bizim insanımız karaktersiz mi?

cidden merak ediyorum. bizim insnaımız karaktersiz mi yoksa paragöz mü? neden böyle diyorum şu sebeple;

(bkz: 10 ağustos 2016 izmir konak trafik kazası)
eksisozluk.com

sözlükten bu mesajları yazan kişinin adını buradan ifşa etmiyorum fakat sözlükten katili bulmak için ortalığı ayağa kaldıran velveleye veren kişi yukarıda linki görülecek ikinci linkte şöyle demiş;
--------------------------------------------

ilk duruşması 30 ocak 2017 pazartesi günü izmir adliyesinde görülecek kaza...
en iyiyi umarak ama en kötüye hazırlıklı olarak, sabırla, ailecek orada olacağız. annem ve teyzem görgü tanığı olarak ifade verecekler. adalete güvenmediğim için utanmayı ummaktan başka dileğim yok.
1 23.01.2017 12:54 pufu

---------------------------------------------

evet bugün 30 ocak ve sonuç ne mi buyrun kendiniz görün;

www.hurriyet.com.tr

İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık N.D. ile kazada yaşamını yitirenlerin aileleri katılmadı. Oturumda, tarafların avukatları hazır bulundu. Sanık avukatı Cengiz Haliç, kazada yaşamını yitiren Haliloğlu ile Yurdaer'in aileleriyle, olaydan doğan maddi ve manevi tazminatın karşılanması konusunda uzlaşıldığını mahkemeye beyan etti.

yani sözlük yazarı pufu adalete güvnmediği için utanmayı diliyormuş falan filan. ulan kardeşinin katilinden parayı alıp davandan vazgeçmişsin utanacak yüz var mı sende? birde beylik beylik yazılar yazmış. sözlüğü kullanmış kardeşinin katilinden para sızdırmak için. dellendirdiniz ya. bu ülkeden gitmek için ne gerekiyorsa yapmak lazım.

bile isteye adam öldürünce bile bi kaç seneye çıkıyosun. burdaki trafik kazasında kaşrı tarafın yatarı nedir ki? belki o parayı hayır kurumuna bağışlayacaklar belki çok ihtiyaç hasıl oldu belki başka bişey. bana da ters geliyo para almak işin iç yüzünü bilemeyiz. kimse kardeşinim ölümü üzerinden böyle bi menfaat için davasından vazgeçmez bana göre.

  • elorelia  (30.01.17 17:34:02)
Ne yazik ki egitimsiz ve cahil olan bir kesim var, hatta daha da ne yazık ki egitim aldığı halde icinde yetiştigi kültür nedeniyle yalanın, iki yüzlülüğün içine işlediği dolayısı ile egitimin bile düzeltmediği yani eşekliğin baki kaldığı bir insan grubu var. Üzülerek söylüyorum, evet, karaktersizler.

  • balpolen  (30.01.17 17:36:02)
hocam kardeşi ölen vatandaş 23 ocakta sözlüğe mahkemeye güvenmiyoruz adaletede ailecek mahkemede olacağız umarım utandırırlar diye yazmış. 16 aralıkta tutuksuz yargılanmasın demişler. tam 7 gün sonra mahkemeye aile katılmamış ailenin avukatı biz maddi ve manevi anlaştık davadan vazgeçtik demiş. madem parayı alıp yollarına bakacaklardı çarpan kişiyi biliyorlardı zaten araç kaza yerinde bırakılmış o kişilere haber salsalardı kardeşimin ve teyzemin kanının ve canının değeri budur ödeyin şikayetçi olmayelım diye. sözlüğü insanları kullanıp sonra 1 haftada cukka için davadan vazgeçiyorsa adaletten ahlaktan ne diye bahsediyorlar?

  • haskoylu deli hasan  (30.01.17 17:38:53)
bu kuru sıkıcı tayfa yıldırdı artık. sürekli üfürüyorlar, ulan icraat yap? yok. ben sallamıyorum böyle tipleri genelde.

  • cekilmis gayfe  (30.01.17 17:38:59)
yok zaten kaç sene ceza alacaktı ki muhabbetini geçin adam alkollü. kaçmış savcı biz anlaştık demlerine rağmen ceza çektirmek için uğraşıyor belli. 26 yaşında kardeşi ölmüş pisi pisine 60 yaşında teyzesi. sanırım 60 lık kadın zaten daha ne kadar yaşayacaktı boşver dediler. kardeşininde 26 sı üstüne 44 daha ekleyip yıllık bazda 5 6 bin liraya bitirdiler anlaşmayı. afiyet olsun o parayla ev alın araba alın gidin kebap falan yiyin keyfini çıkartın kardeş eti baldan tatlıdır size ulan sözlükte ilk okuduğumda ne kadar üzülmüştüm bende izmirliyim kaza yerinden her geçtiğimde aklıma geliyordu bu olay , kimlere üzülmüşüz. birde bir yere bağışlayacaklarmış parayı belki kim bilirmiş.. vallahi pes.

