GSS ödemek istememe

Malum meretten borcum vardı, uzun zamandır ödemediğimden de faizdi derken epey birikmişti. Gelir testi yaptırmak için başvurumu yaptım sonra da annem işi takip edecekti fakat işgüzarlık yapıp çat diye borcu ödemiş, neymiş herkes "çatır çatır alırlar" demiş.

Merak ettiğim bana ve benim gibilere sorulmadan etmeden kafasına göre başlayan borca benim itiraz hakkım var mıydı? Geçmiş dönemler için çıkan borca "arkadaş ben GSSli olmak istemiyorum, kayıtlarına da bak borç çıkan dönemde sağlık hizmetini kullanmadım, bundan sonraki işsiz olduğum dönemde de kullanmayacam, silin bunu" diye itiraz edebilir miydim? Bunu yapan var mıdır?

25 yaşından büyüksen silin diye itiraz edemezdin. Sağlık hizmetlerinden yararlanıp yararlanmaman önemli değil, otomatik olarak sigorta sistemine dahil edilirsin. İleride devlet bütün GSS borçları silindi, bu sistemi kaldırıyoruz demezse borç birikmeye devam ederdi.

  • neyehbe  (19.01.17 22:05:19)