İnsan Hakları

Üzerine okumalar yapmak ve kendimi bu alanda geliştirmek istiyorum.
Okumam gereken temel kitaplar nedir? İnternette araştırmalar yaptım, üniversite hocalarının listeleri karşı çıkıyor ve geneli Türk yazarların kitapları ve makalelerini önermiş.

Temel kitapları söyleyebilir misiniz?

Magna çanta libertatum

  • fucking machine in my head  (02.02.17 20:38:01)
Mobil düzeltme yapamıyorum magna carta libertatum

  • fucking machine in my head  (02.02.17 20:38:34)
ioanna kuçuradi hocanın tüm kitapları olabilir özellikle insan haklarıyla ilgili yazdığı bir tanesi ve uludağ konuşmaları. türkiye felsefe kurumu yayınları tarafından basılmıştı. en temel bilgileri bu sayede öğrenebilirsin.

aha da şu www.idefix.com
  • bonisnocetquimalisparcit  (02.02.17 20:54:09 ~ 20:56:53)
Insan haklarina sifirdan baslayacaksan ekofeminizm oku. Insan haklari eskilerin Beyaz Insanin Haklari gibi bir kavrama donustu. Yeni egilim ekofeminizm cercevesinde

  • Traveller  (02.02.17 21:31:24)
İnsan Hakları çok geniş bir kavram. Fesefesini mi, sosyolojisini mi, yoksa teknik hukuki bilgisini mi merak ediyorsun. Ama genel bir toplu giriş istiyorsan felsefe ve tarihini birlikte okumalısın. Ağır olacak ama Semih Gemalmaz'ın Devlet, Birey ve Özgürlük kitabını tavsiye ederim.

  • ernest everhard  (02.02.17 21:45:48)
Hukuk ve felsefe şeklinde ilerleyen kitaplardan başlamak istiyorum. İoanna Kuçuradi'nin makalelerini okudum. Şimdi kitabını alacağım.

Çok geniş bir konu olduğu için en temelden ve genel olarak başlamak istedim. Sonra özele geçeceğim. Tavsiyeler bu yönde olursa iyi olur. @ernest everhard
  • tahin pekmez yoğurt  (02.02.17 22:10:37)
Sibel İnceoğlu'nun kitaplarına bakabilirsiniz hukuk boyutu için.

  • manuelka  (03.02.17 13:54:16)
O zaman Semih Gemalmaz ın kitabı şu anda en derli toplu kitap, bir de Mehmet Akad ın Genel Kamu Hukuku kitabı.

  • ernest everhard  (04.02.17 01:37:12)
ioanna kuçuradi - insan haklarının felsefi temelleri
www.eganba.com

ioanna kuçuradi - insan hakları kavramları ve sorunları
www.eganba.com

rıza türmen - güçsüzlerin gücü
www.eganba.com

zehra kafkaslı - hakkınız var
www.eganba.com

angela davis - özgürlük kesintisiz bir mücadeledir
www.eganba.com
  • freebird5406_2  (10.02.17 19:51:25 ~ 20:00:28)