Spora başladım tavsiyelerinizi alabilirim

Merhaba. hem biraz şekillenmek hem de bir iki kg fazlalığımı vermek adına spor salonuna başladım. Daha yeni bir hafta ancak olmuştur. Salonda program yaptılar ama ben özellikle buradan sizin tavsiyelerinizi almak istiyorum. Haftada min kaç max kaç gün gidilir? Özellikle beli incelemek için öneriniz var mı? Salonun havuzu saunası vs var? Acaba yüzme bildiğim için havuzdan mı devam etsem? Bu hafta bazı günler spor sonrası yüzme sauna vs yaptım spor sonrası sıcak sıkıntı olur musun? Ortalama ne kadar surede incelirim ya da ne kadar zamanda hmm bir şeyler değişmeye başlıyor derim? Vücut yapmak gibi bir amacım yok yediğimi içtiğimi de pek düşürmek istemiyorum. Ufak ufak dikkat ederim belki. Ama sizin önerimiz nedir sormak isterim. Teşekkürler

sen salondaki hocanın dediklerini yap. biz senin kilonu fiziğini bilmeden ne desek yanlış olur. burada sorduklarını aynen hocana sor. iyi sporlar.

  • cekilmis gayfe  (26.01.17 21:09:43)
Farklı yorumlar her zaman iyidir @cekilmis gayfe

  • eylul  (26.01.17 21:11:53)
değildir ;)

  • cekilmis gayfe  (26.01.17 21:12:16)
Havuz varsa sadece yüz.

  • dissendium  (26.01.17 21:13:46)
Bölgesel incelme diye bir şey yok. Bilmen gereken ilk şey.

  • kargn  (26.01.17 21:23:23)
tek önemli nokta var senin için: devamlılık. severek, isteyerek, koşa koşa gitmeye başlayana kadar kendini fazla sıkmayacak sıklıkta ve yoğunlukta git yeterli. tartıda sonuçlar geç görülür ama ölçülerde 6 ay sonra değişim rahatça görülecektir. bak dene neyi seversen onu yap. önemli olan keyifli almak ve sağlıklı aktivitede bulunmak.

  • hasmetizm 2046  (26.01.17 21:28:03)
spor disiplin işidir. sana bir program varsa bir bildikleri vardir. eger havuzda yüzmekle olsaydi, oradaki egitmenler, "hic yorma kendini burada, git sadece havuzda yüz" derlerdi.

  • thewizardofearthsea  (26.01.17 21:28:56)
Sana bir program verdilerse genelde bir şey bilmiyor oluyorlar. Yaptığın hareketlerin tekniği var, postür analizi var. Bunlar muhtemelen değerlendirilmedi.

Şekillenmek ve kilo vermek istiyorsan pilatese başla derim. Verilen programlar kişiye özel değil, genel olarak verilen programlar.
  • humblebirth  (26.01.17 22:04:59)
sadece yüzerek kilo vermek günde 4-5 saat yüzerseniz mümkün.

  • la rana  (26.01.17 23:32:19)