Durup durup her yerden engelleyen eski sevgili

7 senelik ilişkimiz vardı ve onun beni terk etmesiyle sonuçlandı. Yaklaşık 4 ay oldu, bu süreçte neler çektiğimi bir ben bir allah biliyordur.

Sormak istediğim şöyle bir konu var,

Bundan 1 ay kadar önce kız facebook'ta arkadaşlıktan çıkardı. O güne kadar tek bir mesaj bile göndermemiştim. Bunun üzerine dayanamadım mesaj attım, nedenini sordum. Doğru dürüst bir açıklama yapmadı. Whatsapp'tan vs. yeri geldiğinde haberleşebileceğimizi söyledi. Tamam dedim ben de.

Bugün ne yapıyor ne ediyor diye bir bakayim dedim ve fark ettim ki kız beni hem facebook, hem whatsapp her yerden engellemiş.

-Kıza ne mesaj ne herhangi bir şey atmadım. Atmayacağımı da kendisi biliyordur.

-Kız sevgilisi olsa bile sosyal medyadan paylaşmayacak biri,
Sevgili yaptı ondandır teorisi çürüyor haliyle.

-Sürekli stalklıyorken(ki yapıyor biliyorum), beni her yerden engelleyerek bunun önüne geçmeye çalışıyor olabilir mi?

Bayanlar ve baylar, olay nedir?

Bence seni görmemek için yapıyor. Bir karar almış, bu onun içinde çok zor bir karar tabii, şimdi de o kararını uygulamaya koymaya çalışıyor.

Senin içinde iyi olmuş bence. Bakmamak, görmemek süreci biraz hızlandırır.

Bu arada engeli kaldirabilir, sonra yine engelleyebilir falan. Olacaktır böyle dönemler. Anlayışla karşılamakta yarar var. Kolay bir şey değil.
  • atalet momenti  (30.01.17 13:07:02)
Seni görmemek için yapmıştır+1

  • kaymaktutmayansicaksut  (30.01.17 13:39:30)
Bunu buralara yazdığına göre asıl merak ettiğin şey sana dönmeyi isteyip istemediği, haksız mıyım?

Her ihtimal olabilir, aynı örneği yaşadım ve her seferinde sebebi farklıydı ya da ben öyle sanıyorum. Hele bir tanesi beni facebook'tan silip whatsapp profil fotoğfarını simsiyah yapmıştı. Şimdi normalde burada ne düşünürsün? Kız yas tutuyo beni unutmak istiyor diye düşünürsün değil mi? Bir haftaya kalmadı kızın yeni sevgili yaptığını öğrendim.

Bir başka eski sevgili (daha uzun süreli) ise beni her yerden zaten silmiş olmasına rağmen birden engelledi. Eğer arada bilmediğim hikayeler gerçekleşmediyse benim dikkatimi çekmeye çalıştı. Bir süre sonra konuşmaya başladık hatta şu anda benim olduğum şehire geldi ve görüşüyoruz.

Kısacası üzerine çok düşünme bence, içinden çıkamazsın.
  • tughan  (30.01.17 14:30:49)
yeni sevgili yapmıştır. facebookta arkadaşları arasında görünmen yeni sevgilinin hoşuna gitmez diye kaldırmıştır whatsapp kalsın diye düşünmüştür. ama sonra belki yeni sevgili kıskanç bi tipse sen mesaj atarsın telefonda öbürü görür falan diye korkup ordan da engellemiştir.

  • sherbert  (30.01.17 14:44:36)
meşhur kız whatsapp grubundan tavsiye gelmiştir engelle diye o da her yerden engellemiştir.

  • masa penisi  (30.01.17 14:50:05)
sevgili yaptı ondandır teorisi çürümüyor bence

  • cekilmis gayfe  (30.01.17 15:21:49)
-Sürekli stalklıyorken(ki yapıyor biliyorum), beni her yerden engelleyerek bunun önüne geçmeye çalışıyor olabilir mi?
Aynen en büyük neden bu gibi ,hayatına devam etmek istiyor ve yeni planladığı hayatında sen yoksun , kendini seni stalklarken bulduğu bir anda sinirlenip her yerden silmiştir seni , böylece daha rahat unutacak

tabi bir çok neden olabilir , en iyisi unutmak gibi duruyor
  • bnmzz  (30.01.17 16:31:23)
sevgili yapmıştır herhangi bir şekilde salça olup sevgilisini elden kaçırma ihtimalini ortadan kaldırmak istiyor

  • kelepir  (30.01.17 18:30:41)
başkası var.

  • sen git ben geliyorum  (30.01.17 18:39:45)
kızlar zaten başkasını bulmadan kolay kolay ayrılmazlar. ayrılık sonrası resmi bekleme süresini bitirmiş yeni beklemedeki adamla ilişkiye başlamış gibi gözüküyor.

  • kelepir  (30.01.17 18:47:38)
başka biriyle beraber olma ihtimali tabi ki vardır da, facebook'tan whatsapp'tan engellemenin sebebini ben hala buna bağlayamıyorum. çünkü dediğim gibi çok iyi bilir ki hayatta gururuma yedirip arkasından koşmam, yazmam-etmem.

terk edenin kendisi olması, aradan aylar sonra bu hareketlere girmesi bana hala beni düşünüyor ve unutmaya çalışıyor izlenimi bırakıyor bende.

ama belki buna bağlamak da istiyor olabilirim içten içe. o yüzden zaten üçüncü bir kişiden fikir almak istiyorum duyuru'da.
  • hayaatt  (30.01.17 19:36:51 ~ 19:38:59)
Seni terk edip üzerine bunu yapan bir kızı hala düşünmek yerine, onun yaptığını senin yapıp, onu her yerden engelleyerek hayatına devam etmen gerekirdi.

Terkedilen sensin hala irtibat kurma çalışmaları, kızı yoklamalar, mesajlaşmalar vb seni hem zayıf hemde "needy" bir tip olarak gösteriyor ona karşı.

7 yıl filan hikaye, 3-4 yıldır çıkan sevgilisine aşık olduğunu söyleyip, erasmusa gittiği anda yeni aşk bulan insanlar çok.

O yüzden kızı salla, irtibatı komple kes. Kendine odaklan.

Kızın yaptığı şeyin sebebini de bu kadar düşünüp takıntı yapma.
  • KaraSakall  (30.01.17 21:02:24)
iyi etmis. saygi duyun. o iliski bitmis. daha konustukca herseyi berbat edeceksiniz; tecrubeyle sabit.

  • e haliyle  (30.01.17 21:18:23)