Terk eden sevgiliyi hala düşünmek

Zamanla geçer diyorduk ama geçiyormuş gibi gelmiyor bana.

Terk edilişimin üzerinden 4 ay geçti. Kız kim bilir mutlu mesut hayatını yaşarken ben hala acı çekiyorum ve kendime yediremiyorum durumu.

Beraber geçirdiğimiz 7 sene her gece gözümün önünden geçiyor. Neticede bütün bunları ikimiz yaşadık, ikimiz mutlu olduk ve tek taraflı da değildi.

Peki hal böyleyken karşı taraf nasıl bu kadar duygusuz kalabiliyor, nasıl bu kadar rahat?

Kızlara has bir mekanik mi bu?
Hayır kızmıyorum da, aynı kafayı yaşamak isterdim sadece.

Gerçekten bütün bunların üstesinden nasıl geleceğimi bilmiyorum.

Varsa eğer aramızda aynı yollardan geçmiş, benzer tecrübeler yaşamış biri lütfen bir akıl versin.

zamanla geciyor. cidden zamanla geciyor. o zaman cok zor geciyor. ama zamanla geciyor. zamanla geciyor demis miydim. evet zamanla geciyor.

kendine bir mesgale bul.
  • thewizardofearthsea  (01.02.17 22:02:46)
tamamen karakterle alakali. senin atlatamamis olman senle onun bir anda silmesi de onla alakali.
cok sene gecirsen bile birlikte bazen bu boyle olabiliyor, dilerim atlatirsin sen de. karsi taraf hayatina devam ediyorsa yapacak bir sey yok.

  • tiredpanda  (01.02.17 22:27:05)
Normal şartlar altında, terk edenin ayrılıktan sonra gülüp eğlenmesi en doğal şey değil mi? Kadın ya da erkek. Sonuçta artık istemediğine karar verdiği bir ilişkiyi bitirmiş, yoluna bakacak elbette. Kızlara has bir mekanik mi bu diyerek bizleri duygusuz odunlar olarak yaftalamadan önce bu açında bakınız.

  • inawen  (01.02.17 22:28:33)
"kız kim bilir mutlu mesut hayatını yaşarken..."

onun mutlu olduğundan emin değilsin sanırım. sadece seni arayıp sormadığı için mutlu olduğunu, hiç düşünmediğini varsayıyorsun. tam olarak onun neler hissettiğini bildiğini sanmıyorum ama ne olursa olsun 7 senenin sonunda oyuncağını kaybetsen / atsan duygusuz kalamazsın -ki bir oyuncaktan fazlasısın sen.

yeni insanlarla tanış, daha kolay atlatırsın böylece bu süreci.
  • rahip janick  (01.02.17 22:30:37)
ne kadar erken kurtulursan bundan, o kadar iyi.

ben 3,5 yıldır kurtulamadım mesela.

kızlarla erkeklerin kafası ve duyguları biraz farklı çalışıyor. kızlar ilk günden ah vah ediyor. ve bir süre sonra unutuyor. erkeklere biraz daha geç dank ediyor ve acısı da kolay geçmiyor.

zoruma giden gerçekten bitmesi, bırakıp gitmesi de değil. bunu anlayabilir, kabul edebilirdim. duygusuz, ruhsuz, umursamaz olması. bir anda (ki asla bir anda değildir aslında) silip atması her şeyi.

ne kadar çabuk unutursan, o kadar iyi.

çivi, artı bir! (klavyemin artı tuşunu elektrik süpürgesi yedi)
  • runfor  (01.02.17 22:32:19)
kadını erkeği yok bu işin, terk edilen taraf her zaman üzülüyor. terk eden taraf hayatını yaşıyor olay bu.
sen terk edilensin ve üzülüyorsun ama bunu aşman gerek. ben şöyle yaptım, onun bana yaptığı kötü şeyleri aklıma getirdim sürekli. şu an nefret ediyorum asdfasfsad abarttım biraz kabul. ama acayip kuruldum kendisine. hemen geçiyor bu şekilde.

  • cekilmis gayfe  (01.02.17 22:52:43)
Kabullenip kucakliyoruz geçmişi ve bittiğini. Onun ne yaptığı artık sizi zerre ilgilendirmeyecek, onu kafanızda büyütmek yerine kendiniz için kendi oz saygınız adına işinize gücünüze hobilerinize bakın. Ona anlamlar mutluluklar hayaller addetiğiniz için bu durumdasiniz. Aslında hiç öyle olmamıştı.

  • karacigerim vur kadehlere  (01.02.17 23:09:00 ~ 23:12:16)
Peki şöyle bir soru,

Geri dönecek umudunu nasıl yok edebilirim? Çünkü unutamamamın ana nedeninin bu olduğunu düşünüyorum. Hala bir umut geri dönecek, yine eskisi gibi olacağız hissi ve arzusu var içimde. Yaptığı her harekete bir anlam yoruyorum bu yüzden, bu da zaten olmayan psikolojimi daha da beter bir hale sokuyor.

