi tane, o diyordu, modern sistemlerde bir emekliyi dört bizim sistemde bir emekliyi iki nokta iki faal çalışan besliyormuş. Devletin emekli için dikili ağacı yok.

  • kargn  (06.02.17 01:16:42)
kargn, yok öyle değil, emeklilik sistemini devlet besliyor bizde.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.02.17 01:24:57)
bu sene bişeyler olacaktı belliydi de böyle bişi beklemiyordum bu karar beni şoka soktu. hala kendime gelemedim kalkıp kalkıp oturuyorum. bildiğin voltaya çıktım evin içinde.

şimdi tam bi durum değerlendirmesi yapamıyorum ama tünel çok boktan bi yere çıkacak öyle böyle değil, bu kesin.. o kadar insanın hakkı, dişle tırnakla emekle elde edildi bu memleket varlıkları. canım çok sıkkın çok.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.02.17 01:38:27)
şu anda çalışan emekli olacak olan herkesi birebir ilgilendiriyor bu karar. bu çok büyük bi olay.
çocuklarımızın durumu ne olacak, yatırım yok, sat babam sat.

biri bana herşey olmasa da bazı şeyler güzel olacak desin bari.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.02.17 01:56:06)