aynı anda iki kadro kazanma ve işlerin karışması

geçen ay bir vakıf üniversitesinin araştırma görevlisi kadrosunu kazanmıştım. bir ofiste çalıştığım için ve ihbar sürem olduğundan dolayı, 8 şubat'ta başlamak üzere görüştük, henüz herhangi bir sözleşme imzalanmadı.

sonra mezun olduğum devlet üniversitesi kadro açtı. ona da başvurdum, salı sınava girdim, bugün açıklandı kazanmışım! sevinçten ağladım tabii ki ama benim durumlar çok karıştı, dışarıdan fikir lazım.

- önümüzdeki p.tesi ofisteki son günüm, sonrasında yıllık iznim filan olduğu için gelmeyeceğim ancak son sigorta girişim 7 şubat'ta yapılacak diye konuştuk.

- önümüzdeki çarşamba denizli'ye gidiyorum, nişanım var. mutlaka gidiyorum o yüzden :)

şu an devlet memurlarında güvenlik soruşturması yapılmadan atama gerçekleşmiyor. 2-2.5 ay en az yazanlar var internette. şimdi ben ne yapayım?

ofisle görüşüp beni biraz daha çalıştırın mı diyeyim?

cepten para mı yiyeyim atama gerçekleşene kadar (evleneceğim için tercih ettiğim bir şey değil, para lazım). bir ihtimal süreci ailemin yanında memlekette geçirerek, harcamaları minimuma indirmeyi deneyebilirim.

yoksa vakıf üniversitesine başlayıp, atamam gerçekleşince kaçayım mı (bu da etik değil)?

vakıf üniversitesi için yedekte bekleyen kişiyi düşün. onun hakkının yanmasını umursuyorsan vakıf üniversitesini pas geçip ailenin yanında takıl bir süre. umursamıyorsan ve prosedür olarak mümkünse vakıf üni.'ye gir, ardından devlete geç.

  • zgrydn  (19.01.17 17:02:10)
fizyoterapist bir arkadaşım kasımda atandı halen göreve başlayamadı. güvenlik soruşturması devam ediyormuş.

diğer konularda bir fikrim yok :/
  • belkider  (19.01.17 17:03:36)
Devlete gir. Vakıf üniversitesinde ısrar etme.

  • yaren  (19.01.17 17:03:51)
Vakif universitesi sozlesmesinin sartlari agir olabilir, hic imzalama bile. Guvenlik sorusturmam taaa 2014'te 2 ay surmustu (ki normal insanlarin 10 gun suruyordu). Ben olsam devleti beklerdim sanirim. Su anki is yerin idare edebilirse bence konus.

  • evrim halkasi  (19.01.17 17:10:00)
bildiğim kadarıyla bu güvenlik soruşturması tahmininden uzun sürebilir. ara sıra memurlar.nete giriyorum da öyle bir durum var.
en önce kendini düşünerek, kimseyi de mağdur etmeden(ne kadar mümkünse)onu yap derim.
ayrıca hem evliliğin, hem sınav sonuçların için tebrikler
  • limoncello  (19.01.17 17:31:05)
önce ofisle bir görüş bakalım.
senin yerine birini aldılar mı? senin biraz daha kalman işlerine geliyorsa belki kal diyeceklerdir.

  • niye ama  (19.01.17 17:34:04)
Çevremden fikir aldım, insanlar genel olarak vakıf üniversitesindeki kadromu hemen yakmamamı öneriyorlar devletin işleri belli olmayacağı için. Yarın bir sözleşme örneği isteyeceğim.

Aklıma takılan bir konu var. Pazartesi gidip belgelerimi devlet üniversitesine teslim etsem, süreci başlattıktan sonra vakıf üniversitesinde çalışmaya başladığım için sıkıntı çıkar mı?
  • gmzo  (19.01.17 22:07:30)
vakıfta başka, sonuçta özel sektör istifa edip gidersin.

  • nuisance  (19.01.17 22:27:10)
Kazandığın devlet üniversitesi 50/d kadrosuna atama yapıyorsa, yine bir gün işsiz kalacaksın demektir. Devlet'e kapağı attım diye düşünme.

  • piotr  (20.01.17 14:37:21)