Rusya'daki etkinliğe yanlışlıkla hoca oldum?!

Merhaba dostlar, Moskova'daki bir etkinliğe başvurmuştum. Etkinlik photoshop ve programlama üzerine Rusya'nın saygın unilerinden birinin etkinliği.

Adamlar beni facebook'tan bulup eklemiş, kabul ettim. Bana hangi alanda en iyi oldugumu falan sordular, ben de pek onemsemeden cevap veriyorum iste kod yazmadır, photoshoptur vs.

Konuşmanın bir yerinde eğitim vermek ister misin gibi bir sey yazmıslar, ben de çok okumadım rutin konusmadır falan diye he he diyip geçtim, farkında değilim o sırada.

Bana akşam mail attılar, kişisel davet yollamıslar, oraya gelecek olan insanları eğitmek için İspanyol bir arkadaşla birlikte eğitmen olmuşum!? Şimdi açıkçası kod olayında fena değilim ama beni kabul etsinler diye photoshop u biraz sallamıştım, çok hakim değilim.

E ben şimdi nasıl photoshop dersi vereyim millete? Ben ne yapayım? Etkinliğe de gitmeyi çok istiyorum.

:D Çok iyiymiş. Vaktiniz varsa YouTube'dan eğitim videolarını hızlıca bi izleyin. En azından kafanızda bir anlatım hikayesi oluşturursunuz.

  • dissendium  (04.02.17 02:37:15)
Aynen bu şekilde onlara durumu izah et. Birkaç photoshop bilen üstad ile konuştuğunu ve ders vermek için biraz beklemen gerektiğini söylediklerini falan ilet. Öyle birkaç günde YouTube'dan olmaz o iş, söyleyeyim.

  • bir kediyim sadece gizleniyorum  (04.02.17 02:41:37 ~ 02:41:54)
@bir kediyim, ben de açıkçası gelecek olan kitlenin biraz bilmiyor olmasına güveniyorum ama öyle mi diyosun?

  • makarnavodka  (04.02.17 02:45:12)
asdgdds lütfen bunu silmeyin, ilerde açıp açıp bakarım.

soruna gelecek olursak ne kadar zamanınız var?

sfdgfss
  • narudocko  (04.02.17 02:46:50)
@naru, yaklaşık 1.5 ay.

  • makarnavodka  (04.02.17 02:49:38)
saygın bir üniversite, vasatın üzerinde soru sorabilecek öğrenciler anlamına gelir.
riske girmeye gerek yok.doğruyu söyleyebilirsin.samimiyet ve dürüstlük durumu rahatlatır.bize anlattığın gibi istekli olduğunu da eklersen belki diğer konu için çağırırlar.

  • vasatov  (04.02.17 02:54:33)
@vasatov, kitle avrupa'nın her yerinden ve çok bilgileri yok sanırım.(ya da umarım mı diyim daha dogru :D )

  • makarnavodka  (04.02.17 02:56:32)
boş zamanınız varsa 1.5 ay gayet iyi derecede öğrenilebilecek bir süre. bence bunu kişisel bir challenge gibi düşünün ve ayrıca 1 buçuk ayda öğrenip gidip bir de rusya'da eğitim verirseniz kolunuza altın bir bilezik daha takmış olursunuz. o yüzden bence saygın bir üniversiteye kuzenim yazmış demektense öğrenmeyi deneyin.

sevgilerle.
  • narudocko  (04.02.17 02:57:20 ~ 02:58:11)
@naru, geliştirmek için bugünden başladım ama ne bileyim, daha yeni geliştireceğim konuyu farklı bir yerde farklı insanlara anlatmak biraz riskli geliyor. ama dediğin doğru getirileri büyük olabilir, ugrasayım da diyorum aslında.

  • makarnavodka  (04.02.17 03:01:38)
önce proglama dersi veriyosun. sonra sıra fotoşop dersine geldiğinde 1 litre votkayla komaya giriyosun. hastane mastane derken arada kaynar.

ya da ispanyola pasla sen fotoşopu.
  • zirrealist  (04.02.17 03:22:01)
@zirrealist, ahaha okurken avrupa yakasını izler gibiydim hocam :)

  • makarnavodka  (04.02.17 03:29:34)
Yeterli süre photoshop ile yatıp kalkarsan halledersin bilen birisini bul

  • gozu acik sevisen yahudi  (04.02.17 03:42:58)
Git, orada kursun hemen öncesi rahatsızlanmış (zehirlenme, bayılma, tansiyon) vb numarası yap.
Günler kendine kalır böylece, hem de özrün olur.

  • arigold  (04.02.17 03:49:21)
@arigold, 1 hafta sürecek. her gün mü öleyim :(

  • makarnavodka  (04.02.17 04:01:36)
photoshop'u 6-7 senedir ağır aktif şekilde kullanıyorum yaptığım iş gereği. konuyla ilgili bir konferans vs. denk gelse giderim. yine denk gelir çözemediğim abuk bir ayrıntıyı sorarım. mümkün. bence biliyorum dediğiniz konuları da çalışıp gidin.

  • brakgn  (04.02.17 04:21:26)
Ahahahaxh supermis ya,simdi ben buraya niye ciktim, neden ciktim? Asffsadd

1.5 ay calismayla bir gunu idare edersin gibi sanki ama bi hafta diyorsun, her gün stres.yorar insani.kedisinin kumuna iseyen adamin duyurusundan sonra favorim asffasddagda
  • mungojerry  (04.02.17 06:11:32)
Ahahaha :) dönüşte neler yaşandığına dair anılarını dinlemek için burada sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

  • creedwar  (04.02.17 17:57:00)