Evde buzdolabına konması gerekmeyen yiyecek

Karbonhidratı az ve abur cubur olmaması tercih sebebidir. Şu an mutfakta kendi yemeğimi yapamama sorunum var; bir ay kadar da öyle olacak gibi. Mutfak iptalmiş gibi düşünebiliriz. Fırın yok, ısıtma yok. Kendi odamda tutabileceğim, açlık giderici ve bir iki saat tutabilecek neler olabilir? Fındık, badem, vb denedim; bir avuç tok tutmuyor. Tok tutmak için yediğimde birkaç avuç yemiş oluyorum, hayvanlığın da lüzumu olsun istemiyorum.

tahin pekmez + ekmek

  • istanbul kanatlarimin altinda  (19.01.17 15:47:23)
granola bar ve muz ilk aklıma gelenler.

edit: biraz daha abur cubur olsun dersen beef jerky bol su eşliğinde bayağı tok tutabilen bir şey. sizin oralarda bolca çeşit de bulursun bence :)
  • evde liyakat kalmamis  (19.01.17 15:48:06 ~ 15:52:55)
Eti gong olmasın, yağ miktarı diğerlerinden çok ve benim midem fena olmuştu. Mavi yeşil'in veya eti form'un mısır ve pirinç patlağı iyi olabilir.

Mutlaka bir tombik ayran al gel odana. Ayran çok iyi bir şey.

Ayva yiyebilirsin, hem çok tok tutar hem meyve şekeri açısından da sağlıklıdır.

Form veya Altınbaşak gibi suntaları düşünür müsün?

Odada veya çok yakında mini buzdolabı vs varsa veya soğuk havalar süresince pencere dışında muhafaza imkanı varsa kaşar peyniri de olur.
  • yaren  (19.01.17 15:51:21)
Gün kurusu kayısı+ceviz+kahve benim açlığımı 2-3 saat bastırıyor. Tabi makul miktarlarda olmak koşuluyla.

  • hayde bre  (19.01.17 15:58:34)
misir patlat 5 torba

  • jimicik  (19.01.17 16:04:30)
Protein bar kesinlikle güzel oluyor hatta hazır paketli ürun yemiyorum diyorsan evde kendin de yapabilirsin. Ben yapıyorum, 1 haftaya kadar da kek standında tazecik duruyorlar.

Muz, mandalina ve türevleri mantıklı olabilir, bunlar içinde en tok tutanı muz bence. Ilık süt icebiliyorsan yanına minik paket süt de ekledin mi saatlerce tok tutar.

Yine protein kekler var (hatta tuzlulari yabancı sitelerde ekmek diye geçiyor sanırım), onlardan yapıp birkaç gün taze tutabilirsin. Ben fasulyeli browni yaptım, inanamadım tadına.
  • fraise  (19.01.17 16:11:24)
Salatalık

  • mutlusismankedi2015  (19.01.17 16:13:19)
wasa

  • cursor  (19.01.17 16:13:36)
beyaz leblebi. 1 su bardağı kadarında 1 dilim ekmekteki kadar karbonhidrat var.

  • pide  (19.01.17 16:20:07)
konserve alabilirsin. barbunya, ton balığı cart curt.

  • cekilmis gayfe  (19.01.17 17:40:47)
kurutulmuş et çok iyi oluyo hem tok tutuyo hem protein hem de bozulma gibi bişi söz konusu değil, füme somon da sandaviç içine konulduğunda sağlıklı ve pişirmeye gerek olmayan bişi ama oda sıcaklığında saklanmaz.

  • iwillsee  (21.01.17 12:24:30)