muhabbet kusundan anlayanlar bi bakabilir mi

arkadaşlar meraba ben kustan anlamam hiç de beslemedim ama arkadaşımın 2 haftalığına tatile evine gitmesi sebebiyle kuşunu bana bıraktı.çok da sevdim çok tatlı falan neyse

şimdi sorun şu kuş 6 yaşında..4.günde falan kuşun gagasının üstündei bembeyaz olan tüylerinin üstğnde siyah siyah şeyler çıkmaya başladı ve giderek çoğaldı.sepsertler bu siyah şeyler (resimler ekte) ve sanki kuş kafesindeyken sürkli gagasıyla kaşınıyor.ama bundan emin değilim belki de kendini temizliyodur.daha önce gözlemediğim için farketmemişimdir bilmiyorum.ama siyah şeyler önceden yoktu sahibi de onayladı zaten eski resimlerime baktığımda olmadığını gördüm

ne olaki bunlar resimler ekte.mantar falan olabilir mi ?

YA RESİMLERİ EKLEDİĞİMDE NEDENSE YUKLENMİYOR 987 KERE FALAN DENEDİM BOYUUNU DA KÜÇÜLTTÜM RESİMLERİN anlayamadım..

yeni tüy çıkartıyordur , kaşınır o yüzden
i59.photobucket.com

googledan fotoğraf buldum görünür umarım

bunun büyük olasılıkla nedeni de stress , ortam değişikliği sahibini görmemesi filan
  • bnmzz  (31.01.17 16:56:46)
Muhabbet kuşlarının ara ara tüy dökme zamanı oluyor. Sonra da diken gibi yeni tuyleri çıkıyor. O sırada çok kaşınır lar. Çünkü yeni tüylerin üzerindeki zarı kırarak tüylerin açılmasını sağlarlar.

  • betsy  (31.01.17 17:13:31)
bnmzz arkadasin yukledigi resim aynen ozaman korkulcak bisi yokmu ?

  • 00 08  (31.01.17 17:38:06)
Bisi yok korkma

  • nax  (01.02.17 03:14:30)