ekşi sözlük hesabım çalındı

dün fark ettim bu durumu. hesabıma giremeyince ve şifremi unuttum işe yaramayınca önce bir hata olduğunu düşündüm ve ekşi sözlük iletişime yazdım. kısa bir süre sonra fark ettim ki hesabımdan yeni entryler yazılıyor. hesap aktif olarak kullanılıyor. benim yazdığım yüzlerce entry silinmiş ve iki gün içinde yüze yakın yeni entry girilmiş. tekrardan iletişime geçtim sözlükle, fakat daha dönüş olmadı.
benim asıl anlamadığım, benim mailime hiçbir bilgi gelmeden nasıl olur da şifrem veya e-posta adresim değişir. bence hesabımı benim bir hatam ile değil, ekşi sözlüğün bir açığını bularak ele geçirdiler.

bu arada hesabımın adı "sankhyam".
eksisozluk.com

tabi şimdi hesabımı kullanan kişi çaldı demiyorum. çalanlar ona satmış olabilir. sözlükten okudum böyle şeyler olabiliyormuş.

neyse umarım en kısa zamanda mağduriyetim giderilir.

eğer bir öneriniz varsa söyleyin lütfen.

Kullanana iyi bir sovdum kardeşim başka bir şey aklıma gelmedi

Edit: sözlükten sovdum tabi
  • atalet momenti  (04.02.17 19:34:32 ~ 19:35:29)
eksi uygulama kullaniyor musunuz. kanzuk bunlar guvenli degil diyordu. veya bilgisayarinizda trojan falan var. mail adresi degisiyor mu ki sozlukte?

  • blue eyes white dragon  (04.02.17 20:25:02)
hayır hiç uygulama kullanmadım. telefonum android ve chrome kullanıyorum. bilgisayarımda trojan veya keylogger olduğunu da düşünmüyorum. ben bilgisayar öğretmeniyim. bu konularda kendime güveniyorum.
zaten bir yazar arkadaşın sayesinde hesabı kullananla iletişime geçildi. eleman hesabı 200 liraya satın aldığını söylüyor. artık gerisini yönetime bırakıyorum. ben her türlü bilgi paylaşımına varım. gerçek neyse ortaya çıksın ve adalet yerini bulsun diyorum.

  • lideraydin  (05.02.17 02:21:59)
eksisozluk.com

buradan iletişime geçip hesabını geri alabilirsin.
  • sorumatik  (05.02.17 02:37:20)
evet oradan iletişime geçtim fakat daha dönüş olmadı, beklemedeyim.

  • lideraydin  (05.02.17 04:32:04)