  • haskoylu deli hasan  (30.01.17 17:44:57)
bizim insanımız karakterli mi? bana bi tane örnek gösteremezsin. ülke yavşak, karaktersiz, menfaati için herkesle işbirliği yapabilecek şerefsizlerle dolmuş vaziyette.

  • zirrealist  (30.01.17 17:50:44 ~ 17:51:03)
merhaba
bir süredir kuzenim ecem haliloğlu ve teyzem lütfiye yurdaer’in trafik cinayetine kurban gitmesi ile ilgili paylaşımlarda bulunuyor ve olayla ilgili kişinin yakalanması için kamuoyu oluşturarak davacı taraf olan aileme destek oluyordum. ecem’in davasının ilk duruşması bugün görüldü ve davacı taraf çeşitli nedenlerden dolayı davadan çekildi. ecem’in ailesinin kendi kararıdır, acı ve sıkıntıları öncelikle çeken onlardır ve bize de bunu anlayışla karşılamak düşer.
bu süreçte ülkede hukukun ilerleyiş şeklinden, yardım istediğimiz dönemde insanların acımasız ve vicdansız davranış, mesaj ve yönlendirmelerinden, sigorta firmalarının vefat eden kişiler kayıp edilmiş birer ürünmüşçesine fırsata atlamak için gönderdikleri mide kaldıran iletilerinden, acımasız sahte ihbarlar ve durumdan faydalanmaya çalışan bir çok çirkin insan ile muhattap olmak zorunda kaldık. bunun yanında bizleri tanımadığı halde her şekilde desteğini esirgemeyen bir çok insan, kuruluş ve yayın organı sayesinde de umut ile doldum.
davanin gidisati ve şekli dolayisiyla ailemiz davadan cekilme karari aldi. dava kamu davasi olarak devam edecektir. bu surecte yanimda olan dostlara tesekkurler.
30.01.2017 16:57 pufu

ulan hakikate utanmaz bunlar ya. ilk mesajda ve sonraki mesajlarda hep kardeşi olarak bahsederken hürriyettede kardeşi olduğu belirtilirken şimdi kuzenim demeye başlamış utanma yok bunlarda.
  • haskoylu deli hasan  (30.01.17 17:59:52)
parayla anlaşıyorlarsa bunun hiçbir açıklaması olmaz. isterse hayır kurumuna versinler fark etmez. can karşılığı para almayı kabul ediyorlar mı? ediyorlar. olay kapandı.

kendi tercihleri diyeceğim. kan parası diye bir şey var mı var. ben asla almazdım. olayın olduğu zamanları da hatırlıyorum. abisi konusunda da aynı fikirdeyim. kendi açımdan yargılıyorum evet ama kendi tercihleri.
  • pinkpeony  (30.01.17 18:59:42)
O insanların yerinde değiliz, ne yaşandı bilmiyoruz. Yerlerinde olmadan ne yapacağımızı çok da söyleyemeyebiliriz. Belki karşıdaki aile güçlü ve tehdit edildi, hiç istemeden yapmak zorunda kaldılar. Normalde insan hiçbir şey yokken oradan oraya dönmez. Belki döndürecek kadar büyük bir şey oldu. Ne olduğunu bilmeden aileyi yargılamak istemiyorum.

Bir de gazetelere inanmıyorum. Aselsan intiharlarından biri ailesini de tanıdığım yakın bir arkadaşım idi. O kadar çok yanlış şey yazıldı ki, gazetede verilen şekliyle düşünüyorum da, insan ne kadar farklı düşünebilir o yanlış bilgi ile. O yüzden gazetede yazana güvenmiyorum, insanların ağzından çıkana da güvenmiyorum. Bu yüzden olayı bilmeden, insanların tutumlarını eleştirmek istemiyorum.

Edit: Hürriyet haberine baktım. İş adamı diyor ve Polat Alemdar kılıklı bir adam. Her şey olmuş olabilir. Olanı biteni bilmeden iyi veya kötü yorumda bulunamam.
  • aychovsky  (30.01.17 19:36:01 ~ 19:41:07)
kan parası diye bi kavram var bizde. kaza bu. olan olmuş, o acıyı hiç bişey dindirmez. konuyu kapatıp hayatına devam etmek istemiş de olabilirler. sürücü alkollü ise yine ceza alacaktır zaten. bu yüzden hapiste yatan adam tanıyorum.

  • hasmetizm 2046  (30.01.17 23:06:32)
www.hurriyet.com.tr

olay 300 bin lira + 150 bin lira ile tatlıya bağlanmış adamda 3.5 ay kaçtıktan sonra 45 bin lira adli para cezasıyla olaydan yırtmış. iki kişiyi 500 bin liraya öldürebiliyorsunuz ülkede ne güzel.
  • haskoylu deli hasan  (25.12.17 18:41:54)