Kısa film için fikir tavsiyesi

Merhaba,

Kısa filme konu olabilecek fikir arayışındayım. Tavsiyesi olan var mıdır? Ya da şuralardan bir şeyler çıkabilir diyeceğiniz yerler?

Teşekkürler

@brian fantana, ya işte pek bir sınırlama koyamıyorum :) bireyin kendi içinde veya başkalarıyla olan birtakım çatışmaları olabilir. Ancak daha önce bireyin kendi içindeki çatışmasıyla ilgili bir kısa film yaptım, farklı bir konu olsa da tekrara düşmek istemiyorum. Güzel bir şeyler çıkarsa ortaya festivallere göndermek istiyorum. Çarpıcı, dönemin sorunlarına değinebilecek bir şeyler ortaya koymak istiyorum ama pek bulamadım.

  • senolll  (21.01.17 20:21:30 ~ 20:21:44)
Trekking / hiking organizasyonunda tanışan kız ve erkek. Manzara eşliğinde yürüyüş, sohbet dere kenarı muhabbet. Elele tutuşarak dönüş. Mutlu son.

  • hasmetizm 2046  (21.01.17 20:33:37)
Dönem sorunu istiyorsan, swarmda tanışıp ilk tanışma hikayesi uyduran kızların dramı olsun. Ya da sosyal medya mutsuzları olsun.

  • hasmetizm 2046  (21.01.17 20:36:10)
eğer illaki toplumsal mesajı konu alma niyetindeysen allah aşkına gidip "bunu yaptın böyle oldu ; yapmasaydın! işte gördün mü, yaaa" mesajı veren yerli kısa filmlerden olmasın. ha tavsiye istersen;

sosyal medyanın insan üzerinde ki etkilerini anlatan bir kısa film olabilir. sanal alemde herkes can dost ama gerçek hayatta herkesi gerizekalı olan birini işleyebilirsin. yada sosyal medyada paso duyar kasan hayvanlar ölmesin ağaçlar kesilmesin buzullar erimesin diye dolaşan ama gerçek hayatta bunlarla çelişen şekilde davranan birini de anlatabilirsin. bu da olmadı diyelim, hayatı boyunca kendini özel hisseden ama günün birinde özel olmadığını anlayan ve bir anda kendini boşlukta bulan birinin hikayesini de anlatabilirsin :)

aslında bende fikir ve konu çokta hayatım boyunca beraber bu tip işlerle uğraşacağım bir ortamım olmadı :/ sana başarılar dilerim
  • prens zuko  (21.01.17 20:36:15)
Sen yurt dışında yaşıyordun sanırım.

İsveçli kızların neden bu kadar güzel olması konulu bir film çekebilirsin. Birey falan hiç uğraşma. Bir tane güzel kız bul. Bu kız ilk başta bakımlı biri olsun. Herkes o kızın bakımlı olmasıyla erkekleri tavladığını düşünsün. Sonra kızın makyajsız ama yine de çok güzel halini göster. Bu sefer kız yine bütün erkekleri tavlasın. Ee yani ne değişti? diye düşünen izleyiciler bir süre sonra heee İsveçli kızlar her şekilde istedikleri adamları götürürler düşüncesini fark etsinler. Bence bu film gayet iyi olur.
  • dissendium  (21.01.17 21:03:02)
İnsanların ürünü kalitesine değil de üretene göre değer biç5iğini anlatan bir durum olabilir.
Mesela arkadaş feyaten paylaşım yapıyor. Kendi bir cümle kurup altına mevlana yazıyor 100 küsür beğeni geliyor. Mevlananın sözünü yazıp altına kendi ismini yazınca 10 küsür beğeni geliyor.

  • cahs  (21.01.17 22:10:45)
FSM köprüsünün girişinde arabada 2 kişi tartışır. Çaldıkları 15 külçe altını 7-7 şeklinde bölüşürken artan 1 tane için tartışırlar. Sonra biri 1 külçe altını ani bir kararla arabadan atar. Sahile çok yakın bir yere düşer. ayakkabı boyacısı bir çocuk simit yemek için sahile gelir. Güneşli günde denizin dibinde parlayan altını görür. Suya atlar altını alır. Eve gider ailesi ile görüşür. ailede kavga çıkar. Herkes parayı farklı şekilde harcamak ister. Burada hayal edilen durumlar ayrıca çekilip monte edilebilir. Ayakkabı boyacısı çocuk külçeyi kapar. Koşarak evden çıkar. Yüzünde kızgın bir ifade vardır. Altını bulduğu sahile gider. Külçeyi tüm gücü ile denize fırlatır. Ana fikir: Fazla para Evde kavga ve huzursuzluğa neden olacaksa hiç gelmesin daha iyidir! tamamen anlık uydurduğum bir senaryo...öğlen tatilimden 5 dakikamı ayırdım ve eğlendim teşekkürler.

  • panu  (23.01.17 13:34:27 ~ 15:29:34)