Edirne'de nereler gezilir?

Sevgili yok 3 adet sap Adam günübirlik nereyi gezsin bu insanlar?

edirne'de olsaydım size rehberlik edebilirdim maalesef bu aralar değilim.

-sağlık müzesini gezebilirsiniz. eski ve hoş bir yapı. çok detaya girmiyorum zaten fazlaca bilgi mevcut internette.
-karaağaç'a gidip biraz gezinebilirsiniz, lozan anıtı ve eski kara tren var. ayrıca kafeleri de güzeldir.
-meriç nehrinde birer çay içip temiz havayı soluyun(hava her ne kadar soğuk olsa da 1 çay içmenizi öneririm).
-selimiye cami güzel bir mimari yapıya sahip. arkadaşlarınızın veya sizin inanç durumunuzu bilmiyorum ama gezilebilir. mimariyi çok beğeniyorum ben.
-çarşıda pek kimse bilmez dibek kahvecisi vardır orada birer kahve için. saraçlar caddesinden aşağıya inerken pidebankı geçtikten sonra solda kalıyor kuytuda. esnaftan birine sorarsanız gösterirler.
-içecekseniz çarşının arkasında talat'ın yeri var meyhane. uğrayıp iki bira içebilirsiniz ucuz ve sıcak bir mekandır.

şimdilik aklıma gelen bunlar. bu arada klasik olarak tava ciğer veya köfte yemenizi tavsiye ederim tabi. iyi eğlenceler..
  • golgi aygıtı  (04.02.17 00:00:08)
ayşekadının orda bir anıt yeri vardı tepe'de orası 1-2 saatinizi alır. sonra selimiye camii felan oralarda aynı minvalde camii çeşitleri sonra ciğerci aydın. sonra meriç nehrinin kenarında kafeler vardı adı aklıma gelemdi bölgenin hatta trakya üniv. rektörlüğünün oralar (karaağaç sanırım). biraz sınıra yaklaşın orda da anıt bişey vardı.

çok manevi programla başlattım sizi hepsini yaparsanız başladığınız noktaya gelirsiniz ;)

yediğiniz içtiğiniz sizin olmuş olur.
  • qobel  (04.02.17 00:02:09 ~ 00:03:12)
@golgi aygıtı +1

Pazar gidecekseniz aydın kapalı haberiniz olsun. Niyaziye gidebilirsiniz ciğer yemeye. Köfte isterseniz köfteci Osman.

Karaağaça mutlaka gidin. Harika bir yer.

Selimiye camii, üç şerefeli camii, eski camii birbirine çok yakın zaten.

Eski camiinin orada çorbacılar var. Gidin bir işkembe patlatın, mis.

Aracınız varsa şehir içine girdiğinizde dikkat edin. Her yer kamera. Ceza yazmıyorlar falan filan diyene itibar etmeyin. Edirne zaten küçük, maksimum 50 km/sa hızla mis gibi dolaşırsınız.

Ayrıca sosyal tesisler var karaağaça giderken sağda kalıyor. Ya Meriç köprüsünün ya da tunca köprüsünün hemen öncesinde. Hoş ve ucuz bir yer.

Çok güzel günlerim geçti orada. Hatta evlenme teklifimi bile orada yaptım. Edirne'ye çok selam söyleyin benden. Hususen karaağaça.
  • sylr  (04.02.17 00:16:55 ~ 00:21:18)