tutunacağınız dalınız var mı?

herhangi bir alandaki yetkinliğinizden ve çevrenizdekiler tarafından "x, bu alandaki en iyi kişilerdendir." gibi parmakla gösterileceğiniz konulardan bahsediyorum. yani bu tuvalet kağıdı koparmak da olabilir, dil bilmek de, oje sürmek de, yazılım yazmak da. ama tek şart o konuda cidden iyi olacaksınız. var mı öyle bir şey? bunu nasıl elde ettiniz ki?

Ben yaptıklarımla var olacak biri değilim. Yaptıklarım benimle var olsun.

  • dissendium  (05.02.17 23:34:33)
valla yazma ve yabancı dil konusunda çok iyi olduğumu söylerler ama kime göre, neye göre... evet ingilizcem ortalama bi türke kıyasla çok daha iyi ama amerika'da yüksek lisans yapmış bi adam varken benim ingilizcemi kim ne yapsın mesela. önemli olan yetenekten ziyade yeteneğin uygulanabilirliği, ifade ettiği anlam. benim tutunacak dalım yok. hiçbi alanda "çok iyi" değilim, parmakla gösterilecek hiçbi özelliğim yok. gelgelelim, bu şanlı yaşıma kadar (22) sanırım doğru zamanda doğru yerde olmayı ve kendimi "bi bokmuşum gibi" pazarlamayı az buçuk becerdim.

başarılıyım demiyorum. aksine, gayet başarısız, somut hiçbi tecrübesi ve yeteneği olmayan sığırın tekiyim. buna rağmen geleceğe ümitle bakabiliyorum ve hala açlıktan ölmüş değilim. bunun tek sebebi, gödümü doğru zamanda doğru yere yaslamış olmam. iyi yapamadığım bi iş varsa, o işi kimsenin yapamadığı bir ortama girip "BEN SÜPERİM" diyerek kendimi pazarlayabilmem.

ve samimiyetle inanıyorum ki dünyada "başarı" dedikleri şey için yapılması gereken tek şey budur. yoksa her zaman senden daha iyi birini bulabilirsin eğer çok spesifik bi şeyle uğraşan çok çok özel ve yetenekli biri değilsen. ne bileyim messi kadar özel sporcu bulamayabilirsin ama senden daha iyi bi doktor veya mühendis muhakkak vardır bi yerlerde. önemli olan, kendini bulduğun deliğe sokup orayı işgal edebilmek, park yerini süzüp pat diye dalabilmek.

eyyorlamam bu kadar. belki de özelliksiz bi sığır olduğum için kendimi teselli etmek için böyle söylüyorumdur, bilmiyorum. onu bi 10 sene sonra düşünürüm, şu an karar vermek için çok genç olduğumu hissediyorum.
  • der meister  (05.02.17 23:42:16)
var. bu konuyla ilgili de "yuh" ya da "evladım sen robot musun" gibi tepkiler almaya da alıştım.

pek bir işime yaradığı ya da bana kendimi daha iyi hissettirdiği yok bu durumun.
  • filteria  (05.02.17 23:46:23)
çok güzel menemen yaparım. öyle böyle değil. menemen demezsin. yapmadan önce beklentileri de düşürmem. bak sen bi benim menemenimi ye, daha önce ben hiç menemen yememişim falan diyerek beklentiyi de yükseltirim. yine de oha çok iyiymiş tepkileri alırım. bazen ben bile şaşırıyorum.

  • olkol  (05.02.17 23:52:54)
bu donemde kimsenin oyle bi durumda olabilcegine inanmiyorum acikcasi. hep daha iyisi, daha ucuza calisani, daha hizli yapani cikar bir sekilde.

  • superfluid  (05.02.17 23:54:45)
Düşündüm de bir tek şey bile gelmedi aklıma. İyi olduğum hiçbir şey yok galiba benim.

  • ms brownstone  (05.02.17 23:58:56)
çaydan anlarım. memleket ve yılların çaykoliği olmamdan ötürü. bir yere gidersem ve çay bayat olursa adama sorarım hayırdır diye biz de bayat çay olmaz derse adam mı düdüklüyorsun sen derim.

2- bir iş vardır, yapılacaktır. arkadaşına tembihlemişsindir yapmasını çünkü sen yoksun, günler sonra gelir ilk iş ona bakarım yapılmış mı yapılmamış mı diye. yapılmamışsa arkadaşımı da itin götüne sokarım.

3- freelance değil de öğlen arasını bana bıraksalar ne zaman yiyeceğime ben karar versem ve öğlen mesaisi 12'de bitecek ve benim 1 saatlik daha işim varsa önce işimi bitiririm sonra yemeğe giderim. işimi bitirmedim mi sanki bir şeyim yarım kalmış gibi hissederim.
  • blue eyes white dragon  (06.02.17 00:02:32)
var nasıl oldu 25 senelik ilgi, alaka, tecrübe ile.

  • orpheus  (06.02.17 00:28:21)
Kemer tokası,çatal-bıçak, hatta emniyet kemeri ile şişe kapağı açabiliyorum. Ortamda açacak yokken gözler bana çevriliyor.

  • utkumon  (06.02.17 00:32:39)
Acikcasi hayattaki en cok uzuldugum sey tam da bu soruya verebilecegim bir cevap olmamasi.

  • red g  (06.02.17 00:41:00)
aga ben kendimi bildim bileli bilgisayarı ve teknolojiyi severim. hobim de bu, sonra işim de bu oldu, o yüzden bu konularda tuttuğumu koparırım.

  • roket adam  (06.02.17 01:18:08)
Tavuk mantar soteyi güzel yaparım.

  • cabiday  (06.02.17 01:49:06)
Başarısızlık konusunda çok başarılıyım.

  • monty python  (06.02.17 04:30:38)
ben varım tecrübe.

  • basond  (06.02.17 21:20:48)
yok ve olacak gibi de değil gelecek biraz umutsuz gözüküyor buradan tek diyebildiğim
Aaah yanmışım ben (yanmışım). Aaah sönmüşüm ben (sönmüşüm)

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (10.03.17 20:11:16)
Kaybetmekte üzerime yok.

Ders almayarak elde ettim.
  • ketcapli dondurma  (10.03.17 20:17:23)