doktorada yurtdışına yatay geçiş

veya alternatif geçişler mümkün mü?
illa yurtdışındaki üniversiteye yeni başvuruda mı bulunmak gerek?
ve türkiye'deki eğitimin hangi aşamasında (ders / yeterlilik / tez) olmanın bunda etkisi var mı?

yani şöyle bir düşününce bana yurtdışında bir üniversitenin bir şekilde yatay geçişle türkiyeden öğrenci alma ihtimali bile çok imkansız geliyor.

yalnız şöyle olabilir, ders aşaması bittikten sonra burada alınan dersler saydırılıp bir kısım dersten muaf olmak mümkün olabilir.
  • ron dennis  (01.02.17 21:53:01)
üniversitenizin hali hazırda tanıdığı bir üniversite, eşdeğerimiz dediği benzer bir bölüm vardır bence.
üniversitenizdeki hocalara sormanız daha yararlı olabilir.
ben tahmin etmiyorum ki adamların derslerinin türkiyedeki dersleri eşdeğer olarak kabul edeceklerini. yüksek lisansı kabul etseler ben ona bile razı olurdum.(bende yüksek lisanstayım şuan.)
  • coderlovescoder  (01.02.17 22:15:14)
cevaplar için teşekkürler, dahası varsa beklerim. özellikle bu konuda tecrübesi olan vs.

ron dennis, ders saydırmak elbette güzel olur fakat bilhassa başka ülkelerde böyle bir kabul imkanı var mı, onu merak ediyorum. büyük ihtimalle kendi öğrencilerini kendileri seçmek isteyeceklerdir. sonuçta 50-100-200 kişilik sınıflarda hocaların daha adını bile bilmeden mezun ettikleri öğrencilerden değil, akademik gelişimiyle birebir ilgilenilen daha dar bir eğitimden bahsediyorsak...

coderlovescoder, evet, yüksek lisans bile bir şeydir :) hem de çok şey.
  • hicazkar  (02.02.17 02:33:35)