devlet bahçeli'nin ahmet türk tutumu neye dayanıyor

okul ya da sınıf arkadaşı mıdır dedim ahmet türk, bahçeliden 6 yaş büyük. üniversite de okumamış ahmet türk.

insanlık ya da ismine denirse oraya dayatmadan ilişkilendirebildiğiniz bir şey var mı? atıyorum; örnek 80 darbesinde beraber aynı hapisteydiler falan.

İleride kendi başına gelmesi muhtemel durum nedeniyle sanırım. :)

  • isott  (27.01.17 00:46:48)
Bağımsız adaylar meclise girdiğinde ikisi tokalaşmışlardı. Bi bakıma gündem de olmuştu. Eskinin gündemleri ne güzelmiş lan. Neyse.. Zamanında muhataptılar denk seviyede olduklarından. Belki vefa borcu hissedecek bir tanışıklıkları vardır. Keşke malum kişinin dümenlerine dahil olacaklarına insaniyetlerini korumaya gayret etselerdi de bu halde olmayaydık diyorum istemeden.

  • kargn  (27.01.17 01:12:19)
Daha önce de Cizre'deki çatışmalar sırasında “Çatışmanın olduğu yerlerde 200 binin üzerinde insan göç etmiştir. Bu adı konulmamış, üstü örtülü etnik bir tasfiyedir” demişti. Zaman zaman böyle çıkışları oluyor.

Mesele Devlet Bahçeli'nin bile "bu kadar olmaz" diyeceği boyuta gelmiş demek ki. Ya da arada bir insanlığını hatırlıyor. Bilemedim.

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk için, rahatsızlığı nedeniyle insani boyut göz önünde bulundurularak tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanmalı” sözlerine HDP’den yanıt geldi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, “Sayın Türk ve diğer arkadaşlarımız merhamet dilenmiyor” diyerek şunları söyledi:

“Arkadaşlarımız kişisel sağlık problemleri üzerinden bir polemikten çok bu haksızlık üzerine siyasi sorumluluk alınmasını istiyorlar. Tüm siyasi partilerden beklentileri de budur. Bu insani duyarlılık elbette sevindiricidir. Ama bunun bir demokrasi duyarlılığına, siyasetçinin hakları konusunda hassasiyete dönüşmesi gerekir. Bu nedenle beklentimiz adaletle ilgilidir. Sayın Bahçeli’nin milletvekillerimizi hedef gösteren söz ve yaklaşımları ne yazık ki böyle nezaket içeren mesajlarıyla üstü örtülmeyecek kadar yönlendirici ve belirleyici olmuştur. Bu tavsiyesi ne kadar dikkate alınır bilmiyoruz ama bu kişisel bir sorun değildir.”"
  • sevgikusunkanadinda  (27.01.17 01:59:16)
devlet bahçeli ahmet türk'ü yıllardır tanıyor. mecliste bunca yıldır beraberler. muhabbetleri çok olmuştur. bir de ahmet türk baya yaşlı yani. devlet bahçeli böyle konularda insancıldır...

  • gotic  (27.01.17 02:02:29)