Issizlik Maasinin alinmasi durumunda

Arkadaslar Selam,

Issizlik maasi alindigi sonraki isverenler tarafindan tespit edilebilir mi ?

Hizmet dokumune yansimasi durumu olur mu ?

Tesekkurler,

Saglicakla

%100 diyemeyeceğim ama bildiğim kadarıyla hayır, göremez. hizmet dökümüne yansımaz zaten de, başka bir türlü görme şansı nedir ona tam bir şey söyleyemeyeceğim; yorumum hayır.

amma çok hayır demişim, hayırdır işalla...
  • baba jo  (25.01.17 16:46:44)
işsizlik maaşı almanın sebebi işverenin seni kovması ise, onu görür sgk dökümünde. almadığım için bilemiyorum ama sonuçta sgkn ödenmeye devam etmiş oluyor kesin yansıtıyorlardır.

  • freya  (25.01.17 17:18:02)
Freya issizlik maasi alabilmenin kosullari oldukca kisitlayici...Herhalde alanlarin %95 i isten kovuldugu icin aliyordur...Is kapatipta alan yok denecek kadar azdir.....

Yani Issizlik maasini soruyorsam isten atildigim icin soruyorumdur...bunu anlamak icin 3 haneli IQ seviyesine sahip olmaya gerek yok :D

SGK dokumu dedigin 4A hizmet dokumu ise ben E-devletten baktigimda goremiyorum...nasil gorunuyor isten atildigim bir ayrintili bilgi verebilir misin ? Yoksa yanlis bilgi olarak burda kalmasin milleti yaniltmasin....
  • zaman öğütücü  (25.01.17 23:32:58 ~ 01.03.17 10:41:06)
sgk dökümü dediğim 4a. orada kocaman ben almadığım için bilemiyorum yazıyor bilmem o kısmı okudun mu.

mantıken sgk olayların devam edeceği için görünür yine listede diyorum bunun neresi yanlış bilgi vermek olabilir. "ben gördüm yaşadım böyle bu iş" demiyorum ki fikir belirttiğim ancak bu kadar belli olabilir.

ayrıca sgk prim vs konularından 0 anlayan bir sürü insan var, senin bilgin benden çok olabilir ama sorundan ve soruş şeklinden anlaşılmıyor, bilgisi az olan birine ufacık da olsa bir fikir verme ihtimalim varken, özel mesajında belirttiğin gibi susmayı tercih etmem. o kadar biliyorsan sorma arkadaşım.

bir sonra okuyacak insanlar için tekrarlayayım BENCE SGK DÖKÜMÜNDE GÖRÜNÜR. görünmezse de herkesten çok özür diliyorum iğrenç bi insanım.
  • freya  (27.01.17 12:34:02)
Freya kullanicisi tamda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insana bu konu icerisinde ornektir. 4A hizmet dokumune 2 saniyede insanlar e-devletten ulasabilir.Ilk cumlesinden hicbirsey anlamadim..Ben hic 4a almadim diyor da olabilir issizlik maasi almadim da diyor olabilir....Bir tek SGK sen isten ayrildiktan sonra da devam edecek diyor bu evet kafa kurcalayici

Bir de yukarida issizlik maasinin almanin sebebi kovulmaksa diyor...Evet baska nerdeyse hicbir kosulda bu kesintiye basvuramazsiniz...

Kesin bilgiye sahip olunacak bir konuda yorum yapiyor...Sebebi kendisine cok asik biri olmasi herhalde...Bu baslikta konuya iliskin kesin bir bilgi yoktur..Biraz akil yurutmeli ama gotten uydurmaya yakin kesin olmayan bilgiler bulunmaktadir...Bu Freya adli kullanicadan kaynaklanmaktadir..Igrenc midir bilinmez ama gerekli degil...
  • zaman öğütücü  (01.03.17 10:50:26)