Kızın beni bırakıp gittiğini, -burada anlatamayacağım kadar adice bir şekilde- bunu yaptığını bilmeme rağmen kabullenemiyorum durumu ve hala onu istiyorum. Konuşmalarımız, hayallerimiz her anım aklımda dönüp duruyor bu yüzden. Dünya üzerindeki cehennemi yaşıyorum adeta.
  • hayaatt  (01.02.17 23:44:54 ~ 23:45:45)
o adice hareketi düşün. ulan bana nasıl yapar bunu de. sonra sövmeye başlarsın zaten, akabinde nefret ve bir daha adını bile anmak istemem olarak devam eder.

  • cekilmis gayfe  (01.02.17 23:52:22)
şöyle yap,

kızı düşünmemek için kendini zorla. ilk başlarda düşüneceksin elbette kızı bunu farkettiğin anda başka bir şey düşün.

üç beş gün bu şekilde kızı düşündüğünü ya da onunla ilgili bir şey düşündüğünü farkettiğin anda kendine kız başka bir şey düşün. illa bir hobin, ilgi alanın bir şeyin vardır. gün içinde de fiziksel aktiviteni arttır.

kendine yeni bir hobi de bulabilirsin. üstüne kafa yoracağın herhangi bir şey olabilir. biraz bu hobiye zaman ayır. sonra çık açık havada soğuk moğuk demeden 3-4 saat yürü.

yürürken tempolu yürü. ama harbi yürü. ne yapıyom ben ya, yürüyerek gideyim otobüsle dönerim falan deme. sadece yürü. yürüyüşün sırasında kendine düşünecek bir dünya yarat.

misal sayısal lotodan 3 milyon lira çıksa ne yapardın? bunu kurgula kafanda. tabii ilgini çeken başka bir kurgu da yaratabilirsin.

ertesi gün yine yürü, bulabilirsen başka kurgu bul 3-4 saat yürü.

böyle böyle hem daha sağlıklı olacaksın, hem kafan meşgul olacak hem de 10 gün sonra bir bakacaksın artık onu düşündüm diye kendine kızmana gerek bile kalmayacak. düşünmeyeceksin.

bu süreçte yapacağın en büyük hatalar:

1) içki
2) onu hatırlatan veya hüzünlendiren şarkılar dinlemek
3) çivi çiviyi söker deyip başka birinin peşine düşmek
4) onunla iletişim kurmaya çalışmak ya da onun seninle iletişim kurmasına izin vermek.

elinde fotoğrafları varsa hepsini gerdi dönüşü olmayacak şekilde sil. sana onu hatırlatma ihtimali olan ne varsa at çöpe.

ama bu radikal bir olay. biraz daha zaman vereyim, belki düzelir diye diye kendini avutmaya devam edersen 10 yıl daha böyle bok çuvalı gibi beklersin.
  • levpontryagin  (02.02.17 00:09:53)
kadinlar ayriligi cok once planlamaya basliyor ve o noktaya geldiklerinde cogu uzuntu surecini iliskideyken atlatmis oluyor. iliskide bir sorun oldugu icin hayatinda huzursuz oldugu dusunuyor ve artik bu huzursuzluktan kurtulmak icin pozitife yoneliyorlar. elbette anilar, yasanmisliklar onlari da etkiliyor ancak onlar bu iliski icin harcayabileceklerini tukettigi icin artik bu iliski icin cabalamiyor ve bu iliske dair bir gelecek planlamiyorlar. ayrilik surecini, zamanini vs o yonettigi icin terk edilen olarak siz hazirliksiz yakalanip ona gore cok daha fazla aci cekiyorsunuz. aci olabilecegini dusundugunuz ama olmuyor olan seylerden kaynaklanir. hayatinizi su an oldugu gibi kabullenmeye calisin. baskalarinin hayatlarini ve kararlarini yonetemezsiniz yonetebileceginiz tek hayat olan kendi hayatiniza yonlenin. hayatin size neler getirecegini bilemezsiniz. her ne olursa olsun hayatiniz yine cok guzel olacak, yine mutlu olacaksiniz, yine seveceksiniz.

ps. (bkz: terzi - kendi sokugu)
  • elvan abeyiylegezse  (02.02.17 14:53:07 ~ 14:55:17)
hatun kişisi 7 senelik ilişki bitirdiyse o ilişkinin bitmesi gerekiyormuş sen neden bunu kabullenemiyorsun ki? yani senin de ilişkinin bitmesini yapılması en makul hareket olarak görmen lazım bence bu aşmanı kolaylaştırır.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (02.02.17 15:03:15)
7 yillik bir iliskinin ardindan 4 ay kisa bir sure olabilir. neticede aliskanlik durumu var. o insanin oyle ya da boyle hayatiniza dahil olmasina alismissiniz. yasiniz ne bilmiyorum, ama gencken cikmaya baslayip yirmili yaslarin sonuna filan gelmisseniz etkisi buyuk olur, beraber buyumussunuz sonucta.

hobi edinin. aklinizi yaratici islerle mesgul edin. insan gorun. en guzeli bu. gayet de gecer. bir sey olmaz, insanoglu her seye alisir. bu sayede varligimiz suruyor.
  • federer  (05.02.17 09:19:25)
hala seviyorsun ve 4 ay unutmana yetmemis, lutfen kendine yuklenme.
hediyeler, resimler, birlikte gittiginiz yerler vs... hepsinden uzak durman ise yarayabilir.
7 yil az bir sure degil.
yasadigin aci, geri donecegine dair umudun, hepsi bitecek, tukenecek.
gecmis olsun.
  • zu zu  (05.02.17 18:36:17)